Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Magické osmičky lákaly ke sňatku i dvojice na jižní Moravě

  21:55aktualizováno  22:43
Nejen svatbami žila v pátek s magickým osmičkovým datem brněnská Nová radnice. Mezi střídajícími se skupinkami svatebčanů se na nádvoří promenovali i absolventi policejní akademie, čekající na své slavnostní vyřazení. A to ještě nebylo všechno. Opodál v Křížové chodbě zase rozverně poskakoval před filmovou kamerou herec v kostýmu šaška.

Svatby 8.8.2008 v Brně - Kateřina a Petr - zároveň probíhalo slavnostní vyřazení policejní akademie | foto: Monika Tomášková, Monika Hlaváčová,  MF DNES

Sotva obřadní síň brněnské Nové radnice opustil jeden sezdaný pár, už se na schodech houfoval další špalír svatebčanů. Kolotoč se tu zastavil až ve dvě hodiny odpoledne. Některým ze svatebčanů do obřadu tu a tam vpadly tóny státní hymny nebo radostný potlesk. V jiné části radnice si své chvíle slávy užívali slavnostně vyřazení frekventanti policejní akademie.

"Tohle je asi nejlépe hlídaná svatba, tady se nemůže absolutně nic stát. Takovou ochranku měl při svém obřadu tak možná francouzský prezident," hodnotil záplavu uniforem účastník jedné ze svateb. A nouze nebyla ani o perné chvilky, kdy se ztratili svědci nebo najednou přestal fungovat přístroj najatého fotografa.

"Datum svatby jsem si vybrala já a přítel s tím souhlasil. Myslím, že by nám to mohlo pomoci přivolat si štěstí," svěřila se nevěsta Michaela Vlachová těšně před tím, než se z ní stala paní Girglová.

Numerologové ale soudí, že tento den pro uzavření manželství moc vhodný není. Je totiž nabit silou a touhou po vůdcovství. "A manželství dvou lidí s různým vůdčím potenciálem může být zatížené nutností podřizovat se silnějšímu," řekla serveru iDNES.cz numeroložka Jaroslava Kuchtová.

To novopečení manželé Balážovi se pro osmičkové datum rozhodli ze zcela jiných důvodů. "Osmičky mají už v datu narození - jsou 8. prosince a 8. června. Tak si na ten den naplánovali svatbu," popsala čerstvá tchýně jednoho z manželů.

Obřady na Nové radnici s sebou nesly i jistotu toho, že řeč oddávajícího nebude nudná a šablonovitá. Místostarostka Dagmar Hrubá si ji totiž podle vlastních slov vždy chystala až poté, co snoubence viděla.

Slavkovský zámek "odbavil" devět párů
Svatební boom kvůli magickým osmičkám zažil i zámek v jihomoravském Slavkově. Původně si tu své ano mělo říct jedenáct párů, nakonec jich ale bylo "jen" devět. "Dvě dvojice nám na poslední chvíli z rodinných důvodů odřekly. Obřady běžely tedy za sebou v kapli a ne ve dvou místnostech, jak se původně plánovalo," popsal kastelán zámku Aleš Šilhánek.

A dodal, že na podobné počty svateb jsou tady o letních víkendech zvyklí. "Výjimečné to tedy bylo jen v tom, že jsme měli nabitý pátek. Některé páry zkrátka na magii čísel vsadily," uzavřel Šilhánek.

S počtem svateb, které musel odbavit, neměl problém ani oddávající slavkovský starosta Ivan Charvát. "Z těch devíti jich na mne zbylo šest, tři ostatní zvládla jedna ze zastupitelek. Poměrně náročné ale bylo zvládnout to dusno a teplo v kapli," popsal Charvát.

Pro snoubence, kteří se rozhodli vzít se ve dni plném osmiček, neměl připravený žádný extra projev. "Mám připravený jeden, který se samozřejmě trochu mění, ale jeho jádro zůstává stejné," řekl.

On jako oddávající se přesto jedné zvláštnosti dočkal. Jako poslední pár před něj totiž předstoupila hluchoněmá dvojice. "Bylo to poměrně zvláštní, musel jsem dávat pozor na to, abych se zkoordinoval z tlumočníkem do znakové řeči. Nakonec ale všechno dobře dopadlo," svěřil se Charvát.

Autor:


Témata: Slavkov, Svatba

Nejčtenější

Třinácté zlato pro Kometu! Brno suverénně obhájilo mistrovský titul

Jakub Krejčík zvedá Masarykův pohár nad hlavu. Kometa ovládla hokejovou...

Efektivní v koncovce, precizní v defenzívě. Hokejisté Brna ovládli páté finále extraligového play off, na ledě třinecké...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Vítězství od titulu. Kometa potřetí zdolala Třinec a sahá po obhajobě

Hokejisté brněnské Komety slaví úvodní gól čtvrtého finále - zleva Tomáš...

Už jen poslední krok zbývá hokejistům Brna k tomu, aby získali rekordní třináctý mistrovský titul. Ve čtvrtém finále...

Další z rubriky

Exkurze do vesmíru. Brno přivítá největší světovou výstavu o kosmonautice

Na brněnském výstavišti se představí největší putovní expozice o kosmonautice...

Brněnské výstaviště od května na čtyři měsíce přivítá největší putovní výstavu o kosmonautice na světě. Organizátoři...

Trest pro boxera Plachetku za znásilnění platí, obnovy procesu nedosáhl

Boxer Ľudovít Plachetka se snaží dokázat svou nevinu.

Odsouzený boxer Ľudovít Plachetka před Krajským soudem v Brně neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Za znásilnění...

Hokejová hala pro Kometu vznikne na výstavišti. Zřejmě do roku 2022

Studii nového hokejového stadionu za Lužánkami už dříve vypracovala...

Multifunkční hala pro hokejovou Kometu vznikne na výstavišti v Brně. Podle primátora Petra Vokřála (ANO) by mohla být...

Najdete na iDNES.cz