Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koupaliště jsou zavřená i ve vedrech, majitelé začali později napouštět

  7:38aktualizováno  7:38
S prvním tropickým týdnem zůstávají mnohá koupaliště v Brně zavřená. V horkých dnech se tak Brňané mohou zchladit jen ve venkovních bazénech areálu Kraví hory nebo v Králově Poli. Koupaliště Dobrák v Dobrovského ulici nebude přes letošní sezonu kvůli rekonstrukci v provozu vůbec.

Koupaliště na Dobrovského ulici v Brně-Králově Poli (na snímku) zůstane letos kvůli rekonstrukci uzavřené. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Koupaliště v Kohoutovicích, Zábrdovicích a na Riviéře provozovaná firmou Starez-Sport budou moci zájemci navštívit až od sobotního rána.

"Z technických důvodů otevíráme o víkendu. Nepříznivé počasí posunulo začátek plavecké sezony. Neodvážili jsme se napouštět bazény dřív kvůli obavám z nízkého zájmu návštěvníků. Jeden den provozu totiž stojí kolem osmdesáti tisíc korun," uvedla asistentka ředitele firmy Eva Sedlářová.

Plavecký areál v Králově Poli, který zahájil provoz už prvního června, označil za první letošní ziskový den pondělí. "Červnový provoz bude bohužel ztrátový, to už víme teď, v polovině měsíce. Až v pondělí přesáhla návštěvnost přes čtyři sta lidí," řekl provozovatel královopolského koupaliště Bruno Jelínek.

Podobný počet zájemců hlásí i koupaliště Kraví hora, jehož venkovní areál je přístupný od minulé středy, tedy o dva týdny později než loni.

Protože jsou některá městská koupaliště ještě zavřená, vyhledávají Brňané osvěžení v přírodě. "Chtěla jsem jít plavat na Riviéru, ale ještě nezahájila provoz, tak chci zkusit přehradu. Myslím si ale, že sluníčko ještě nestačilo vodu zahřát," obávala se Brňanka Markéta Chrástková.

"Dobrák" letos neotevře

Ti, kteří si oblíbili plavecký areál v ulici Dobrovského, budou muset letos zavítat s dekami a opalovacími krémy jinam. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci bude "Dobrák" celou letní sezonu zavřený.

"Po více než padesáti letech fungování koupaliště se přistoupí ke kompletní opravě všech bazénů. Stavební firmy sníží jejich hloubky kvůli lepšímu prohřátí a menší spotřebě vody. Část jedné z nádrží bude přestavěna na dojezd tobogánu, který však přibude na koupališti až v další fázi rekonstrukce," sdělila za provozovatele Olga Pelcová.

Koupaliště čeká výměna čisticích zařízení, rozšíří se odpočinková plocha a nainstaluje hydraulický zvedák usnadňující vstup do vody tělesně postiženým.

Opravy se týkají pouze plavecké části areálu, rodiče s dětmi mohou i nadále navštěvovat dětské hřiště Funpark vybavené trampolínami, lanovými překážkami nebo nafukovacím bludištěm.

Příchod veder po dlouhotrvající zimě láká k opalování u vody, lékaři však před ním varují. "V současných tropických teplotách jej vůbec nedoporučuji. Pokud je vystavování se slunci nezbytné, radím použití opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem, tedy třicet a více. Lidská pokožka není na pobyt na slunci po dlouhém období s minimem slunečního záření připravená," upozornila praktická lékařka Jana Pavloková.

Autoři:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

Vědci hledají plodiny, které přežijí sucho. Patří mezi ně třeba žito

Počasí, slunce, tráva, vítr, rybník, nebe, obloha

Odborníci z drásovské firmy PSI i brněnského klimatického ústavu Akademie věd testují například obiloviny v extrémních...

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Záchranářů s puchýři přibývá. Látku z nového vybavení prověří experti

Nové oblečení záchranářů ZZS Jihomoravského kraje.

Kožních potíží u jihomoravských záchranářů přibývá. Podle jejich tvrzení za to může nové pracovní oblečení z funkčních...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz