Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnské koleje „Pod Palačákem“ rozzáří unikátní světelná show

  15:14aktualizováno  15:14
Ojedinělá podívaná se ve středu večer uskuteční na kolejích brněnského VUT Pod Palackého vrchem. Okna jedné z budov se rozzáří neonovými barvami, které budou pulsovat v rytmech známých hitů. Po Brnu pak v následujících dnech přijdou na řadu koleje v Českých Budějovicích a Praze.

Light show na kolejích VUT v Brně pod Palackého vrchem přilákala tisíce studentů (11. duben 2012) | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Akce začíná ve středu v 17 hodin a diváci se mohou těšit na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. "Světelná show poběží za tmy celou hodinu," uvedla Martina Čmielová z pořadatelského magazínu Studenta.cz.

Specifikem celé akce je, že se světelné efekty nepromítají na budovu zvenčí, jak tomu bývá u obdobných představení zvykem, ale speciální lampy různých barev jsou instalovány přímo do pokojů.

Jednotlivá okna tak budou tvořit políčka v obrazech a dynamických příbězích. Diody v lampách přitom umožňují pořadatelům akce využít až 16 tisíc různých barev.

"Součástí programu je i vystoupení studentských kapel a party pod širým nebem. Závěrem se pak všichni mohou přesunout na studentskou afterparty do nedalekého klubu," dodala Čmielová. O občerstvení se postará partner akce.

Koncept light show pochází od studentů Technické univerzity ve Vratislavi v Polsku a jejich projekt P.I.W.O. je známý po celé zemi již šestým rokem. Loni si nevšední zážitek na kolejích "Pod Palačákem" nenechalo ujít přes pět tisíc diváků.

Prvenství z loňska v anketě obhajuje brněnské VUT

Unikátní akce se svými třemi zastávkami v Brně, Českých Budějovicích a Praze doprovází letošní ročník soutěže Kolej roku. Ve třetím ročníku ankety soupeří o titul 122 kolejí z celého Česka.

Light show 2012

Princip ankety je jednoduchý. Kolej roku vybírají přímo studenti, případně jejich známí či rodiče. Je jen na nich, jestli si svého favorita zvolí podle kvality ubytování či úrovně společenského života.

Hlasování, které skončí 21. dubna, probíhá na webu Kolej.Roku.cz prostřednictvím facebookové aplikace. Každý může v anketě udělit tři kladné a tři záporné hlasy. Kladný se počítá za jeden bod, záporný půl bodu odečítá.

V roce 2012 vyhrála anketu kolej Pod Palackého vrchem VUT Brno, o rok dříve koleje Harcov Technické univerzity v Liberci. Letos se zatím vítězové minulých kol o prvenství přetlačují.

Studenti vítězné koleje se mohou těšit na deset tisíc piv a tři tisíce baget od sponzorů. Další ceny pak čekají i na majitele nejhezčího pokoje a autory nejzajímavějšího videa z kolejní party či akce.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Další z rubriky

Vědci hledají plodiny, které přežijí sucho. Patří mezi ně třeba žito

Počasí, slunce, tráva, vítr, rybník, nebe, obloha

Odborníci z drásovské firmy PSI i brněnského klimatického ústavu Akademie věd testují například obiloviny v extrémních...

Na zalepené molo nastoupila četa. Čistila smůlu, která ničila plavky

Aktuální pohled na molo mezi Rakoveckou zátokou a loděnicí dopravního podniku....

Výrobce největšího mola v České republice, které se nachází na Brněnské přehradě, vyčistil povrch od smůly. Nápravu...

Záchranářů s puchýři přibývá. Látku z nového vybavení prověří experti

Nové oblečení záchranářů ZZS Jihomoravského kraje.

Kožních potíží u jihomoravských záchranářů přibývá. Podle jejich tvrzení za to může nové pracovní oblečení z funkčních...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz