Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Náklady na výstavu o Titaniku se blížily ceně českého filmu, prozradil na on-line promotér

  7:00aktualizováno  12:41
"Americká výstava Titanic byla velmi drahá, protože třeba už jen vylovení artefaktů stálo neuvěřitelné peníze. Náklady na realizaci takové výstavy se tak blížily ceně za natočení českého filmu," prozradil čtenářům v on-line rozhovoru promotér velkých brněnských výstav a koncertů Aleš Hrbek.

Hostem iDNES.cz v Brně byl promotér Aleš Hrbek | foto: Dalibor Maňas, MF DNES

Čtenáři se promotéra ptali i na výši honorářů nebo zisky z koncertního a výstavního podnikání. Hrbek je však přiblížit odmítal: "Je to obchodní tajemství," vzkázal čtenáři s přezdívkou Many, kterého zajímaly honoráře kapel Linkin Park a Rolling Stones.

Říkat, zda obrovské koncerty vydělávají, by bylo podle promotéra zavádějící. "Jednou vyděláte, podruhé proděláte. Zda jsme vydělali, to zjišťujeme na konci roku. A pak se taky rozhodujeme, co dál," napsal Hrbek.

Na koncertech zajišťuje vše od marketingu, pronájmu koncertních prostor nebo dopravy až po bezpečnostní službu a občerstvení. "Třeba na koncert Rolling Stones jsme sháněli čtyřicet lednic a mrazáků," vzpomněl Hrbek.

.odpovědi aleše hrbka najdete zde

Velké koncertní produkce se připravují mnoho dní dopředu. "Kapely tu mají svoje lidi, Stouni jich měli zhruba stovku. I ti potřebují jíst a pít, a tak to nebyl žádný rozmar kapely," vysvětlil počet mrazáků promotér. "Někdy se stane i to, že kapela z cateringu nic neochutná. Tak jako Linkini, kteří si nechali dovézt jídlo v krabici z restaurace," popsal Hrbek.

Hudebního promotéra dělá učitel a rodák z Nového Města na Moravě od roku 1995, kdy spoluzaložil agenturu Glanc. Na kontě má Hrbek přes sto padesát koncertů, mimo jiné loňskou senzaci Rolling Stones a letošní Linkin Park, ale třeba i Deep Purple, Jethro Tull, ZZ Top nebo Stinga.

Má ještě nějaký nesplněný promotérský sen? "Musím říct, že už v republice všechno bylo, už bychom se jen opakovali po Praze. Ale skvělé by bylo přivézt do Brna třeba Boba Dylana, Planta z Led Zeppelin nebo Erica Claptona," sní Hrbek.

Letos se pustil na neznámé pole - k pořádání koncertů přidal ještě velké výstavní projekty Titanic a da Vinci.

"Je to pro mě nyní zajímavější než koncerty i proto, že výstavy jsou trvalé, dají se vylepšovat i průběžně. Příjemně mě překvapila i jejich návštěvnost, da Vincim rozhodně neskončíme," slíbil promotér.

Třiačtyřicetiletý Aleš Hrbek nejraději poslouchá bigbít, na kterém vyrůstal. "Dosud jsem nenašel lepší muziku, než se hrála tenkrát. A kapely jako AC/DC nebo Deep Purple mají dodnes skvělou návštěvnost. Samozřejmě je podnikání veselejší, když pořádáme koncert kapely, která je mi blízká, ale je to byznys, takže děláme i věci, na které bych dobrovolně nešel," vylíčil Hrbek.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Řidičům na jižní Moravě se uleví, před volbami rychle finišují opravy

K rekonstrukčním pracím v brněnském centru na Kolišti, které mají skončit letos...

Práce na rekonstrukcích ulic, silnic i mostů na jižní Moravě finišují. Do prvního říjnového víkendu, kdy se konají...

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Pětistovka pro každého, dočasný armádní most. Politici slibují i nemožné

Ilustrační snímek

Politici se na jižní Moravě předhánějí v tom, jak získat voliče za každou cenu. Nezdráhají se přitom slibovat věci,...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz