Baletka si zvrtne kotník, ale odtančí. Brněnské divadlo láká na emoce

  • 0
I baletka si někdy zvrtne kotník. A herec málem dostane hadrem, když uklízečce pošlape čerstvě vytřené schody. Své trable a starosti mají i divadelníci. Že se jejich život neodehrává jen před zaplněnými hledišti ukazuje nový propagační klip Národního divadla Brno.

Klip se jmenuje se We Bring You Emotions, neboli Přinášíme vám emoce. Právě ty jsou totiž s divadlem velmi úzce spojeny.

„Video se snaží ukázat, že Národní divadlo Brno je prostor, kde nabízíme velmi silné emoce, že je to svět v mnohém velmi moderní a jeho tvůrci jsou lidé, kteří tady žijí, sdílejí město a zažívají úplně stejné trable a radosti jako Brňáci,“ sdělil ředitel divadla Martin Glaser.

Divadlo jako mraveniště. Vidět je jen práce

„Chtěli jsme přiblížit divadlo veřejnosti, strhnout masku velikých a vznešených kamenných budov a odhalit pod ní lidskost, empatii, přátelství, ale i třeba nervozitu, napětí. Ukázat, že to veliké okouzlující divadlo je jako mraveniště plné lidí, kteří ustavičně pracují, ale, až na herce, nejsou nikdy vidět. Vidět je jen jejich práce,“ vysvětlil režisér klipu Jakub Jíra, jenž s divadlem dlouhodobě spolupracuje.

„Právě proto, že je divadlo plné lidí, je také plné emocí a to jak v případě zaměstnanců, tak i těch, které vyvolává večer v divácích,“ dodal.

Video není první, které divadlo pro svou propagaci natočilo. V loňském roce vznikl například velmi populární klip spojující balet a moderní twerk (o loňském videu jsme psali zde).

Video je zkratka, připomíná ředitel

Vznikají rovněž trailery k novým premiérám, které jsou podobné těm, které známe z kina.

„Usilujeme o budování nové identity divadla. Snažíme se všemi možným způsoby posílat brněnskému a moravskému publiku signál, jaké divadlo bychom chtěli dělat, a videa nám dávají šanci udělat to ve zkratce,“ doplnil Glaser.

Dvouminutový klip je na internetu k vidění pod anglickým názvem, divadlo jím chce lákat nejen české diváky.

Balet a opera jsou totiž stejně jako klip žánry mezinárodní. Natáčení probíhalo pouhých pět dní, následovala však náročná postprodukce.