Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přepadená sledovala dvě hodiny s nožem pod krkem rabování svého domu

  12:10aktualizováno  12:10
Brutální případ přepadení kvůli obrazům a starožitnostem vyšetřuje policie v Brně. Osmapadesátiletá žena otevřela dvěma mužům, kteří ji pak dvě hodiny prohledávali dům. Hrozili jí podřezáním a popálením. Jeden z nich je už ve vazbě. Jde o osmnáctkrát trestaného recidivistu, který v roce 1990 zažil vzpouru vězňů v Leopoldově.
Loupežné přepadení domku v Brně trvalo dvě hodiny. Ilustrační foto.

Loupežné přepadení domku v Brně trvalo dvě hodiny. Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Přepadení se stalo před deseti dny v brněnské městské části Komárov. Podrobnosti případu policie zveřejnila až nyní, kdy je jeden z pachatelů ve vazbě. Po druhém kriminalisté stále pátrají.

Dvojice starších mužů zazvonila po osmé hodině ráno na jeden z rodinných domků. Dveře jim následně otevřela jeho osmapadesátiletá obyvatelka.

"V tu chvíli jí nastříkali do očí slzný sprej a s nožem pod krkem jí začali vyhrožovat zabitím. Druhý z dvojice mezitím prohledával dům," popsal kriminalista Pavel Kříž.

Ačkoliv obvykle pachatelé při takových loupežích spěchají, žena z Komárova přihlížela prohledávání svého domu téměř dvě hodiny. Mezitím jí dvojice vyhrožovala například tím, že ji popálí žehličkou.

"Po necelých dvou hodinách útrap se domů vrátil její manžel, který už od dveří viděl, že jeho žena klečí v kuchyni s nožem pod krkem. V tu chvíli se mu podařilo vzít do ruky baseballovou pálku a jednoho z pachatelů praštil po hlavě, čímž ho omráčil," uvedl Kříž.

S druhým z mužů se následně třiašedesátiletý muž začal prát. Když se pak probral omráčený pachatel, dvojice násilníků z domu nakonec utekla i s posbíranými šperky za přibližně třiadvacet tisíc korun.

Zločinec byl osmnáctkrát trestaný, za mřížemi strávil přes 30 let

Policie začala po brutální dvojici ihned pátrat a podařilo se jí vytipovat podezřelé. Jednoho z nich se pak tento víkend podařilo i chytit.

"Dopustil se vloupání do domu na Slovensku, při kterém byl přistižen. Když se pokoušel slovenským policistům ujet, havaroval na Hodonínsku. Slovenští policisté ho následně zadrželi a zjistilo se, že po něm pátráme právě kvůli přepadení v Komárově," upřesnil Kříž.

Dopadený pachatel s ránou od baseballové pálky na hlavě a řeznou ránou na ruce se k loupežnému přepadení následně i přiznal. Původně prý jen chtěl zjistit, zda je vytipovaný dům prázdný. Když však někdo otevřel dveře, rozhodl se k loupeži. Svého komplice zapřel.

"Popsal také, že si vzpomněl na film, ve kterém si hrdina zasypal rány solí. Koupil si proto sůl a do svých ran si nasypal právě sůl," uvedl kriminalista.

V rejstříku trestů navíc policisté zjistili, že šestapadesátiletý dopadený muž byl už osmnáctkrát trestaný, ve vězení strávil přes třicet let a zúčastnil se kromě jiného i vzpoury ve věznici Leopoldov v roce 1990 (více o největší vzpouře v dějinách československého vězeňství najdete zde).

Protřelému recidivistovi nyní za loupežné přepadení a dalších několik vykradených domů hrozí dva až deset let za mřížemi. Po jeho komplicovi policie dál pátrá.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Malým astmatikům postaví v Moravském krasu novou léčebnu za 150 milionů

Dosavadní prostory léčebny pro pacienty s dýchacími problémy, kterým svědčí...

Až rok trvá, než se uvolní místo v dětské léčebně v Ostrově u Macochy na Blanensku. Podobná zařízení jsou totiž v Česku...

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz