Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jaký byl „rok Komety“? Odpovídal host iDNES.cz, šéf klubu Libor Zábranský

  6:05aktualizováno  13:01
Rok Komety. Tak by se dalo nazvat úžasné tažení brněnských hokejistů i jejich fanoušků po tuzemských stadionech. Pro Brno skončila napínavá semifinálová série v sedmém zápasu s Mladou Boleslaví prohrou v prodloužení. Jaké jsou další plány klubu? To prozradil majitel Libor Zábranský.

Host iDNES Libor Zábranský | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

Ten byl hostem čtvrtečního on-line rozhovoru na stránce brno.idnes.cz. Majiteli klubu přišly během několika minut desítky otázek. Libor Zábranský ale čtenářům ochotně odpovídal téměř o hodinu a půl déle, než původně plánoval. Hokejové fanoušky zajímala hlavně otázka odkoupení extraligové licence od Znojma a přestupy jednotlivých hráčů.

"O Jiřím Zelenkovi se jedná, s Robertem Kántorem nikdo z nás nemluvil a nejednal.  A co se týká hráčů Dlouhého, Vondráčka, Sedláka, Houdka a Protivného: Tomáš Houdek je kmenovým hráčem Komety, o ostatních jednáme. David Appel příští sezonu v Kometě hrát nebude," odpovídal Zábranský.

. Odpovědi LIBORa ZÁBRANSKého najdete ZDE

I když hokejistům Komety už skončila sezona, ještě jeden zápas je čeká.  V pátek se od 17 hodin v hale Rondo postaví proti svému fanklubu. "Chceme tak poděkovat fanouškům za jejich podporu v celé sezoně," uvedl majitel klubu Libor Zábranský. Po zhruba hodinovém zápase bude od 18:30 do 19:00 následovat autogramiáda hráčů.

"Naprosto souhlasím s fanoušky, že Kometa patří Brnu. A má historii, kterou má málokterý klub v republice. Nicméně si pořád myslím, že by dresy legend Komety měly viset pod stropem opravdové arény a ne v podmínkách, jaké na Rondu jsou. Nevymlouvám se na to, že je Rondo v majetku města, ale už jenom samotný fakt dostat tyto legendy na hokej, je strašně složité. Vzhledem k neochotě, kterou vůbec k hokeji a hale Rondo momentálně oni cítí. Úplně jiná situace by byla v hale za Lužánkami," přemýšlel Zábranský nad Rondem a propagací historie klubu.

Čtenáři brno.idnes.cz Liborovi Zábranskému často děkovali za to, co pro Kometu a Brno v posledních letech udělal. Ptali se i na trenéry. "Pan Kýhos s panem Lukešem mají smlouvu na další tři sezony a nehodláme na tom nic měnit," ujistil fanoušky Zábranský.

Nejčastěji ale otázky mířily na poslední utkání s Mladou Boleslaví, aféru s lístky a vydařenou hokejovou sezonu. "Pokud je mi známo, tak celou záležitost na podnět některých našich fanoušků již prošetřují orgány jako Česká obchodní inspekce, Úřad na ochranu spotřebitele atd. Co se týče klubu, tak na této úrovni nemůžeme nic podniknout, protože v řádech se nic takového nezmiňuje. Jako klub s tím nemůžeme nic udělat," komentoval Zábranský prodej lístků v Mladé Boleslavi na občanské průkazy.

"V Brně momentálně sleduji obrovský hokejový boom. Jsem kluky hrdý. Díky výkonům mužstva a zájmu fanoušků máme daleko jednodušší pozici při vyjednávání," vzkázal majitel klubu.

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Požár zasáhl kulturní dům v Drnovicích, lokalizace trvala čtyři hodiny

V Drnovicích na Vyškovsku hoří kulturní dům. Hasiči vyhlásili třetí stupeň...

Jednadvacet jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili...

Najdete na iDNES.cz