Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kandidátku „čisté“ Suverenity dobyl problémový exstarosta Hudlík

  11:05aktualizováno  11:05
Exstarosta Starého Lískovce, rozporuplný Petr Hudlík, jde zas do voleb. Muž známý soudními spory kandiduje za Suverenitu a Nezávislé demokraty. Přitom předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková hlásí: "Přicházíme s novými tvářemi, ne s použitými vyhořelými recykláty v jiném kabátě."

Petr Hudlík s manželkou | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Bývalý starosta Starého Lískovce kandiduje do zastupitelstva Brna jako číslo pět. Víc než jako starosta se však proslavil soudními spory a výhrůžkami. Několikrát na něho bylo podáno trestní oznámení, navíc za mlada dostal trest za ublížení na zdraví.

hudlík míří do voleb s dcerou

Petr Hudlík byl starostou Starého Lískovce v letech 2002 až 2006.
Nyní kandiduje na pátém místě za Suverenitu a Nezávislé demokraty do zastupitelstva města a jako lídr za Nezávislé demokraty do zastupitelstva Starého Lískovce.

Andrea HUdlíková

Hudlíkova dcera Andrea je na kandidátce stejných stran do zastupitelstva města na 3. místě a do městské části na čtvrtém.

Do komunální politiky se šestapadesátiletý Hudlík dostal ke konci devadesátých let. Minulé volební období byl starostou Starého Lískovce, teď je zastupitel.

"I řeznický pes je slušnější. On nedodržuje žádný řád, pořád vykřikuje," popsal současný starosta Starého Lískovce Vladan Krásný (ODS), jak se Hudlík chová na jednáních zastupitelstva.

Sám Krásný se s Hudlíkem soudil. Hudlík ho totiž zažaloval, když o něm Krásný napsal, že je nekompetentní a chová se nemorálně. Soud dal nakonec za pravdu Krásnému.

Zmanipulované volby?

Hudlík také zpochybnil u soudu výsledky minulých komunálních voleb. Byly podle něho zmanipulované. Do případu se nakonec vložil Ústavní soud, který platnost voleb potvrdil.

Když se Hudlík musel spokojit s postem zastupitele, rozhodl se alespoň zkoumat každé rozhodnutí rady. Vyžádal si proto kopii od všech tištěných materiálů. Radnice kvůli tomu zaměstnala pomocnou sílu, která celý den jen kopírovala.

"Hraje si na velkého kontrolora. Podle něj my všichni krademe," komentoval Hudlíkovo snažení radní Jiří Dvořáček (KDU-ČSL).

Současná místostarostka Květuše Doležalová (ČSSD) seděla v minulém volebním období v radě společně s Hudlíkem. Předčasně však kvůli němu odstoupila. "Pro názorové neshody," vysvětlila.

Hudlík označuje kampaň jako účelovou

Sám Hudlík obviňuje současné vedení radnice z předražených zakázek. Názory protivníků na svou osobu považuje za účelovou kampaň. "Hledají špínu před volbami," rozčiloval se Hudlík. Víc se o své kandidatuře nechtěl bavit.

Petr HudlíkHudlík je jako lídr i na kandidátce do zastupitelstva Starého Lískovce, tentokrát za samostatné Nezávislé demokraty.

Svým spolustraníkům Hudlík na kandidátce nevadí. "Kdyby vadil, tak by tam nebyl. Mně bylo řečeno, že mu nic nebylo prokázáno," řekla Šárka Kašpárková, kandidátka Suverenity a Nezávislých demokratů na primátorku.

"Nezávislí demokraté mají svoje lidi, nemůžeme jim je diktovat," komentoval druhý na kandidátce a člen Suverenity Libor Matouš fakt, že Hudlík je nominován za jejich koaliční stranu. "Někdo ho má rád, někdo ne. Já osobně nevím, co si mám myslet," dodal.Nejčtenější

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Další z rubriky

Pití pod kontrolou. Brno jako první v republice zřídí mokré centrum

alkohol, pálenka

Brno chystá jako první v republice centrum pro bezdomovce, kde bude povolený alkohol. Chce je díky tomu stáhnout lidem...

Plavky budou příští sezonu odvážnější, ukázal veletrh Styl a Kabo

Módní veletrhy Styl a Kabo napověděly, jak budou vypadat plavky pro příští...

Střihově rafinovanější, zároveň ale funkční, elegantní a s doplňky. Tak nové plavkové trendy předpovídají módní...

Malým astmatikům postaví v Moravském krasu novou léčebnu za 150 milionů

Dosavadní prostory léčebny pro pacienty s dýchacími problémy, kterým svědčí...

Až rok trvá, než se uvolní místo v dětské léčebně v Ostrově u Macochy na Blanensku. Podobná zařízení jsou totiž v Česku...

Najdete na iDNES.cz