Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na myslivce v Sudicích dohlíželi policisté, kontrola i hon dopadly dobře

  12:12aktualizováno  12:12
V Sudicích na Blanensku vyrazili myslivci v pátek odpoledne na tradiční hon bažantů a zajíců. Jejich počínání přitom bedlivě sledovali policisté, kteří myslivce přijeli do revíru zkontrolovat.

Policisté kontrolovali myslivce při honu v revíru Sudice (12. listopadu 2010) | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

"Hony kontrolujeme pravidelně v období podzimu a začátku zimy," vysvětluje koordinátor Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Jaroslav Henzl při prohlížení dokladů prvního z patnácti myslivců.

Policisté kontrolovali myslivce při honu v revíru Sudice (12. listopadu 2010)Policisté kontrolovali myslivce při honu v revíru Sudice (12. listopadu 2010)

Pořadatel honu Zdeněk Ráčil mu postupně podává všechny potřebné papíry - seznamu střelců, svůj zbrojní průkaz, průkaz zbraně, lovecký lístek a pojištění odpovědnosti. Policista pak zbraň ještě zkontroluje a dá myslivci dýchnout, aby se přesvědčil, že před honem nepil alkohol.

Kontrol přibylo, myslivci si dávají pozor

"Většinou kontroly dopadají dobře. Do roka máme maximálně tak dva až tři případy, kdy je něco špatně. Dávají si hodně pozor," říká mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

Minulý hon ale tak bezproblémový nebyl. "V září v Sebranicích jsme jednomu střelci naměřili 0,4 promile alkoholu v krvi, ale vyřešilo se to hned na místě blokovou pokutou," dodává Šebková.

Policisté kontrolovali myslivce při honu v revíru Sudice (12. listopadu 2010)Policisté kontrolovali myslivce při honu v revíru Sudice (12. listopadu 2010)Policisté kontrolovali myslivce při honu v revíru Sudice (12. listopadu 2010)

Sami myslivci jsou opatrní a snaží se mít všechny doklady v pořádku. "Doby, kdy placatka rumu byla vstupenkou na hon, jsou nenávratně pryč," usmívá se vedoucí honu Josef Hlaváček, zatímco jeho kolegové vyskládávají zvěř na trávu. "Kontrolují nás nahodile a docela často. Dřív to tolik nebývalo. Je to ale dobře," doplňuje Ráčil.

Po kontrole se všichni přesouvají k úlovku. "Dopadlo to dobře, všechno bylo v pořádku," konstatuje další z policistů Ivo Hudec. A myslivci mohli být ostatně spokojeni i se samotným honem, podařilo se jim totiž ulovit sto devatenáct kohoutů bažantů a pět zajíců.

Autoři: ,


Nejčtenější

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...Pití pod kontrolou. Brno jako první v republice zřídí mokré centrum

alkohol, pálenka

Brno chystá jako první v republice centrum pro bezdomovce, kde bude povolený alkohol. Chce je díky tomu stáhnout lidem...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Další z rubriky

Do Senátu chce také kuchař. Nejznámějším kandidátem zůstává rektor Bek

Ilustrační snímek

Vedle nových zastupitelů si lidé v říjnu zvolí na jižní Moravě i dva nové senátory. Zatímco na Břeclavsku je o sedmi...

Pití pod kontrolou. Brno jako první v republice zřídí mokré centrum

alkohol, pálenka

Brno chystá jako první v republice centrum pro bezdomovce, kde bude povolený alkohol. Chce je díky tomu stáhnout lidem...

Vyráběli jsme filmy Rusům pod nosem, vzpomíná bývalý šéf televizní produkce

Přemysl Štafl šéfoval v televizi produkci.

Šéfa výroby brněnské Československé televize Přemysla Štafla vyrušila ráno 21. srpna 1968 při holení sousedka. Tloukla...

Najdete na iDNES.cz