Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gott přijede do Brna předčasně bilancovat

  8:57aktualizováno  8:57
Na turné, na němž zabilancuje před blížící se sedmdesátkou a připomene své největší hity, vyrazil Karel Gott. Brno je ve čtvrtek jednou z devíti zastávek jeho koncertní šňůry nazvané Zpátky si dám tenhle film. Vystoupení začne v hale Rondo od 19 hodin, na koncert zbývají poslední vstupenky.

Karel Gott | foto: KORZO

Jednoho z nejúspěšnějších zpěváků historie české populární hudby dnes doprovodí kapela Boom! Band pod vedením Jiřího Dvořáka.

kulturní servis pro brno a jižní moravu na čtvrtek 13. 11. 2008 - zde

"Gottův koncert tentokrát nebude koncipován jako tradiční vánoční, ale jako bilanční. Příští rok v červenci zpěvák oslaví sedmdesátiny a nyní na tak trochu předčasně jubilejním koncertě představí své nejúspěšnější skladby, a v podstatě provede kolečko celou svou tvorbou," popsal pořadatel Aleš Hrbek z agentury Glanc.

Hosté si poslechnou výběr z padesátileté kariéry
Zazní tak skladby z celé Gottovy bezmála padesátileté pěvecké dráhy, podle samotného zpěváka mohou lidé čekat písně od období, kdy vystupoval v pražské kavárně Vltava, až po současnost.

Jediným hostem celého turné je Gottův klíčový spolupracovník Felix Slováček. "Což je logická volba, Slováček s Gottem zažil jeho nejslavnější a nejsilnější tvůrčí období," shrnul Hrbek.

Gotta tak netradičně nebude doprovázet ani sbor. Další novinkou, kterou si zpěvák přichystal, je přestávka uprostřed koncertu. "Což u něj nebývalo, a lidé by tak měli počítat s tím, že se koncert natáhne na zhruba dvě a půl hodiny," dodal pořadatel.

Zbývají poslední vstupenky
Na koncert zbývají poslední vstupenky, převážně do zadních řad plochy a na tribuny. "Gott je už pravidelně vyprodaný, zda budeme lístky prodávat i na místě, proto není úplně jisté a lidé by si, chtějí-li si být jistí, že si sednou, měli dojít do předprodejů," doplnil Hrbek s tím, že všechny lístky jsou místenky na sezení. Vstupenky stojí od 490 do 1 250 korun.

Potkat "božského Karla" mohou lidé i odpoledne - a někteří možná i náhodou. "Gott se totiž před zkouškou na koncert odpoledne ještě chystá podívat na výstavu o Tutanchamonovi v Titanic Hall," prozradil pořadatel s tím, že zpěvák výstavu zhlédne jako běžný návštěvník za plného provozu.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Řidičům na jižní Moravě se uleví, před volbami rychle finišují opravy

K rekonstrukčním pracím v brněnském centru na Kolišti, které mají skončit letos...

Práce na rekonstrukcích ulic, silnic i mostů na jižní Moravě finišují. Do prvního říjnového víkendu, kdy se konají...

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Místo sochy císaře chtěli v Brně stěhovat kašnu. Jenže ta by nepřežila

Takto by vypadalo Dominikánské náměstí v Brně se sochou Josefa II., která je...

Slunce rozpaluje Dominikánské náměstí, a tak lidé hledají stín pod mladými platany. Vzduch tam osvěžuje také kašna....

Najdete na iDNES.cz