Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Svobodu s miminkem získal Brňan. Kolegyně chtěly fotku do zasedačky

  11:25aktualizováno  11:25
Jeden z pěti portrétů osobností s miminky, jejichž charitativní dražbu pořádaly v lednu MF DNES a iDNES.cz, doputoval až do brněnské Slatiny. Vydobyl jej dvaačtyřicetiletý podnikatel Jaroslav Zelinka. Za obraz, který už visí v zasedací místnosti jeho firmy, zaplatil 61 tisíc korun.

Brněnský podnikatel, který vydražil fotku olympionika Svobody s miminkem, už má ve své sbírce fotografii Hany Vagnerové z minulého ročníku charitativní dražby. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

V dobročinných akcích pořádaných týmem Magazínu DNES není Zelinka žádným nováčkem. Loni si v aukci vydražil fotografii herečky Hany Vagnerové, ke které teď přidal ještě obraz olympionika Davida Svobody s malou Anežkou.

Aukce fotek miminek s celebritami

Dražba unikátních fotografií miminek z kojeneckého ústavu se slavnými osobnostmi na iDNES.cz vydělala celkem 504 777 korun, dalších 498 tisíc se podařilo získat na aukci MF DNES pro zvané. Ta se konala přímo v Dětském centru při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze, kam výtěžek poputuje.

Celkem se letos vydražilo nejvíc ze všech tří ročníků, poprvé se částka vyšplhala lehce přes milion. Za vydražené peníze z minulého roku se postavilo hřiště, letos za ně dětské centrum nakoupí provozní věci jako vakcíny a plenky. Pro zajímavost: denně se tam spotřebuje 600 plenek.

Kromě Ondřeje Brzobohatého se tentokrát s miminky nechali nafotit herečky Tereza Voříšková a Vica Kerekes, olympijský vítěz David Svoboda a modelka Pavlína Němcová.

Zatímco na aukci MF DNES nejvíc zabodoval olympionik David Svoboda se sedmiměsíční Anežkou (205 tisíc korun, na webové aukci 61 tisíc), na iDNES.cz se v samotném závěru největší boj strhl o fotografii modelky Pavlíny Němcové s šestitýdenním Ondrou.

"O Davidovi rozhodly hlavně kolegyně v práci, je to pěkný chlap," vysvětluje.

Zelinka si aukce oblíbil zčásti kvůli lehkému adrenalinu, který nabízejí. Největším motivem je pro něj však jejich dopad.

"Ten nápad mne zaujal mezi spoustou podobných projektů, co existují. Je příjemné, když má člověk peníze a relativně všechno, co potřebuje, a může to umožnit i někomu jinému. Je to pak lepší pocit," říká brněnský byznysmen.

Dražbou žila celá firma

Zčásti anonymní internetové přispívání je mu bližší než pyšně pózovat fotografům se šekem v ruce.

Fotografii Vagnerové si zvolil kvůli tomu, v jaké době se její aukce odehrávala. Loni však neměl čas se dražby účastnit "naplno".

 Tentokrát volbou adepta žila celá jeho firma. U většinového ženského kolektivu pak zvítězil jednoznačně David Svoboda. "Pár z nich se mě teď ptalo, kdy už budeme mít Svobodu v zasedačce," směje se Zelinka, když si obraz věší na zeď.

Lednová aukce fotografie olympijského vítěze trvala na serveru iDNES.cz zhruba sedm hodin, brněnský soutěžící přihodil celkem jednašedesát tisíc korun. Boj byl dramatický až do konce, kdy se Zelinka s hlavním rivalem Vladimírem Šlezingrem, ředitelem IBM ČR, předháněli v pětisetkorunách a tisícovkách.

Brněnský podnikatel, který vydražil fotku olympionika Svobody s miminkem, už má

"Na závěr aukce už za mě musela přihazovat asistentka, protože jsem měl důležitou práci. Byla tak nervózní, abychom zvítězili, že těsně před závěrem dokonce přihodila, i když už soupeř nějakou tu minutku předtím nereagoval," vzpomíná pobaveně.

Kromě koupě miminkovských fotografií má přitom na seznamu i další dobré skutky. Na dálku živí například adoptované děti v Africe i Indii.

Tým Magazínu DNES připravil charitativní dražbu pro Dětské centrum při pražské Thomayerově nemocnici už potřetí. Letos přitom vynesla ze všech ročníků nejvíc peněz.

Autoři:


Nejčtenější

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...Pití pod kontrolou. Brno jako první v republice zřídí mokré centrum

alkohol, pálenka

Brno chystá jako první v republice centrum pro bezdomovce, kde bude povolený alkohol. Chce je díky tomu stáhnout lidem...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Další z rubriky

Sovětské tanky vzaly Brnu i sen o samostatné Moravě, říkají historici

Brno nacistické, Brno stalinistické a Brno účtující. K 50. výročí invaze...

Historici Michal Konečný a Alexandr Brummer napsali publikaci Brno okupované. Provází po místech spojených s lety 1968...

Opilec v půjčené lodi naboural na Baťově kanále plavidlo policistů

Pardubická policie ukázala nový říční člun. Podívejte se

Nečekaný konec měl pro policisty kontrolní den na Baťově kanále. Znenadání totiž někdo naboural do jejich plavidla....

Plavky budou příští sezonu odvážnější, ukázal veletrh Styl a Kabo

Módní veletrhy Styl a Kabo napověděly, jak budou vypadat plavky pro příští...

Střihově rafinovanější, zároveň ale funkční, elegantní a s doplňky. Tak nové plavkové trendy předpovídají módní...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz