Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnská Kometa slaví, její mladíci získali dva tituly

  18:34aktualizováno  18:34
Hokejisté Komety dobyli mistrovský titul! Ne, to není zpráva zrozená v pondělním aprílu. Zatímco brněnští muži letošní sezonu pokazili, mladíkům se o víkendu povedl jedinečný kousek. A dokonce dvojnásobný: republikové mistrovství v Chomutově ovládli modrobílí mladší dorostenci i osmáci.

Mladší dorostenci i osmáci brněnské Komety získali na republikovém mistrovství v Chomutově titul. | foto: hc-kometa.cz

"Pro klub je to obrovský úspěch. A musím neskromně říct, že podle mého názoru jsme byli nejlepší herně, kondičně, bruslařsky i takticky," oznamuje Libor Zábranský, který v tomto případě nevystupuje jen jako majitel Komety, ale také jako trenér jejího mužstva osmáků. "Hlavními přednostmi obou týmů však byly kolektivní duch a bojovnost," dodává.

Tedy stejné zbraně, které loni zdobily dospělé Brňany při tažení do extraligového finále. "Stmelila se parta, která táhla za jeden provaz a bojovala za Kometu. Tím jsme převýšili soupeře," sděluje trenér mladších dorostenců Jan Konečný.

"Každá ze tří pětek rozhodla nějaké utkání. Byly tam týmy, které hrály neukázněně, nebo měly individuality, které však nestrhly ostatní. Bez opravdového kolektivního výkonu na vrchol dosáhnout nemůžete," pokračuje trenér Konečný.

Nechyběla ani vzájemná podpora. "Bylo úžasné, jak kluci z dorostu povzbuzovali osmáky, když otáčeli zápas s Karlovými Vary. V tu chvíli jsme my dospělí byli hodně pyšní na to, jak kluci drží pospolu," vyzdvihuje Zábranský.

Oba výběry Komety zvládly šestičlenný finálový turnaj bez porážky a vyhrály tak nejmladší kategorie, v nichž se uděluje mistrovský titul. V týmu osmáků hrají kluci od dvanácti let, mezi mladšími dorostenci převažují čtrnácti až šestnáctiletí chlapci.

"Není to o tom, že by v Kometě byl jeden silný ročník. Celá mládež funguje výborně," připomíná Konečný loňské druhé místo brněnských juniorů, kteří stojí na vrcholu mládežnické pyramidy.

Aktuální mistři se mohli při týdenním pobytu v Chomutově spolehnout na dokonalý servis v podobě kustoda, fyzioterapeutky i kondiční trenérky. "Našich služeb využívala i ostatní družstva," říká Zábranský.

U týmů také platil pevný řád. "Už v sezoně jsme měli zavedená pravidla, která kluci dodržují. Neřešili jsme ani jeden problém," pochvaluje si Konečný. Svůj úspěch si budou moct mladíci vychutnat ještě při sobotní rozlučce Komety se sezonou v Kajot Areně.

Zábranský: Mají dobře nakročeno, dál je to na nich

Hlavní však bude, kolik z nich se uchytí v dospělém hokeji. "Záleží na tom, jak budou pracovat. Určitě jsou tu dost šikovní hráči, aby nastoupili v áčku, ale chce to čas," podotýká Konečný.

"Je před nimi strašně dlouhá cesta. Kluci mají dobře nakročeno a od nás mají zařízené dobré zázemí, dál je to na nich. Záleží i na tom, jestli nepodlehnou volání agentů, a jak to ustojí rodiče, kteří hrají klíčovou roli," dodává Zábranský.

On sám mládeži věnuje hodně času. Čerstvě zlatý tým, v němž se prosazuje i jeho dvanáctiletý syn Libor, vede už sedm let a hodlá pokračovat. "Pro klub je důležité, abych jako majitel měl přehled, co se v mládeži děje. Naším cílem je, aby ti nejlepší kluci jednou hráli NHL, ale dostali se tam přes Kometu. Ne přes juniorské soutěže v Kanadě," upozorňuje.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun od hackera

Kriminalista Lukáš Lazecký (vlevo) měl Petru Křístkovi přinést harddisk s...

Mohl si zařídit pohádkový život a procestovat třeba celý svět. Brněnský policista Lukáš Lazecký ale zůstal věrný svým...Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Není důvod k panice, tvrdí policisté v souvislosti s Vaňkovka gangem

Vůdce brněnského Vaňkovka gangu, který si nechá říkat Kapitán (druhý zleva), má...

Policistům se v souvislosti se situací v brněnských Bohunicích, kde měl řádit takzvaný Vaňkovka gang, podařilo vypátrat...

Další z rubriky

Je to pořádný rachot, kochali se brněnští hokejisté přímo u trati

Hráči Komety (zprava) Tomáš Bartejs, Marek Langhamer a Martin Dočekal se...

Podívané na motocyklovou Grand Prix o víkendu podlehli i borci, kteří mají rychlost v krvi a na špičkové výkony jsou...

Trenéři mě raději brzdí, říká nový brněnský střelec Magera

Také po nedělní trefě proti Chrudimi předvedl brněnský útočník Lukáš Magera...

Jen co dopraví míč do sítě, vyloví jej a nacpe si ho pod dres. Imitací těhotenského břicha po vstřelených gólech...

Závist? Kdepak, říká sběrač utajených střeleckých medailí Lipták

Jiří  Lipták

Ta střelnice mu nikdy příliš neseděla. „Střílelo se tam jako na horské dráze. Když jsme jeli kolem, často jsme se tam...

Známe odpovědi na 6 nejčastějších otázek o mateřské a rodičovské
Známe odpovědi na 6 nejčastějších otázek o mateřské a rodičovské

Jaký je vlastně rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou, za jakých podmínek vám na ně vzniká nárok a kolik peněz měsíčně dostanete? Kompletní přehled jsme pro vás připravili s Petrem Novákem z Právní poradny pro odškodnění a náhradu škody.

Najdete na iDNES.cz