Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kontroly lékárniček jsou často zbytečné, řekl šéf dopravních policistů

  7:34aktualizováno  10:28
Na zbytečné policejní kontroly, uzavírky v Brně a bezohledné řidiče si stěžovali čtenáři iDNES.cz při on-line rozhovoru se šéfem dopravní policie na jižní Moravě Leošem Tržilem. Zajímali se naopak o kontroly kamionové dopravy, fungování měřicích radarů a počet bodů, které Tržil sám "nasbíral".

Leoš Tržil - Leoš Tržil, šéf dopravních policistů na jižní Moravě | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Čtenářka iDNES.cz Jiřina se šéfa jihomoravského dopravního inspektorátu Tržila zeptala na diskutovanou uzávěrku Husovy ulice v centru Brna. "Že situace v Brně bude komplikovaná, bylo zřejmé již na počátku. Kolapsové stavy však nastávaly ještě před uzavírkou, toto je dáno silniční sítí města a celkovou hustotou provozu," vysvětlil Tržil.

. Odpovědi leoše tržila Čtěte - zde

Řidiči si v otázkách kladených Leoši Tržilovi stěžovali na kontroly na silnicích, které pokládají za bezúčelné. "Zbytečné kontroly lékárniček jistě bezpečnosti na silnici neprospějí. Nezlobte se, ale je to jen tahání peněz z řidičů," napsal čtenář Maskul.

Tržil s kritikou částečně souhlasí. "Tyto kontroly jsou spíše záležitostí namátkových akcí k ověření celkového stavu. Ani já nejsem zastáncem toho, aby se kontrolovalo třeba stáří lékárniček. Důležité je nějakou mít," řekl.

Naopak kontroly rychlosti Tržil za "buzeraci" nepovažuje. Kritiku čtenářky Míši za postihování i menšího překročení rychlosti odmítl.

"Je třeba si uvědomit, že přílišná rychlost je jednou z hlavních příčin vážných havárií. Mezi rychlostí 90 a 110 kilometrů v hodině je velký rozdíl," vysvětlil. Osobně si pamatuje na řidiče, který jel po D2 rychlostí dokonce 245 kilometrů v hodině.

Kritika dálniční policie odrazuje uchazeče o práci
Mrzí ho, že problémy na silnicích vyčítají lidé hlavně dopravní policii. "Je to problém mnoha dalších. Na vině jsou také správci komunikací nebo špatné dopravní inženýrství v obcích, kde třeba chybějí chodníky nebo přechody," objasnil.

Tato kritika má podle něj za následek, že policii chybí nové síly. Zejména na Vysočině není o práci dopravního policisty zájem. "Možní zájemci mají strach z dálničního provozu a neustálá neobjektivní kritika policie je také odradí," posteskl si.

Po rozhovoru Tržil v redakci kritizoval chování některých policistů, kteří podle něj řidiče obtěžují zbytečně detailními kontrolami. "Pokud má řidič podhuštěnou rezervu, je to jeho problém. A v mnoha autech už si žárovku sami ani nevyměníte, takže vozit si s sebou náhradní sadu je nesmysl," uzavřel.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Požár zasáhl kulturní dům v Drnovicích, lokalizace trvala čtyři hodiny

V Drnovicích na Vyškovsku hoří kulturní dům. Hasiči vyhlásili třetí stupeň...

Jednadvacet jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili...

Chceme dostat Brno do první ligy, tvrdí brněnský lídr SPD Ivan Fencl

Hnutí SPD vede v Brně v komunálních volbách Ivan Fencl.

Hnutí SPD si v Brně od zimy prošlo bouřlivým obdobím, kdy se rozhádali členové místní buňky. Nakonec ale přece jen...

Najdete na iDNES.cz