Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Břeclavi letos začne stavba terminálu, Vyškov představí strážníky

  8:40aktualizováno  8:40
Na rok 2013 si jihomoravská města připravila řadu zásadních investic. Ve Znojmě skončí výstavba domova důchodců, v Břeclavi naopak začnou stavět dopravní terminál. Vedení Vyškova zase chystá projekt Poznej svého strážníka.

Vizualizace přestupního terminálu v Břeclavi. | foto: Městský úřad Břeclav

Až dosud museli cestující v Břeclavi šlapat z vlaku na autobus půl kilometru pěšky. Jednoduššího cestování se však dočkají už brzy. Letos se začne stavět nový přestupní terminál, díky kterému lidé vystoupí z vlaku a pohodlně přejdou zastřešeným průchodem pár desítek metrů přímo na autobusová nástupiště.

Kompletně hotový bude terminál v roce 2014. "Počítáme s cenou zhruba 120 milionů korun, ale doufáme, že vysoutěžíme mnohem méně," řekl místostarosta Jaroslav Parolek (ČSSD).

Vyškov čekají novinky u městské policie

Ve Vyškově zase plánují přijmout dva nové členy městské policie a odstartovat projekt Poznej svého strážníka. Ten už funguje například v Brně a spočívá v tom, že každý strážník má na starosti určitý okrsek. Na webu je pak jeho jméno i s telefonem a e-mailem, aby jej mohl každý kontaktovat.

"Státní policie je bez peněz a bude zřejmě hůř. Zajištění bezpečnosti proto bude asi čím dál více na bedrech měst," podotkl vyškovský starosta Karel Goldemund (ČSSD).

Kromě toho se ve Vyškově bude také za pět milionů korun opravovat obřadní síň. Vedení města to chce stihnout za dva měsíce prázdnin.

Jednou z nejdůležitějších událostí ve Znojmě bude letos dokončení investice do domova důchodců. Za 150 milionů korun postupně od roku 2004 vznikalo 99 lůžek. "Teď se zařizuje vybavení pokojů, hotovo bude v březnu," upřesnil znojemský místostarosta Pavel Balík (KDU-ČSL).

Úpravy čekají také znojemské sídliště Přímětice. Za dvacet milionů korun se chystají nové silnice, chodníky a vysadí se nové stromy a keře.

Ve Znojmě i v Hodoníně pak plánují zapojit se do rozsáhlých oslav výročí příchodu Cyrila a Metoděje. Letos tomu bude přesně 1 150 let, co na žádost knížete Rostislava oba učenci do Velkomoravské říše přišli.

Hodonínští se dočkají nové cesty k domovu důchodců

V Hodoníně se díky opravě silnice uleví lidem, kteří chodí k místnímu domovu důchodců S-centrum. "Hodně dlouho se na to čekalo, chodník u cesty chyběl a silnice byla v hrozném stavu. Autobus měl problémy tamtudy vůbec projet," poznamenal místostarosta Ladislav Ambrozek (KDU-ČSL).

V Blansku zase v prosinci vypsali soutěž na hotel Dukla, který město koupilo v dražbě za 30 milionů korun. "Čekáme, zda se ozve rozumný investor, který by zpracoval zajímavou studii, jak hotel a přilehlé náměstí využít," uvedl blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS).

Další důležitou investicí bude vybudování parkoviště u vlakového nádraží pro dvě stě aut. "Zatím budeme chystat studii, k samotné realizaci pak přistoupíme na přelomu let 2013 a 2014," doplnil místostarosta.Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Úhyn ryb v největším moravském rybníce je vyšší. Ztráta je kolem 100 tun

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek...

V rybníce Nesyt na Břeclavsku kvůli horkému počasí, které způsobuje nedostatek kyslíku ve vodě, a nedostatku vody...

Další z rubriky

VIDEO: Řidič při honičce se strážníky naboural do kanalizační šachty

Řidič naboural do kanalizační šachty

Řidič auta, které nemělo registrační značku, ujížděl v neděli v podvečer strážníkům v Hodoníně. Rychlou jízdu ale...

Fanoušci dopravy mohou v Brně adoptovat sedačku ve „zlaté“ tramvaji

Do brněnských ulic vyjela tramvaj připomínající 150 let MHD.

Brněnský dopravní podnik připravil ke svému kulatému výročí překvapení pro fanoušky tramvají. Ve speciálním voze si...

Záchranářů s puchýři přibývá. Látku z nového vybavení prověří experti

Nové oblečení záchranářů ZZS Jihomoravského kraje.

Kožních potíží u jihomoravských záchranářů přibývá. Podle jejich tvrzení za to může nové pracovní oblečení z funkčních...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz