Hokejové haly za Lužánkami ovládla Kometa. A tím i konkurenční Techniku

  13:00aktualizováno  13:00
Nový majitel hokejových hal za Lužánkami, brněnský podnikatel Petr Hromek zastupuje firmu HT Group. A ta je jedním z hlavních partnerů brněnské Komety. Kometa teď bude mít zásadní slovo v tom, kdo bude trénovat na domácím ledě klubu Technika Brno. Vztah obou týmů přitom utrpěl před třemi lety vážné šrámy.

Hokejové haly za Lužánkami v Brně | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Konflikt mezi Kometou a Technikou vznikl v roce 2006, kdy se tři menšinoví vlastníci Komety pokoušeli na klub uvalit konkurz.

"Jaký prostor bude mít nyní mužské áčko Techniky Brno v hale, zatím nevíme. Máme o tom jednat příští týden. Ale majitel Komety Libor Zábranský se řídí heslem, že muži mají být v Brně jen jedni," říká předseda VSK Techniky Brno Jiří Šafář.

čtete více

„Chci pomoci brněnskému hokeji,“ řekl nový majitel hal za Lužánkami - ZDE.

Zatím Zábranský údajně Techniku ujistil, že Kometa má zájem na tom, aby druhý hokejový klub v Brně pokračoval.

"Tempo teď však budou určovat oni. Zlikvidovat nás prý nechtějí, ale realita je taková, že budeme letos pouze přežívat," rezignovaně podotkl Šafář.

Libor Zábranský na žádost o rozhovor nereagoval.

Kometa ovládla haly. Zaplatí je?

Před třemi lety se v souvislosti s konkurzem spekulovalo, že vše zinscenovala právě Technika, které měl pomáhat tehdejší náměstek primátora Radomír Jonáš z ODS.

Po Kometě požadoval prostřednictvím městské společnosti Starez-sport, která Rondo spravuje, předčasné zaplacení faktur za využití ledových ploch. Pokoušel se také převést do Techniky mládežnická mužstva Komety. Soud nakonec Kometu od křivých obvinění očistil.

Předběžná jednání obou klubů napovídají, že ovládnutí hal Kometou se očekávalo. Ti, kteří v dražbě neuspěli, však pochybují, že vysokou částku nakonec klub uhradí.

"Měl jsem informace, že zástupci Komety budou přihazovat donekonečna, a to proto, že ve skutečnosti částku zaplatit nechtějí. Proto jsme se nakonec aktivně neúčastnili," uvedl jeden ze zájemců o haly Jindřich Vobořil ze společnosti Auxilia Team.

Jediným skutečným soupeřem Petra Hromka na dražbě byl tak bývalý spolumajitel hal Martin Stloukal. Ten přihazoval opatrně, naopak Hromek na závěr přidával po pěti i deseti milionech. 

"Dal jsem těm halám osm let života, vím co unesou ekonomicky. Za devadesát milionů by je nikdo vážně nekoupil. Nový vlastník navíc musí koupit rolby, nábytek, protože ty stále ještě patří mně. Navíc ještě opravy za další miliony," vypočítal Stloukal.

Proto mají on i Vobořil podezření, že do 12. srpna, kdy musí Hromek celou částku složit, na účet dražební společnosti peníze nepřijdou.

"Získají tak prostor pro trénink do léta a za zmařenou dražbu zaplatí méně, než kdyby si led museli pronajímat za tržní cenu," míní Vobořil.

Hromek: Častku doplatíme

Insolvenční správce Jiří Šebesta, který haly spravuje po zkrachovalé firmě Průmyslové stavitelství Brno, byl těmito spekulacemi poněkud zneklidněn. "Zatím to však nic neznamená," uvedl.

Nový majitel Petr Hromek se proti nařčení důrazně ohradil. "Samozřejmě tu částku doplatíme. Co ti dva pánové vědí, aby mohli něco takového tvrdit? Dál už to nechám bez komentáře," rozčílil se Hromek.

Autor:

Výsledky voleb 2018

Výsledky voleb do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 v Jihomoravském kraji ve druhém kole vyhrál v obvodu 56 - Břeclav:Rostislav Koštial a v obvodu 59 - Brno-město: Mikuláš Bek.Nejčtenější

ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně vyšachovali ANO. Megapodraz, říká Babiš

Novou koalici v Brně budou tvořit čtyři strany, které vyšachovaly vítězné hnutí...

Povolební vyjednávání v Brně přineslo nečekaný zvrat. Zástupci ODS, lidovců, ČSSD a Pirátů společně oznámili, že...

Na Hodonínsku patří pozemek gestapu, zjistili úředníci při hledání majitelů

Na tomto místě v Násedlovicích na Hodonínsku má stále pozemek někdejší úřadovna...

Kvůli kurióznímu omylu, kterého se před lety dopustili úředníci na Hodonínsku, má v Násedlovicích dodnes pozemek...Když koalice nepovede Brno dobře, někdo jako my ji zase sejme, říká Hollan

Matěj Hollan, jehož Žít Brno neobhájilo místo v brněnském zastupitelstvu.

Před čtyřmi lety zažilo oslnivý úspěch, nyní aktivistické hnutí Žít Brno vstřebává volební porážku, když se nedostalo...

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Koalici v Brně ještě mohou ohrozit Piráti, od ANO dostali lepší nabídku

Lídr kandidátky brněnských Pirátů do komunálních voleb Tomáš Koláčný.

Když v Brně po nečekaném obratu v koaličních vyjednáváních začaly jednat ODS, KDU-ČSL a ČSSD bez vítězného hnutí ANO,...

Další z rubriky

Na post primátorky Brna se dere mladá právnička z líhně „dona Pabla“

Brněnská ODS v čele s Markétou Vaňkovou získala 14 zastupitelských křesel a...

Povolební vyjednávání i tiskové konference budoucí brněnské čtyřkoalice ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD se odehrávají v...

V Americe se víc používá selský rozum, říká ajťák ze Sillicon Valley

David Pavlík pracoval v USA ve společnostech Microsoft, Amazon, Netflix a...

Brněnský prodejce letenek, firma Kiwi.com, má od července novou výraznou posilu. Tým šéfa společnosti Olivera Dlouhého...

Trojice mladíků v Brně chtěla zbraní donutit soka, aby se vzdal dívky

Plynová pistole.

Střelnou zbraní chtěl zastrašit svého soka v lásce mladík z Brna. Na pomoc si vzal ještě dva kamarády. Plán jim však...

Najdete na iDNES.cz