Mladík z Blanenska padělal vstupenky na Metalliku i Rottrovou

  14:22aktualizováno  14:22
Kriminalisté dopadli čtyřiadvacetiletého mladíka z Blanenska, který obchodoval s padělanými vstupenkami na koncerty, festivaly i sportovní utkání. Muž si vstupenky vyráběl sám. Policisté mu zatím dokázali dvacet případů se škodou nejméně čtyřicet tisíc korun.

Mladík z Blanenska padělal a prodával lístky na koncerty tuzemských i zahraničních interpretů. Mezi nimi i třeba vstunky na vystoupení kapely Metallica (ilustrační snímek). | foto: Petr Zahrádkapro iDNES.cz

Na způsob jak rychle přijít k penězům přišel mladík v podstatě náhodou. Byl totiž svědkem, jak do jedné z trafik v Blansku přijel pracovník distributora vstupenek a vedle servisu tiskárny vyměnil i tiskopisy vstupenek.

V Tišnově pak v trafice stejný postup vyzkoušel také. "Přišel do prodejny, vydával se za pracovníka distributora a řekl: Potřebuji vyměnit bianco lístky, za týden vám donesu nové," popsal kriminalista Ladislav Rozík.

Prodavačka muži uvěřila a dala mu 350 lístků, v jiné prodejně pak mladík stejným způsobem získal dalších 900 lístků. "Když měl prázdné vstupenky, našel si vždy na internetu, jak vypadají originály. Když měl vzor, šel do internetové kavárny a na ten lístek ho vytiskl," dodal Rozík.

Daniel Landa, Nightwork, Pink,...

Mladý padělatel zpočátku lístky tiskl hlavně proto, aby se s přáteli dostal na nejrůznější koncerty a akce. Později ale přišel na to, že si tak jednoduše může přijít na slušné peníze.

"Reagoval na poptávku lidí, kteří například na Facebooku sháněli lístky. Napsal, že je má a navrhoval srazy na různých anonymních místech - v obchodních centrech, nebo na nádražích," uvedl kriminalista.

Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška mladík tiskl lístky na koncerty tuzemských i zahraničních kapel, ale i sportovní akce.

V nabídce měl třeba Coldplay, Metalliku, Michala Davida, Marii Rottrovou, Grand Prix v Brně, Trutnov Open Air, Daniela Landu, Rihannu, Richarda Müllera, Pink, Nightwork nebo Monkey Business.

Měnil e-maily i telefonní čísla

Aby nebyl snadno dohledatelný, na každý koncert si muž zřídil nový facebookový profil, novou e-mailovou adresu a pořídil si novou SIM kartu s telefonním číslem. Zájemci o lístky tak pak na něj neměli nic kromě e-mailu nebo čísla, které však mladík ihned po akci zrušil.

Opatrnost se podvodníkovi nějaký čas skutečně vyplácela. Na případ policisty před sice už dvěma měsíci upozornila agentura. Ta však měla k dispozici pouze falešné vstupenky, ne informace o podvedených kupujících. Na stopu se mu tak kriminalisté dostali, až když jednoho z kupců našli.   

"Padělatel si schůzku se zájemcem o lístky na koncert Coldplay dal v jednom pražském obchodním centru. Podle popisu, který jsme od poškozeného získali, jsme prohlíželi hodiny záznamů z průmyslových kamer, až se ten člověk našel," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Pak už nebyl pro policisty problém mladého padělatele vypátrat. Pomohlo jim i to, že pro ně nebyl neznámou osobou. "Za tisk vstupenek byl odsouzený už před dvěma roky. Tehdy dostal podmínku. Za tento podvod mu hrozí až tři roky vězení," dodal kriminalista Rozík.

Během čtyř měsíců, kdy falešné vstupenky mladík vyráběl a nabízel, mu naletělo nejméně dvacet lidí. Škoda se zatím vyšplhala asi na čtyřicet tisíc korun, podle kriminalistů ale pravděpodobně bude poškozených více.

"Nepředpokládáme, že by ještě někdo měl v současnosti koupený nějaký falešný lístek. Všechny bianco lístky jsme zabavili a víme, na které akce vstupenky tiskl. Žádné aktuální mezi nimi nejsou," doplnil kriminalista .

Autoři: ,


Nejčtenější

Bývalý radní postavil vilu u rezervace, využil zastaralý územní plán

Vila bývalého radního

Postavit si honosnou vilu s výhledem do chráněné přírodní rezervace lze snadno. Stačí zpackaný a dvacet let starý...

Brno kvůli opravě tepny dusí zácpy, autobusy musely objíždět zastávky

Přestože Zábrdovický most přes řeku Svitavu vypadá na první pohled nenápadně,...

Brněnské řidiče i cestující čeká krušných 15 měsíců. Od rána je kvůli rekonstrukci uzavřena Zábrdovická ulice i...Strážník při nákupu odzbrojil lupiče s revolverem, pomohla mu manželka

Jednačtyřicetiletý brněnský strážník Petr Čermák při nakupování v obchodě...

Ve správnou chvíli se v pondělí večer vydal nakupovat brněnský strážník Petr Čermák. V momentě, kdy stál u pokladny...

VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

Šofér autobusu nadýchal dvě promile, přiznal sedm piv a šest vodek

Policisté kontrolovali řidiče autobusů.

Řidiče linkového autobusu, který sedl za volant opilý, přistihli policisté ve Znojmě. Muž byl v tu dobu už dvě hodiny...

Další z rubriky

Šofér autobusu nadýchal dvě promile, přiznal sedm piv a šest vodek

Policisté kontrolovali řidiče autobusů.

Řidiče linkového autobusu, který sedl za volant opilý, přistihli policisté ve Znojmě. Muž byl v tu dobu už dvě hodiny...

Ve městech se dnes už nedá žít, říká budovatel zelených staveb

Slavkovskou firmu Liko-s budoval Libor Musil od začátku 90. let. Teď se...

Mezi průmyslovými budovami poblíž vlakového nádraží ve Slavkově u Brna se jedna výrazně vymyká. U umělého jezírka stojí...

VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.

Najdete na iDNES.cz