Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - Aukce, dražba | foto: Profimedia.cz

Milionový obraz Jacoba Grimmera si na aukci nikdo nekoupil

Obraz holandského malíře Jacoba Grimmera s vyvolávací cenou skoro milion korun zůstal po včerejší dražbě bez nového majitele. Šlo o nejdražší dílo brněnské aukce s názvem Krajina. O další obrazy zájem byl, prodaly se asi tři čtvrtiny z 570 položek, celkem téměř za tři miliony.

Ani další drahá díla, obraz Jana Zrzavého Loďky v přístavišti nebo Konvalinky Václava Špály s vyvolávací cenou čtvrt milionu, se nepodařilo vydražit. "U dražších obrazů je to poměrně časté," uvedla Lucie Granátová z dražební kanceláře.

O další obrazy zájem byl, aukční dům prodal asi tři čtvrtiny z 570 položek, celkem téměř za tři miliony. Velký ohlas měl třeba jeden z akvarelů Alfonse Muchy s vyvolávací cenou 89 tisíc korun. Prodal se za 340 tisíc.

Nejdražší dílo, Grimmův obraz ze 16. století, zachycuje lidi, venkovská stavení a siluetu opevněného města na vzdáleném obzoru. Olej na dřevěné desce kruhového formátu se v Brně dražil poprvé.