Ve sběrně kovů prorazil někdo obsluze lebku tyčí, obžalovaný vinu odmítá

  19:06aktualizováno  19:06
Vážná poranění hlavy, obličeje a horních končetin způsobil útočník pracovníkovi sběrny kovů v Brně. Před Krajským soudem v Brně se z činu zodpovídá Lubomír Sochor, jemuž za pokus o vraždu hrozí až 18 let vězení.
sběrna kovů

sběrna kovů | foto: Městská policie Ústí nad Labem

Případ se odehrál v září roku 2016, kdy útočník přišel do sběrny kovů prodat mosaz a měď. Zpočátku vše probíhalo standardně, jednašedesátiletý  zaměstnanec kovy zvážil a poté s neznámým mužem vešel do vnitřních prostor, kde začal na základě občanského průkazu vypisovat potřebné doklady.

V okamžiku, kdy se otočil pro razítko, na něj však podle něj muž zaútočil. Podle lékařského posudku směřovalo až pět úderů do oblasti hlavy a až tři údery na horní končetiny, což naznačuje, že se napadený bránil.

Zranění si vyžádala pobyt v nemocnici, kde oběti diagnostikovali zlomeniny horní končetiny, čelisti a nosní kosti. Nejzávažnější však bylo proražení lebky, kvůli kterému musel napadený podstoupit několik operací a dodnes mu část lebeční kosti chybí. „Jedná se o těžké zranění, které bylo způsobeno tupým předmětem pravděpodobně tyčovitého tvaru. Takováto zranění si napadený nemohl způsobit sám,“ zhodnotil soudní znalec.

Z útoku byl obviněn osmatřicetiletý Lubomír Sochor, který si odpykává trest ve vězení za úmyslný trestný čin a má v trestním rejstříku celkem 26 záznamů. Napadení pracovníka sběrny však odmítá. „Je mi to líto, ale nemám s tím nic společného,“ komentuje případ obžalovaný.

Motivem mohla být i msta

Na místě činu byly zajištěny dva důkazy proti Sochorovi: bílá kšiltovka, na které bylo nalezeno jeho DNA , a kartička MHD s jeho pachovými stopami. Sochora poznala také svědkyně, které ve sběrně byla krátce před napadením a nedlouho po něm.

V případu se ovšem objevuje také řada nesrovnalostí. Poškozený totiž bezprostředně po napadení přiznal, že kšiltovku ve sběrně asi nechal někdo předtím. Zároveň se se svědkyní neshoduje na popisu oblečení útočníka. Na rozdíl od ní také neoznačil v rámci rekognice jako útočníka Sochora.

Podle obhajoby mohl průkaz vzít v bytě obžalovaného kdokoliv. Bydleli s ním další tři lidé, kteří byli závislí na drogách. Sochor drogy dříve prodával.

Další ze svědků upozornil, že podle poškozeného útočník při napadení křičel: „Koho ty budeš podělávat?“ Vzhledem k tomu, že ze sběrny nebylo nic ukradeno, se tak mohlo jednat i o mstu vůči pracovníkovi.

Definitivní rozhodnutí, zda je Lubomír Sochor vinen, by mělo padnout 3. dubna.

Autor:

Výsledky voleb 2018

Výsledky voleb do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 v Jihomoravském kraji ve druhém kole vyhrál v obvodu 56 - Břeclav:Rostislav Koštial a v obvodu 59 - Brno-město: Mikuláš Bek.Nejčtenější

ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně vyšachovali ANO. Megapodraz, říká Babiš

Novou koalici v Brně budou tvořit čtyři strany, které vyšachovaly vítězné hnutí...

Povolební vyjednávání v Brně přineslo nečekaný zvrat. Zástupci ODS, lidovců, ČSSD a Pirátů společně oznámili, že...

Na Hodonínsku patří pozemek gestapu, zjistili úředníci při hledání majitelů

Na tomto místě v Násedlovicích na Hodonínsku má stále pozemek někdejší úřadovna...

Kvůli kurióznímu omylu, kterého se před lety dopustili úředníci na Hodonínsku, má v Násedlovicích dodnes pozemek...Když koalice nepovede Brno dobře, někdo jako my ji zase sejme, říká Hollan

Matěj Hollan, jehož Žít Brno neobhájilo místo v brněnském zastupitelstvu.

Před čtyřmi lety zažilo oslnivý úspěch, nyní aktivistické hnutí Žít Brno vstřebává volební porážku, když se nedostalo...

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Koalici v Brně ještě mohou ohrozit Piráti, od ANO dostali lepší nabídku

Lídr kandidátky brněnských Pirátů do komunálních voleb Tomáš Koláčný.

Když v Brně po nečekaném obratu v koaličních vyjednáváních začaly jednat ODS, KDU-ČSL a ČSSD bez vítězného hnutí ANO,...

Další z rubriky

Na ulici ležely bankovky za desetitisíce, posbírala je poctivá kolemjdoucí

Česká národní banka (ČNB) na tiskové konferenci ukázala zadržené padělané a...

Bankovky v hodnotě desítek tisíc korun se povalovaly na ulici v centru Brna. Sebrala je procházející žena, která...

Trojice mladíků v Brně chtěla zbraní donutit soka, aby se vzdal dívky

Plynová pistole.

Střelnou zbraní chtěl zastrašit svého soka v lásce mladík z Brna. Na pomoc si vzal ještě dva kamarády. Plán jim však...

Terminátora ani Matrixu se bát nemusíme, prohlásil Kasparov v Brně

Ruský šachový velmistr a bývalý mistr světa Garry Kasparov přijel do Brna, aby...

Ruský šachový mág Garry Kasparov, který byl mistrem světa nepřetržitě v řadě šestnáct let, dorazil ve čtvrtek po třech...

Jak přežít rekonstrukci s dětmi? Povolejte do zbraně posily
Jak přežít rekonstrukci s dětmi? Povolejte do zbraně posily

Koupelna nebo kuchyně volají po renovaci... a vás už předem děsí všechno to zařizování a péče o děti ve všudypřítomném prachu. Dali jsme proto v redakci dohromady tipy z vlastních zkušeností. Co by nám pomohlo, kdyby nám někdo řekl před rekonstrukcí?

Najdete na iDNES.cz