Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové haly za Lužánkami ovládla Kometa. A tím i konkurenční Techniku

  13:00aktualizováno  13:00
Nový majitel hokejových hal za Lužánkami, brněnský podnikatel Petr Hromek zastupuje firmu HT Group. A ta je jedním z hlavních partnerů brněnské Komety. Kometa teď bude mít zásadní slovo v tom, kdo bude trénovat na domácím ledě klubu Technika Brno. Vztah obou týmů přitom utrpěl před třemi lety vážné šrámy.

Hokejové haly za Lužánkami v Brně | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Konflikt mezi Kometou a Technikou vznikl v roce 2006, kdy se tři menšinoví vlastníci Komety pokoušeli na klub uvalit konkurz.

"Jaký prostor bude mít nyní mužské áčko Techniky Brno v hale, zatím nevíme. Máme o tom jednat příští týden. Ale majitel Komety Libor Zábranský se řídí heslem, že muži mají být v Brně jen jedni," říká předseda VSK Techniky Brno Jiří Šafář.

čtete více

„Chci pomoci brněnskému hokeji,“ řekl nový majitel hal za Lužánkami - ZDE.

Zatím Zábranský údajně Techniku ujistil, že Kometa má zájem na tom, aby druhý hokejový klub v Brně pokračoval.

"Tempo teď však budou určovat oni. Zlikvidovat nás prý nechtějí, ale realita je taková, že budeme letos pouze přežívat," rezignovaně podotkl Šafář.

Libor Zábranský na žádost o rozhovor nereagoval.

Kometa ovládla haly. Zaplatí je?

Před třemi lety se v souvislosti s konkurzem spekulovalo, že vše zinscenovala právě Technika, které měl pomáhat tehdejší náměstek primátora Radomír Jonáš z ODS.

Po Kometě požadoval prostřednictvím městské společnosti Starez-sport, která Rondo spravuje, předčasné zaplacení faktur za využití ledových ploch. Pokoušel se také převést do Techniky mládežnická mužstva Komety. Soud nakonec Kometu od křivých obvinění očistil.

Předběžná jednání obou klubů napovídají, že ovládnutí hal Kometou se očekávalo. Ti, kteří v dražbě neuspěli, však pochybují, že vysokou částku nakonec klub uhradí.

"Měl jsem informace, že zástupci Komety budou přihazovat donekonečna, a to proto, že ve skutečnosti částku zaplatit nechtějí. Proto jsme se nakonec aktivně neúčastnili," uvedl jeden ze zájemců o haly Jindřich Vobořil ze společnosti Auxilia Team.

Jediným skutečným soupeřem Petra Hromka na dražbě byl tak bývalý spolumajitel hal Martin Stloukal. Ten přihazoval opatrně, naopak Hromek na závěr přidával po pěti i deseti milionech. 

"Dal jsem těm halám osm let života, vím co unesou ekonomicky. Za devadesát milionů by je nikdo vážně nekoupil. Nový vlastník navíc musí koupit rolby, nábytek, protože ty stále ještě patří mně. Navíc ještě opravy za další miliony," vypočítal Stloukal.

Proto mají on i Vobořil podezření, že do 12. srpna, kdy musí Hromek celou částku složit, na účet dražební společnosti peníze nepřijdou.

"Získají tak prostor pro trénink do léta a za zmařenou dražbu zaplatí méně, než kdyby si led museli pronajímat za tržní cenu," míní Vobořil.

Hromek: Častku doplatíme

Insolvenční správce Jiří Šebesta, který haly spravuje po zkrachovalé firmě Průmyslové stavitelství Brno, byl těmito spekulacemi poněkud zneklidněn. "Zatím to však nic neznamená," uvedl.

Nový majitel Petr Hromek se proti nařčení důrazně ohradil. "Samozřejmě tu částku doplatíme. Co ti dva pánové vědí, aby mohli něco takového tvrdit? Dál už to nechám bez komentáře," rozčílil se Hromek.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

Najdete na iDNES.cz