Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kafírna Dogvill vybočuje z šedivé průměrnosti

  9:39aktualizováno  11:53
RECENZE KAVÁREN - Kavárnu nemůže minout nikdo, kdo se vydá na obhlídku historického jádra Boskovic. Dům v centru je součástí původního ghetta, které dnes patří k významným židovským památkám na Moravě. Kavárna je vybudována z malého krámku v historické lokalitě, což dodává podniku působivou atmosféru již zvenčí.

Kafírna Dogvill v Boskovicích | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Ani uvnitř nechybějí známky originality - dřevěné kulaté stoly s poličkou na časopisy a dobové fotografie po stěnách vypadají jako příjemné retro.

Když jsme sem zavítali v době oběda, kavárna byla téměř zaplněna a na první pohled je vidět, že sem se chodí často a hojně. Hosty vábí vůně kávy, dobře tu o ni pečují. Podnik má podle sdělení obsluhy vlastní pražírnu, a hosté tu tedy dostávají naprosto "čerstvé zboží".

recenze kaváren

MF DNES hodnotí každý týden jednu brněnskou či jihomoravskou kavárnu.

Z nabídky dvanácti jednodruhových káv jsme požádali o Kenyu AA. Barista ze skleněné dózy odsypal (a poté navážil) přesnou dávku kávových zrnek. Množství vpravil do prázdného mlýnku, namlel a poté připravil objednané espresso.

Tento způsob je obvyklý, pokud kavárna nabízí více druhů kávy. Je však otázkou, zda se dá takto udržet mlýnek v čistotě, beze stop po předchozím mletí jiné plantážové kávy. I když je třeba poukázat na to, že v některých kavárnách zvětrávají kávová zrnka v mlýnku několik dní, což zde rozhodně nehrozí.

dnes kafírna dogvill

Zborovská 9, Boskovice
www.kafirna.cz
Hodnocení: 70 %

Espresso bylo perfektně naservírováno, s vodou a na tácku. Objem byl o trochu větší a řidší, než by mohl být. Měl však opravdu výraznou chuť, která by se dala přirovnat k "výbuchu v ústech" s jemně kyselým ocáskem. Velmi přívětivá a plná vůně ovoce s citrusovými akcenty potěšila zase čichové receptory. Nebylo nutné si nápoj sladit ani zjemňovat mlékem, žaludek totiž neprotestoval. Světlejší crema na hladině udržela svou konzistenci až do posledního doušku.

Turek z džezvy v boskovické Kafírně byl cítit nelibým prachem najemno mleté kávyNa takové espresso, jaké podávají hostům ve Zborovské ulici, se dá přijít opakovaně. Všechny jednodruhové kávy vám zde připraví i s lógrem. Prosím, nepleťme si to s "českou zalejvanou".

V tomto případě se jedná o dobrý způsob, jak v dobře upražené a správně namleté kávě (hodně nahrubo) objevit veškerá tajemství, která v sobě skrývá. Podobně ochutnávají kávu profesionální degustátoři.

My jsme na doporučení obsluhy ještě okusili tradiční tureckou kávu z džezvy. Výsledek nás trochu zklamal, v ústech byl cítit nelibý prach najemno mleté kávy.

Expresso v boskovické Kafírně mělo výraznou chuťPokud nemáte času nazbyt, dostanete svoji objednávku do kelímku s sebou, a docela vám to i doporučuji. Vstup do kavárny je na vlastní nebezpečí, zapnuté klimatizaci se nedaří rychle odsávat hutné chuchvalce cigaretového dýmu a vzduch by se tu dal krájet. Ani přetékající odpadkový koš na toaletě nepůsobí moc přitažlivě.

Návštěva boskovické kavárny nás přesvědčila, že provozovatelům kavárny se dlouhodobě daří udržet neobvyklý a originální koncept, jakých u nás není mnoho. Výběr káv z různých koutů světa a služby vlastní malé pražírny - to všechno v menším městě - se právem dají nazvat hrdinským činem!

Ať už v Boskovicích žijete, nebo musíte překonat nepříjemnou výpadovku z Brna směrem na Svitavy, zajděte si do malé Kafírny Dogvill. Čeká na vás nevšední kávový požitek. Až na ty štiplavé karcinogenní dýmy!

Autor:Nejčtenější

Třinácté zlato pro Kometu! Brno suverénně obhájilo mistrovský titul

Jakub Krejčík zvedá Masarykův pohár nad hlavu. Kometa ovládla hokejovou...

Efektivní v koncovce, precizní v defenzívě. Hokejisté Brna ovládli páté finále extraligového play off, na ledě třinecké...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...

Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Další z rubriky

České orly hubí jedovaté návnady, s jejich hledáním pomáhá psí komando

Orel královský (Aquila heliaca) obývá otevřené krajiny s osamocenými stromy od...

V Česku žije jen několik párů mimořádně vzácných orlů královských, a to jen na jižní Moravě. Přesto na ně lidé líčí...

Hrdinného lékaře Jílka popravili fašisté, jeho popel vysypali do řeky

Vojtěch Jílek proslul jako neobyčejně vlídný a svědomitý lékař i vynikající...

Jen málokdo asi ví, po kom nese jméno Jílkova ulice v Židenicích. A že se za osudem onoho muže a jeho rodiny skrývá...

Trest pro boxera Plachetku za znásilnění platí, obnovy procesu nedosáhl

Boxer Ľudovít Plachetka se snaží dokázat svou nevinu.

Odsouzený boxer Ľudovít Plachetka před Krajským soudem v Brně neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Za znásilnění...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.cz