Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gang z Kyjovska prodal až kilogramy pervitinu, narkomani platili i sexem

  13:15aktualizováno  13:15
Hodonínští kriminalisté rozbili síť distributorů pervitinu, kteří drogou zásobovali celé Kyjovsko a okolí. Ve vazbě skončili tři muži ve věku 53, 31 a 28 let a také pětadvacetiletá žena. Všem hrozí až deset let za mřížemi.

Kriminalisté na Kyjovsku dopadli čtyři distributory pervitinu. | foto: Policie ČR

Hlavou skupiny byl nejstarší z mužů, který pervitin obstarával od výrobců z celého Jihomoravského kraje. "Sám také nakupoval část léčiv a chemikálií potřebných pro výrobu pervitinu. Pro léčiva zajížděl například až do Polska," popsal policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž podle Zámečníka svůj způsob obživy dobře skrýval a byl velmi opatrný. Z peněz utržených za prodej drog zajišťoval chod celé své rodiny. "Po jeho zadržení se tak jeho rodinní příslušníci dostali do existenčních problémů," dodal mluvčí.

Kriminalisté na Kyjovsku dopadli čtyři distributory pervitinu.

Distribuce drogy k narkomanům pak probíhala přes další tři zadržené. Ti pervitin od jednapadesátiletého muže nakupovali za částku tisíc korun za gram. Sami pak drogu prodávali narkomanům za 1 500 až 2 000 korun, popřípadě za různé protislužby. Šlo o sexuální služby i výpomoc při různých pracích. 

"Předávání drog mezi zadrženými probíhalo dlouhou dobu zejména v kyjovských nonstop barech, později v jedné z provozoven, kterou hlavní distributor provozoval jako zástěrku své hlavní činnosti v obci Terezín," uvedl Zámečník.

Právě v tomto podniku sklapla past a kriminalisté v něm zadrželi hlavu celého gangu. Při domovní prohlídce nalezli 30 gramů pervitinu, zajistili kompletní varnu a také větší obnos peněz. Souběžně s tím zdrželi policisté i zbylé tři dealery. 

Mohli prodat kilogramy drogy

Kriminalisté skupině prokázali obchodování s pervitinem v objemu několika stovek gramů. "Je však předpoklad, že je to jen zlomek celkového množství, které prodali. Celkový objem se odhaduje až na kilogramy pervitinu v hodnotě několika milionů korun," doplnil mluvčí.

Na případu hodonínští kriminalisté pracovali zhruba rok, jde podle nich o největší odhalenou distributorskou síť v historii regionu. Od začátku vyšetřování až po zadržení skupiny se na případu podílelo asi šedesát policistů.

Všichni čtyři zadržení jsou stíháni ve vazbě a v nejbližší době na ně bude podána obžaloba pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání z omamnými a psychotropními látkami a jedy. Vzhledem k množství prodané drogy jim hrozí až deset let vězení.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

VIDEO: Masaryk bude znovu v Brně výstavišti. Robot vyfrézuje jeho sochu

Prozatím robot vyfrézoval malý model Masaryka, ukazuje ředitel společnosti MCAE...

Na brněnské výstaviště se znovu vrátí socha Tomáše Garrigua Masaryka. Ta původní z roku 1928 nepřežila bouřlivé dvacáté...

Městský okruh není jediný. Aktivisté blokují na jihu Moravy více staveb

Takto vypadá aktuální konec dálnice D35 za křižovatkou v Opatovicích nad Labem....

Napadení stavby části městského okruhu v Brně na Žabovřeské nedávno odložilo její zahájení na neurčito. Na jižní Moravě...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Najdete na iDNES.cz