Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Megakoncert Joea Cockera splaskl do haly Vodova

  15:00aktualizováno  15:00
Stálice populární hudby - Joe Cocker - v brněnské hale Vodova představí své nové album Hard Knocks. Cocker měl však původně odehrát největší koncert roku v hale Rondo. Jeho vystoupení se ovšem smrsklo do menší haly.

Joe Cocker | foto: bill.uk

Po rovných deseti letech se měl Joe Cocker, jeden z mála žijících umělců, kteří si zahráli na legendárním Woodstocku, vrátit do Brna namísto činu. Tehdy vystoupil v hale Rondo.

Joe Cocker Hard Knocks Tour

7. 10. 2010 ve 20:00 Hala Vodova. Cockerovi bude předskakovat tuzemský zpěvák Tomáš Klus. Ceny vstupenek: 990 korun
Ke Cockerovým nejúspěšnějším deskám patří dvojelpíčko Mad Dogs And Englishmen z roku 1970.

Přes čtyři tisíce návštěvníků však potěší v komornější hale Vodova. Rondo totiž nedokázalo smluvně zajistit všechny požadavky, které zpěvák má.

"Nemůžeme slibovat něco, co nemůžeme splnit. Minimálně do voleb nebudou jasné majetkové vztahy v Rondu, a tak není možné třeba stavět takové pódium, jako by bylo potřeba, takovou smlouvu nemáme pravomoc podepsat," vysvětlil ředitel společnosti Starez sport Jan Urbanec.

Právě s ním se sice pořádající agentura Glanc začala na jaře na koncertě v hale domlouvat. Nakonec však bylo jasné, že Rondo Cockerovy požadavky splnit nemůže.

"Kdyby šlo o českou produkci, asi bychom to riskli, ale Joe Cocker má velmi přísné nároky, které musíme dodržet. Jasnou smlouvu na pořádání takového koncertu jsme mít museli," vysvětluje šéf pořádající agentury Glanc Aleš Hrbek.

Pět kamionů a tři autobusy

Populární Cocker si veze například vlastní cattering i obsluhu a pro ně potřebuje prostorné zázemí v zákulisí. "Tým Cockera činí kolem padesáti lidí. Jeho band doplňují vynikající černé vokalistky. Joe veze vlastní zvuk, vlastní cattering, celkem do Brna míří pět kamionů a tři autobusy," uvedl Hrbek.

Pódium v hale Vodova bylo třeba zvětšit tak, že zasáhne i do hlediště, a ubere tak kapacitu místům k sezení.

"Koncert ve Vodově bude komornější, asi tři sta míst musíme ubrat právě kvůli zvětšování jeviště. Prodáme o několik set lístků méně, ale zase náklady na pronájem jsou nižší než v Rondu," uzavírá Hrbek.

Dvě hodiny pro Brno

A jak bude jeden z největších brněnských koncertů roku probíhat? Úderem dvacáté hodiny se na jevišti objeví jako host stále populárnější zpěvák Tomáš Klus.

Jeho nepoměrně slavnější kolega Joe Cocker se před diváky postaví mezi 20:45 a 21:00. Jeho program bude dlouhý přes dvě hodiny.

Pořadatelé slibují písně z nové desky, ale také osvědčené hity napříč celou kariérou. Koncert podpoří velkoplošné stěny.

Kapacita sálu je nastavena do čtyř a půl tisíce návštěvníků včetně vstupenek pro hosty. "Joe potvrdil ještě letošní koncert v Praze a vzhledem k nevyjasněným podmínkám s podepsáním smlouvy v hale Rondo jsme se opravdu rozhodli pro komornější variantu koncertu. Nyní zbývá už jen 350 vstupenek," uvedl včera navečer Hrbek.

Poslední vstupenky budou ke koupi před koncertem na pokladně haly za 990 korun.

Zájem o koncert Joe Cockera je podle Hrbka stále velmi slušný. "To dokazuje i skutečnost, že letos má v Čechách dva koncerty."

Poslední dva roky rozsáhlé koncerty v Brně vylučovala právě rekonstrukce Ronda. "Po volbách se znormalizuje situace a my s vedením haly budeme moci zauvažovat nad jmény, která bychom rádi do Brna přivezli. Pevně věřím, že by to na začátku jara mohl po několika letech být například Kabát," uzavírá pořadatel.Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

VIDEO: Na Petrově hlídají lodě kamery, do vody je spouštějí jeřábem

Každá loď si může v přístavu Petrov dopustit vodu, dobít elektřinu nebo odsát...

Největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále. Tak se chlubí Petrov na svých webových stránkách. A ne nadarmo. Pro...

Městský okruh není jediný. Aktivisté blokují na jihu Moravy více staveb

Takto vypadá aktuální konec dálnice D35 za křižovatkou v Opatovicích nad Labem....

Napadení stavby části městského okruhu v Brně na Žabovřeské nedávno odložilo její zahájení na neurčito. Na jižní Moravě...

Fanoušci dopravy mohou v Brně adoptovat sedačku ve „zlaté“ tramvaji

Do brněnských ulic vyjela tramvaj připomínající 150 let MHD.

Brněnský dopravní podnik připravil ke svému kulatému výročí překvapení pro fanoušky tramvají. Ve speciálním voze si...

Najdete na iDNES.cz