Manžela se bála, do domu by jej nepustila, řekla švagrová Monyové

  12:06aktualizováno  12:06
Boris Ingr zavražděnou manželku Simonu Monyovou opakovaně napadal a vyhrožoval, že ublíží i jejím synům. Žena se jej velice bála a vyhýbala se setkáním s ním v soukromí, řekla u brněnského krajského soudu švagrová a blízká přítelkyně Monyové Dana Urbánková.

Boris Ingr u Krajského soudu v Brně, kde se zpovídá z vraždy své manželky Simony Monyové. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Soud s Borisem Ingrem, kterému hrozí za vraždu populární spisovatelky románů pro ženy až osmnáct let vězení, pokračuje od pátečního rána již třetím dnem. Jako prvního svědka předvolala soudkyně Dana Kancírová manželku bratra Simony Monyové Danu Urbánkovou.

Žena, která si byla se zavražděnou podle svých slov velmi blízká, byla u Monyové doma v brněnských Obřanech i loni 3. srpna jen pár hodin před vraždou. V domě se setkala také s Borisem Ingrem.

Ingr podle Urbánkové přišel přes zahradu sousedů poté, co přelezl plot. Monyová nebyla ráda, že manžela, se kterým v té době již nežila, vidí. "Chtěla, aby odešel. On ale nechtěl, dokud neuloží Šimona (sedmiletého syna Ingra a Monyové, pozn. red.)," uvedla Urbánková, která se s manželem o chlapce v současné době stará.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že byl s manželkou domluvený, že večer přijede a syna uloží. To Urbánková vyvracela. "Domluvení nebyli, ona nechtěla, aby syna ukládal. Nakonec ale souhlasila," řekla švagrová spisovatelky.

Monyová podle ní měla z manžela strach a do domu by jej sama nepustila. "Bála se. Nikdy se nechtěla sejít v soukromí, vždy to bylo například v restauraci," řekla Urbánková s tím, že jí nabízela, že zavolá muže, který Monyovou dříve hlídal. Spisovatelka ale nechtěla a odvětila, že to bude v pořádku.

Když Urbánková z domu Simony Monyové odcházela, byla spisovatelka ještě v pořádku. Po nějaké době jí zavolala chůva malého Šimona, že Ingr vyskočil z okna. Když jí zavolala podruhé, bylo to proto, aby jí oznámila, že v domě je policie.

Věděla, že je to cesta do záhuby, ale měla ho pořád ráda

Monyová se manželce svého bratra svěřovala delší dobu. Podle ní byl vztah manželů na začátku harmonický, po čase se ale Ingr projevil jako agresivní muž. Útoky se časem stupňovaly.

Kromě fyzické agrese pak Ingr své ženě údajně vyhrožoval. "Vyhrožoval jí, že jí zabije syny (dva dospělé syny měla už z prvního manželství, pozn. red.), aby udělala, co po ní chtěl. Do jaké míry by byl schopen to udělat, to nevím," sdělila Urbánková. Na druhou stranu ale připustila, že Ingr se za své chování omlouval jí i celé rodině.

Důvodem k agresi podle ní byla hlavně mužova ekonomická závislost na úspěšné manželce. "V devadesáti procentech případů šlo o peníze," řekla s tím, že Ingr měl dluhy, o nichž jeho žena nevěděla. Jednou kvůli nim přišli i exekutoři, kteří chtěli ze skladu zabavit knihy.

I přes to všechno podle ní měla Simona Monyová manžela ráda. "Mluvila o tom, že s ním nechce být, že je to cesta do záhuby. Ale měla ho pořád ráda a všichni cítili, že ho svým způsobem obdivuje," dodala.

Zůstat s ním však nechtěla. Urbánková uvedla, že Monyová měla doma přichystanou žádost o rozvod. S Ingrem ostatně v té době již nežila, pronajala mu byt, za který předem platila nájem.

Autor:

Nejčtenější

Na Kyjovsku zuří prachové bouře jako v poušti, na polích vznikají duny

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Silný vítr zvedá oblaka prachu a písku a metá jimi desítky metrů daleko. Na vyprahlé zemi se tvoří malé duny. Není to...

Kamion vezl bagr a narazil do mostu, převrácený blokoval silnici v Brně

Na jihu Brna se převrátil kamion, který převážel bagr.

Na dopravní komplikace dopoledne narazili řidiči, kteří mířili z jihu do centra Brna. V Hněvkovského ulici se převrátil...

Mladá žena dala v tramvaji facku starší cestující, vadil jí její úsměv

Prostor před brněnským hlavním nádražím.

Facku od výrazně mladší cestující dostala v jedné z brněnských tramvají čtyřiašedesátiletá žena. Důvodem byl údajně...

Kometa dál posiluje. Uloví i Plekance, který už trénoval s Kladnem?

Tomáš Plekanec z Montrealu střílí na branku Detroitu ve svém 1000. duelu v NHL.

Hukot kolem hokejové Komety nabral nové obrátky. Brněnské mužstvo posílil brankář Libor Kašík, ve středečním duelu...

Rodiče, domluvte se. Hodonínský soud zavedl ve sporech o děti novou metodu

dítě, rozvod, ilustrace

Přelomovou metodu, kterou se řeší péče o děti po rozchodu partnerů, nově zavedl Okresní soud v Hodoníně. Jako jeden z...

Další z rubriky

V Brně a okolí rostou tisíce bytů, populární jsou hlavně předměstí

Rezidence Karla IV. na východním okraji města Rosice poblíž Brna bude hotová v...

Nedostatek bytů cítí lidé v Brně a okolí znatelně, to však neznamená, že by se nové nestavěly vůbec a na trhu nebylo k...

VIDEO: Koňský povoz přivezl vánoční strom na náměstí Svobody

Povoz tažený koňmi přivezl na náměstí Svobody vánoční strom (17. listopadu...

Stovky lidí v sobotu čekaly na příjezd vánoční stromu na náměstí Svobody v Brně. Letos ho přivezl povoz tažený dvěma...

Useknutí prstu i láska na lodi. Historici zmapovali příběhy předků z války

Julius Princ v první světové válce bojoval na italské frontě. V roce 1917 padl...

Není obvyklé, aby do historické výstavy vkládali autoři své osobní příběhy. Přesto letos udělali brněnští muzejníci na...

Najdete na iDNES.cz