Městská rada v Moravském Krumlově je po roztržce v ODS zase funkční

  18:40aktualizováno  18:40
Moravskokrumlovská městská rada může začít pracovat. Zastupitelé totiž schválili dva nové radní. Z čela radnice nedávno odešli tři radní kvůli neshodám v tamní ODS. Trojici zbylých radních tak doplní lidovec Petr Sochor a Irena Kočí (ČSSD).

Před týdnem městskou radu v Moravském Krumlově opustil i šéf místní ODS. Ilustrační foto | foto: MF DNES

Křesla v radě se vzdali na minulém zastupitelstvu nestraníci Pavel Procházka a Daniela Kudrová spolu se šéfem místní ODS Michalem Šotnerem.

i podobně jako na minulých zasedáních zastupitelstva rozvířili diskusi o údajném špatném zacházení s městskými penězi občanskodemokratického starosty Jaroslava Mokrého a dalších jeho údajných prohřešcích (viz občanští demokraté v Moravském Krumlově chtěli odvolat svého starostu).

"Není možné být tři roky radním a nevědět, že pan starosta má poradce. Tyto poradce odměňuje dary pořízenými z peněz města," uvedl MF DNES jeden z důvodů odstoupení Šotner.

Spekulace o údajně přemrštěných cestovních nákladech starosty Mokrého paradoxně šíří právě jeho spolustraník a šéf místní ODS Šotner. Na předminulém zastupitelstvu vyústil spor až do pokusu o starostovo odvolání. Ten však nevyšel, a tak z čela radnice odešel Šotner se dvěma nestraníky.

Do sporu vstoupí kontrolní výbor

"Jde čistě o politickou likvidaci mé osoby. Podle mého názoru je to politická nezkušenost," řekl na adresu Šotnera krumlovský starosta Jaroslav Mokrý.

Spolu s dalšími spolustraníky přestoupil již vloni raději do buňky ODS v nedalekých Branišovicích, než aby setrval v krumlovské organizaci vedené Šotnerem.

Aby byly dlouhodobé spekulace o údajně přemrštěných výdajích starosty objasněny, uložilo zastupitelstvo kontrolnímu výboru města, aby Mokrého výdaje za občerstvení či cestovní výlohy prověřil.

Mokrý trvá na tom, že žádné předpisy neporušil a že mu nikdo ani na jeho služebních cestách, ani jiných výdajích hrazených z rozpočtu města nemůže nic vytknout.

"Tak to dopadá, když se někdo neznalý věci zaboří do jakýchkoli dokladů, v nichž se nevyzná. Plete si hrušky s jabkama, pak k tomu přidá emotivní komentář a je to," řekl Mokrý.

Že podobný spor uvnitř ODS stranu před volbami oslabuje, ví i šéf oblastní ODS a starosta Znojma Petr Nezveda. Proto si obě znesvářené strany již pozval na oblastní radu, aby se o sporu pobavili.

Výsledky voleb 2018

Výsledky voleb do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 v Jihomoravském kraji ve druhém kole vyhrál v obvodu 56 - Břeclav:Rostislav Koštial a v obvodu 59 - Brno-město: Mikuláš Bek.Nejčtenější

ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně vyšachovali ANO. Megapodraz, říká Babiš

Novou koalici v Brně budou tvořit čtyři strany, které vyšachovaly vítězné hnutí...

Povolební vyjednávání v Brně přineslo nečekaný zvrat. Zástupci ODS, lidovců, ČSSD a Pirátů společně oznámili, že...

Bývalý radní postavil vilu u rezervace, využil zastaralý územní plán

Vila bývalého radního

Postavit si honosnou vilu s výhledem do chráněné přírodní rezervace lze snadno. Stačí zpackaný a dvacet let starý...Na Hodonínsku patří pozemek gestapu, zjistili úředníci při hledání majitelů

Na tomto místě v Násedlovicích na Hodonínsku má stále pozemek někdejší úřadovna...

Kvůli kurióznímu omylu, kterého se před lety dopustili úředníci na Hodonínsku, má v Násedlovicích dodnes pozemek...

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Koalici v Brně ještě mohou ohrozit Piráti, od ANO dostali lepší nabídku

Lídr kandidátky brněnských Pirátů do komunálních voleb Tomáš Koláčný.

Když v Brně po nečekaném obratu v koaličních vyjednáváních začaly jednat ODS, KDU-ČSL a ČSSD bez vítězného hnutí ANO,...

Další z rubriky

Vranovský Golden Gate konečně opraví, výjimečné lávce ublížil i blesk

Vodní nádrž Vranov

Přes Švýcarskou zátoku Vranovské přehrady se klene unikátní visutá lávka, která svou vizáží patří k nejkrásnějším nejen...

Je důležité, jak se člověk chová, říká k dvojroli rektor a senátor Bek

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek suverénně vyhrál druhé kolo senátních...

Rektor Masarykovy univerzity v Brně a nově také senátor Mikuláš Bek v druhém kole senátních voleb jasně zvítězil nad...

Hnutí ANO zatrhlo návrh na zrušení poplatků v modrých zónách v Brně

V brněnských ulicích začaly přípravy na rezidentní parkování. Pracovníci...

Na fungování rezidentního parkování v Brně se v nejbližší době nic nezmění. Nově vznikající čtyřkoalice sama ustoupila...

Najdete na iDNES.cz