Tu tramvaj, brněnsky šalinu, nebylo možné v Brně v sobotu odpoledne přehlédnout. Dostala speciální "narozeninovou" podobu - grafiky Karla Schwarzenberga.
Kdo vůz potkal, mohl do něj nastoupit i bez jízdenky, svézt se a popovídat si s knížetem. Muzikanti hráli moravské lidovky, nalévalo se svařené víno a čaj. V první jízdě od 14 hodin si kníže i zazpíval.
"Tramvaj je pořád plná. Hlavně na velkých zastávkách lidé ve velkém nastupují, rozdávají se letáky, placky, povídají si s Karlem Schwarzenbergem. Máme stále plno," popsal z místa mluvčí knížete Marek Pražák.
Knížeti do tramvaje přišli popřát i hosté. "Na cestě z letiště je David Koller, dorazí i umělec David Černý a později odpoledne přijdou i herci z divadla největšího českého génia Járy Cimrmana," řekl iDNES.cz Pražák brzy odpoledne.
Narozeninová tramvaj začala po Brně jezdit ve dvě hodiny odpoledne. Vyjela z Moravského náměstí a udělala okruh přes Malinovského náměstí, Hlavní nádraží, náměstí Svobody, Českou a Šilingrovo náměstí na Mendlovo náměstí, kde měla čtvrthodinovou přestávku.
Pak prezidentský kandidát pokračoval svoji jízdu přes zastávky Hybešova, Hlavní nádraží (2. kolej), Malinovského náměstí, Hlavní nádraží (1. kolej) a náměstí Svobody zpět na Moravské náměstí. Odtud pak svoji narozeninovou jízdu zopakoval vždy v celou hodinu až do 17, kdy ze zastávky Hybešova zajede rovnou na Zelný trh a oslavu tak ukončí.
zastávky | 1. jízda | 2. jízda | 3. jízda | 4. jízda |
---|---|---|---|---|
Moravské náměstí | 14:00 | 15:00 | 16:00 | 17:00 |
Malinovského náměstí | 14:02 | 15:02 | 16:02 | 17:02 |
Hlavní nádraží 1.kolej | 14:04 | 15:04 | 16:04 | 17:04 |
náměstí Svobody | 14:07 | 15:07 | 16:07 | 17:07 |
Česká | 14:09 | 15:09 | 16:09 | 17:09 |
Šilingrovo náměstí | 14:11 | 13:11 | 16:11 | 17:11 |
Mendlovo náměstí - příjezd | 14:14 | 15:14 | 16:14 | 17:14 |
Mendlovo náměstí - odjezd | 14:30 | 15:30 | 16:30 | 17:14 |
Hybešova | 14:33 | 15:33 | 16:33 | 17:17 |
Zelný trh | x | x | x | 17:20 |
Hlavní nádraží 2.kolej | 14:36 | 15:36 | 16:36 | |
Malinovského náměstí | 14:38 | 15:38 | 16:38 | |
Hlavní nádraží 1.kolej | 14:40 | 15:40 | 16:40 | |
náměstí Svobody | 14:43 | 15:43 | 16:43 | |
Moravské náměstí | 14:45 | 15:45 | 16:45 |