Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Muž dva roky nutil přítelkyni k prostituci, peníze naházel do automatů

  12:48aktualizováno  12:48
Láska ke staršímu příteli dohnala mladou dívku z Brna k prostituci. Dva roky tímto způsobem jednatřicetiletému muži, kterému během této doby porodila i dítě, obstarávala peníze na jeho zálibu ve výherních automatech. Muž si navíc sám "přivydělával" loupežnými přepadeními, při kterých si počínal zvlášť brutálně.

Kriminalisté se o případu dozvěděli kuriózní cestou. Loni v říjnu totiž na obvodní oddělení v centru města jednatřicetiletý muž přišel sám, aby jim oznámil, že pohřešuje svoji přítelkyni, která i s dítětem zmizela. Když ji policisté vypátrali v jednom z azylových domů, nestačili se jejímu vyprávění divit.

Muž se s tehdy devatenáctiletou dívkou seznámil v roce 2010. Na začátku se k ní choval velmi hezky a nechal ji u sebe bydlet. Dívka se na placení nájmu podílela penězi z brigád i studentské půjčky. Muž však mezitím opustil zaměstnání a propadl hře na automatech, a když dívčiny zdroje vyschly, jejich vztah se změnil.

"Jednoho dne do bytu přišla mužova kamarádka a dívce řekla, že je prostitutka. Popisovala to jako snadnou práci s velmi dobrými výdělky," uvedl kriminalista Pavel Bojanovský. Muž pak podle něj na dívku, která před sebou měla maturitu, začal tlačit, aby se tímto způsobem začala také živit.

Hrozil, že jí sebere dítě, když s prostitucí přestane

Zamilovaná dívka nakonec podlehla a začala pár dnů v týdnu pracovat v jednom z brněnských nevěstinců. To ale muži nestačilo. "Zřídil jí na internetu několik profilů. Když zavolal zákazník, domluvil s ním cenu a podmínky," popsal kriminalista. V době, kdy byla jeho přítelkyně se zákazníky, zůstával muž v nedaleké hospodě.

Dívka si takto měsíčně přišla na 30 až 50 tisíc korun. Z peněz však sama nic neměla, všechny je odevzdávala příteli. Ten většinu z nich naházel do výherních automatů. Podle Bojanovského byl schopný za večer prohrát i třicet tisíc.

Na počátku roku 2011 chtěla mladá žena s prostitucí skončit. Našla si zaměstnání v bezpečnostní agentuře, kde však vydržela jen měsíc. Partner ji znovu přesvědčil, aby se k nejstaršímu řemeslu vrátila. Tentokrát ve Znojmě.

"Tam si vydělala za měsíc i sedmdesát tisíc korun, které stále odevzdávala nezaměstnanému příteli. V této činnosti pokračovala i poté, co v létě 2011 otěhotněla," dodal kriminalista.

Jako prostitutka se dívka živila i po porodu. Jednatřicetiletý Brňan ji totiž i nadále citově vydíral. Hrozil jí například tím, že ji opustí nebo že jí sebere dítě. Odvahu k útěku tak sebrala nakonec až loni na podzim, kdy celý případ také vyšel najevo.

Z banky v Brně si při loupeži odnesli 300 tisíc

Kriminalisté při vyšetřování případu zjistili, že ani desítky tisíc, které mladá žena dva roky měsíčně vydělávala, jejímu partnerovi nestačily. Záliba v automatech byla totiž tak finančně náročná, že si další peníze musel obstarávat sám loupežnými přepadeními.

Na začátku měl čtyřiatřicetiletého kumpána a poté, co ten skončil za mřížemi, loupil se svým bratrancem. Podle Bojanovského je však pravděpodobné, že některých loupeží se účastnili všichni tři. "Při přepadeních si počínali velmi brutálně, obětem přikládali pistoli k tělu nebo hlavě," dodal kriminalista.

Podle kriminalistů na přelomu let 2010 a 2011 vyloupili bar v Kuřimi. Poté následovalo přepadení pracovníka ve sběrně kovů ve Znojmě a další loupež v Hodoníně. "Největší sumu si odnesli z banky v Purkyňově ulici v Brně. Pod pohrůžkou střelné zbraně tam odcizili přes 300 tisíc korun," doplnil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ani to však zřejmě není všechno. Podle Bojanovského kriminalisté prověřují nejméně dalších pět případů, které má zřejmě na svědomí. Některé loupeže se staly i mimo území Jihomoravského kraje.

Jednatřicetiletý muž i jeho bratranec jsou v současné době ve vazbě, třetí z lupičů je ve vězení. Všichni čelí obvinění z loupeže, za což jim hrozí až deset let za mřížemi. Muž, který nutil svoji přítelkyni k prostituci, má navíc na krku i obvinění z kuplířství a útisku.

Autor:


Nejčtenější

Zničené plavky místo romantického zážitku. Největší molo v Česku lepí

Největší molo v Česku lepí, pouští smůlu

Brněnská přehrada má největší molo v republice za víc než tři miliony korun, návštěvníci se mu ale vyhýbají. Dřevěný...

Policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun od hackera

Kriminalista Lukáš Lazecký (vlevo) měl Petru Křístkovi přinést harddisk s...

Mohl si zařídit pohádkový život a procestovat třeba celý svět. Brněnský policista Lukáš Lazecký ale zůstal věrný svým...Muž na firemní akci uklouzl při skoku do lomu, po pádu na hlavu zemřel

Takhle se v tropických dnech osvěžovala parta kluků u Pavlova poblíž Slavníče...

Pád do zatopeného lomu při firemní akci ve středu večer nepřežil muž středního věku. Přivolaní záchranáři se jej...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...

Není důvod k panice, tvrdí policisté v souvislosti s Vaňkovka gangem

Vůdce brněnského Vaňkovka gangu, který si nechá říkat Kapitán (druhý zleva), má...

Policistům se v souvislosti se situací v brněnských Bohunicích, kde měl řádit takzvaný Vaňkovka gang, podařilo vypátrat...

Další z rubriky

Šofér se zákazem řídí dál a ještě fetuje. Policie už mu zabavila tři auta

policie velikonoce řidič alkohol kontrola

Notorického hříšníka přistihli v pátek za volantem policisté v Kyjově. Při běžné dopravní kontrole zjistili, že...

Sucho omezilo plavbu lodí na Brněnské přehradě. Poprvé od roku 2004

Brněnský dopravní podnik spouští své lodě na hladinu přehrady.

Extrémně malé množství vody v Brněnské přehradě narušilo plavbu lodí. Ty už nemohou plout až do konečné zastávky ve...

V nádrži Nové Mlýny na Břeclavsku se utopil třiadvacetiletý cizinec

Spodní nádrž jihomoravského vodního díla Nové Mlýny

Několik hodin hledali policejní potápěči cizince, který si v sobotu před desátou hodinou večerní šel zaplavat do nádrže...

Najdete na iDNES.cz