PŘÍMÝ PŘENOS: Lední medvědi v Brně se schovávají do vody, sledujte je

  • 10
Jedenapůlroční medvědici Norii a její matku Coru od potápění v bazénku neodrazuje ani sychravé počasí. Sledujte v přímém přenosu na iDNES.cz, jak oblíbenci návštěvníků brněnské zoo dovádějí.
Reklama

Noria je ve výběhu jen se svojí matkou Corou. „Tatínek je v ubikaci vedle, aby jí nijak neublížil,“ vysvětluje mluvčí brněnské zoo Gabriela Tomíčková.

Medvědí slečna je z pěti potomků populární Cory ta nejhravější.

„Miluje potápění v bazénku. Ve vodě divočí od rána,“ popisuje Tomíčková. Ještě letos v zimě přitom Noria zažívala ve vodě i krušné chvilky, kdy propadla do bazénu dírou v ledu. A nebylo to poprvé (psali jsme zde)

Ačkoli podle chovatelů je Noria ve srovnání se zbylými čtyřmi sourozenci nejméně na svou matku fixovaná, před spaním k ní ráda přiběhne a přitulí se k ní.

Horké měsíce ledním medvědům prý zase tolik nevadí. Podstatnou část dne stráví právě ve vodě, kterou jim pracovníci zoo vyměňují jednou za týden. „A když chtějí, v rohu výběhu mají ledovač, u něhož se můžou zchladit,“ dodává Tomíčková.

Reklama

Jméno pro mladou medvědici vybírala tenistka Lucie Šafářová ze čtyřiceti návrhů návštěvníků zoologické zahrady. Nakonec vybrala Norii, jméno inspirované finským románem s tematikou globálního oteplování.

Noria je jediným potomkem Cory, který zůstal v Brně. Alespoň prozatím.

Reklama
Sdílet článek Facebook Twitter Google Plus
Reklama

10 příspěvků v diskusi

Reklama