Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Generální opravy Ronda: Nezůstane kámen na kameni

  18:27aktualizováno  18:27
Co zůstane stejné v hale Rondo po její generální opravě? Zřejmě jen nosná konstrukce. Brněnský primátor Roman Onderka se podíval do hráčského zázemí i na hrací plochu. Náklady, které bude potřeba vynaložit na opravu, považuje za "nepochybně vysoké".

Brněnská hala Rondo | foto: Monika TomáškováMF DNES

Je ovšem přesvědčen, že se Brnu vrátí.

Podle slov, která se nad kluzištěm nesla, nezůstane v Rondu kámen na kameni. "Šlo by udělat kolem dokola sky boxy? Představoval bych si takový prstenec kolem celé haly,“ zjišťoval primátor možnost vybudování lóží. "To už se řeší s architekty,“ přitakal Jan Urbanec, ředitel městské společnosti Starez, která má Rondo na starosti.

Staré sedačky chce Onderka vyměnit za nové, modernější. "Budeme muset přebudovat i schůdky. V současném stavu je nemožné mezi nimi uklízet,“ upozornil správce stadionu Josef Mana.

Z haly při plánované rekonstrukci zmizí také dvě starší světelné tabule. Přibude takzvaná "kostka“ nad hrací plochou. Vzhledem k tomu, že se má v Rondu odehrát mistrovství světa v basketbalu, bude muset být posuvná. "To je požadavek nutný pro hraní míčových her,“ upřesnil Urbanec.

"Hosty posadíme"
Ředitel Starezu se bojí, aby se kapacita arény nesnížila pod současných 7640 míst. Většina z nich totiž bude k sezení. "Neumím si představit domácí vlajkonoše, že se posadí a budou tleskat vsedě,“ žertoval Onderka. Hostující diváky by ale posadil. "Jsme pohostinné město, tak je necháme sednout,“ usmíval se. Pro fanoušky hostů by chtěl navíc vyhradit samostatný vchod.

Primátora zajímalo i to, kolik hala vydělá na tom, že v současnosti nese název starobrněnského pivovaru. Její oficiální pojmenování totiž zní Starobrno Rondo Aréna. "Teď je to milion. Ale po opravě bychom pod deset nešli,“ informoval ho Urbanec.

Deset milionů je málo
"Pod patnáct bychom nešli,“ opravil ho Onderka. "Pokud budou chtít nápis na hale, kde se bude hrát extraliga, tak je to minimum. A to myslím smrtelně vážně,“ mínil.

Primátor byl překvapen tím, jak moc je zařízení Ronda zastaralé. "Vzpomněl jsem si na své mládí, nezměnilo se tady vůbec nic,“ divil se.

V roce 2010 už by mohl mluvit jinak. Změnami mají projít elektrické rozvody, kanalizace, šatny a zřejmě se zmenší i kluziště. Halu také bude nutné zahloubit více do země, aby se zvětšila vzdálenost od hrací plochy ke stropu.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Zednářům vděčí Brno za rozvoj textilního průmyslu, říká historik

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř, který v létě oslavil osmdesátiny, se...

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř v létě oslavil osmdesátiny. Dodnes vyučuje na univerzitě třetího věku. Naposledy...

VIDEO: Filozofická fakulta v Brně je v novém. Podívejte se, jak rostla

Filozofická fakulta v Brně zrekonstruovala dvě budovy. Oprava vyšla na 301...

Historický areál Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně může po letech oprav konečně naplno sloužit...

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Najdete na iDNES.cz