Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Majáles získá po dvou letech bezvládí svého krále

  11:57aktualizováno  11:57
Brno bude zase korunované. Majáles totiž letos opět vybere svého krále. Na dva roky bezvládí vysokoškolských oslav chtějí zapomenout dva studenti. Mají svůj program i motto. A oba chtějí zvítězit.

Na Majálesu zahrají i Tata Bojs | foto: Warner Music - Salim Issa

Otázka, kdo pro letošek zavládne Majálesu i brněnským studentům, zůstane viset ve vzduchu až do sedmého května. "Studenti přímo na akci rozhodnou o vítězi tohoto souboje. Zatím máme dva kandidáty, kteří bojují za barvy Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity a Masarykovy univerzity v Brně. Další dva zatím kandidaturu zvažují a váhají," uvedla mluvčí Majálesu Alžběta Pavlínová.

Král Majálesu musí zvládnout diskutovat o akademické půdě i studentském životě. Mimo to také řádně reprezentovat svou školu i funkci.

"Kromě volby Krále Majálesu proběhne na Velodromu i klání škol, koncerty předních českých kapel jako Skyline, Support Lesbiens, Tatabojs, Helmutova stříkačka nebo Davida Kollera a další program," vzkázala mluvčí.

Kdo kandiduje na Krále Majálesu v Brně?

PEFák I., kandidát z Masarykovy univerzity

. PEFák I. - kandidát za MZLU

Motto programu: I malí se mohou stát velkými!
PEFákovou vizí je přesvědčit představitele škol, ale i širší veřejnost, že studenti mají obrovskou sílu. Ti, kdo si myslí opak, se podle PEFáka pletou a netuší, co všechno může ve studentech dřímat. PEFák chce také bojovat za zlepšení studijních podmínek a slibuje, že veškeré pivo, které vyhraje, předá svým voličům. Důležitou částí PEFákova programu je i požadavek na změnu názvu jeho alma mater: "Navrhuji prozaicky pouze Mendelova univerzita," uvádí kandidát za MZLU.
Poslání Majálesu dle PEFáka tkví i v tom, že by měl studentům sundat brýle z očí a umožnit jim poznat způsob života i na jiných univerzitách. Studenty se snaží nalákat i příslibem jedné zkoušky zadarmo a volného vstupu do vybraných klubů.

Hyperaktiv, kandidát z Masarykovy univerzity

. Hyperaktiv - kandidát za MU

Motto programu: Zasaď strom, postav dům, zploď syna a udělej studentskou akci!
Kandidát za Masarykovu univerzitu si říká Hyperaktiv, což také symbolizuje podstatu věci, za níž svojí kandidaturou bojuje: podnítit studenty k větší aktivitě a dát jim najevo, že prostor pro pořádání studentských akcí je právě během studentského života největší.
Hyperaktivovou vizí je vytrhnout jednotlivce z anonymity davu a dát mu do rukou nástroj, který by mu umožnil splnit jeho sen: mít kolem sebe stejně naladěnou partu lidí.
Nejenom číslo na škole tvoří studentskou identitu, ale je to komplex schopností a dovedností. Ty by si studenti mohli předávat prostřednictvím týmů, které by vznikaly mezifakultně a jejichž úkolem by bylo seznámit lidi, kteří jedou na stejné vlně, mají společné zájmy a chuť studentský život jenom neprokalit.
Hyperaktiv proto hlásá: "Studentský život: pivo, knížky, přednášky … to je nějak málo, ne? Zlom to, kámo!"

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

VIDEO: V hořícím kulturním domě se před hasiče zřítil strop, pád natočili

Pád hořícího stropu v Drnovicích

Dramatické chvíle zažili hasiči při likvidaci pátečního požáru kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Během hašení...

Zednářům vděčí Brno za rozvoj textilního průmyslu, říká historik

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř, který v létě oslavil osmdesátiny, se...

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř v létě oslavil osmdesátiny. Dodnes vyučuje na univerzitě třetího věku. Naposledy...

Najdete na iDNES.cz