Kometa Brno, fanoušci

Kometa Brno, fanoušci | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Kometa otočila zápas těsně před koncem, výkonem nenadchla

Půl zápasu trvalo hokejistům brněnské Komety, než pochopili, že vlažným a jalovým výkonem to proti Havířovu nepůjde. Nakonec ale přeci jen fanoušky potěšili a vyhráli ve 26. kole první ligy 3:2. Pokolikáté už letos dokázali svěřenci Vladimíra Kýhose otočit nepříznivě se vyvíjející zápas? Sami hokejisté něco takového radši možná nepočítají.

V brněnské hale Rondo už prohrávali 0:2 a když Kýhos přišel mezi novináře, jen nechápavě krčil rameny. "Co na to chcete říct? Mně už z toho snad vypadaly všechny vlasy," usmál se trpce.

Kometa pak náskok soupeře vyrovnala během dvou minut díky Černému a Polodnovi, ale ve třetí třetině se jí zas příliš nedařilo a nevýrazné pokusy končily na pozorném brankáři Valentovi.

Až posledních pět minut konečně modrobílí přitlačili v brankovišti a v 58. minutě strčil do nahrávky hůl Kántor a dal vítězný gól. "Já nevím. Myslím, že kluci se necítí v klidu, pořád jsou pod nějakým tlakem. Ale na druhou stranu jsme to zase ubojovali, ukázali sílu a to víc nás to vítězství těší," oddechl si Kýhos.