Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Magické osmičky lákaly ke sňatku i dvojice na jižní Moravě

  21:55aktualizováno  22:43
Nejen svatbami žila v pátek s magickým osmičkovým datem brněnská Nová radnice. Mezi střídajícími se skupinkami svatebčanů se na nádvoří promenovali i absolventi policejní akademie, čekající na své slavnostní vyřazení. A to ještě nebylo všechno. Opodál v Křížové chodbě zase rozverně poskakoval před filmovou kamerou herec v kostýmu šaška.

Svatby 8.8.2008 v Brně - Kateřina a Petr - zároveň probíhalo slavnostní vyřazení policejní akademie | foto: Monika Tomášková, Monika Hlaváčová,  MF DNES

Sotva obřadní síň brněnské Nové radnice opustil jeden sezdaný pár, už se na schodech houfoval další špalír svatebčanů. Kolotoč se tu zastavil až ve dvě hodiny odpoledne. Některým ze svatebčanů do obřadu tu a tam vpadly tóny státní hymny nebo radostný potlesk. V jiné části radnice si své chvíle slávy užívali slavnostně vyřazení frekventanti policejní akademie.

"Tohle je asi nejlépe hlídaná svatba, tady se nemůže absolutně nic stát. Takovou ochranku měl při svém obřadu tak možná francouzský prezident," hodnotil záplavu uniforem účastník jedné ze svateb. A nouze nebyla ani o perné chvilky, kdy se ztratili svědci nebo najednou přestal fungovat přístroj najatého fotografa.

"Datum svatby jsem si vybrala já a přítel s tím souhlasil. Myslím, že by nám to mohlo pomoci přivolat si štěstí," svěřila se nevěsta Michaela Vlachová těšně před tím, než se z ní stala paní Girglová.

Numerologové ale soudí, že tento den pro uzavření manželství moc vhodný není. Je totiž nabit silou a touhou po vůdcovství. "A manželství dvou lidí s různým vůdčím potenciálem může být zatížené nutností podřizovat se silnějšímu," řekla serveru iDNES.cz numeroložka Jaroslava Kuchtová.

To novopečení manželé Balážovi se pro osmičkové datum rozhodli ze zcela jiných důvodů. "Osmičky mají už v datu narození - jsou 8. prosince a 8. června. Tak si na ten den naplánovali svatbu," popsala čerstvá tchýně jednoho z manželů.

Obřady na Nové radnici s sebou nesly i jistotu toho, že řeč oddávajícího nebude nudná a šablonovitá. Místostarostka Dagmar Hrubá si ji totiž podle vlastních slov vždy chystala až poté, co snoubence viděla.

Slavkovský zámek "odbavil" devět párů
Svatební boom kvůli magickým osmičkám zažil i zámek v jihomoravském Slavkově. Původně si tu své ano mělo říct jedenáct párů, nakonec jich ale bylo "jen" devět. "Dvě dvojice nám na poslední chvíli z rodinných důvodů odřekly. Obřady běžely tedy za sebou v kapli a ne ve dvou místnostech, jak se původně plánovalo," popsal kastelán zámku Aleš Šilhánek.

A dodal, že na podobné počty svateb jsou tady o letních víkendech zvyklí. "Výjimečné to tedy bylo jen v tom, že jsme měli nabitý pátek. Některé páry zkrátka na magii čísel vsadily," uzavřel Šilhánek.

S počtem svateb, které musel odbavit, neměl problém ani oddávající slavkovský starosta Ivan Charvát. "Z těch devíti jich na mne zbylo šest, tři ostatní zvládla jedna ze zastupitelek. Poměrně náročné ale bylo zvládnout to dusno a teplo v kapli," popsal Charvát.

Pro snoubence, kteří se rozhodli vzít se ve dni plném osmiček, neměl připravený žádný extra projev. "Mám připravený jeden, který se samozřejmě trochu mění, ale jeho jádro zůstává stejné," řekl.

On jako oddávající se přesto jedné zvláštnosti dočkal. Jako poslední pár před něj totiž předstoupila hluchoněmá dvojice. "Bylo to poměrně zvláštní, musel jsem dávat pozor na to, abych se zkoordinoval z tlumočníkem do znakové řeči. Nakonec ale všechno dobře dopadlo," svěřil se Charvát.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Témata: Slavkov, Svatba

Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Hackera soudí za to, že chtěl uplatit policistu stamiliony v bitcoinech

Petr Křístek se kvůli zabavenému harddisku s ukradenými bitcoiny pokusil...

Když člověk mluví s policistou, obvykle si dává pozor na vše, co řekne. Ne tak Petr Křístek, který je obžalovaný, že se...

VIDEO: V Ivančicích stěhovali kapličku. Pomoci musely dva obří jeřáby

Na přesun kaple dorazily do obce dva obří jeřáby.

Neobvyklou podívanou měli ve čtvrtek obyvatelé v Letkovicích, místní části Ivančic na Brněnsku. Dva obří jeřáby tam...

Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!

Najdete na iDNES.cz