Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nelegální výlep plakátů ve Znojmě prohlásil Bartík za happening

  16:32aktualizováno  18:08
Měl to být banální případ vandalismu: tři muži přelepovali v noci na čtvrtek plakáty senátního kandidáta a znojemského starosty Petra Nezvedy. Po příjezdu strážníků se z nich ale vyklubali členové Strany zelených. A ne bezvýznamní.

Strana zelených si stěžuje na přelepování svých plakátů na Znojemsku | foto: Strana zelených

Jedním z nich je Svatopluk Bartík, zastupitel Brna-středu a koordinátor znojemské kampaně zelených.

Na plakáty znojemského starosty přilepili papíry s nápisem: Znojmo - město s narcisem. Když případ vyšel najevo, nechtěl se k němu Bartík vyjadřovat. Pak měl vypnutý telefon. O pár hodin později zaslal do redakcí e-mail hrozící právním postihem tomu, kdo informace o jeho noční akci zveřejnil médiím.

.bartík ze strany zelených přelepil ve znojmě plakáty ods 

"Záležitost jsem konzultoval se svým právníkem, který mi sdělil, že pokud nastal nějaký únik osobních informací, může se jednat o trestný čin. Bez zajímavosti není, že šéfem městské policie ve Znojmě je sám kandidát a starosta Znojma Petr Nezveda," přešel do protiútoku kontroverzní politik.

To ale nebylo jeho poslední slovo. Kolem třetí odpoledne bylo všechno jinak. Žádná výtržnost. Bartík přelepování plakátu označil za happening.

"Cílem tohoto krátkého happeningu bylo poukázat na ´mao-cetungovské´ způsoby sebepropagandy pana Nezvedy," vzkázal Bartík s tím, že šlo o jeho soukromou akci. "Věřím, že zejména znojemští občané pochopí tuto politickou satiru," dodal.

Minimálně Nezveda ji nepochopil. "Je to ubohost a špína. Ukazuje to, jaké metody někteří protikandidáti používají," uvedl.

Zelení obviňují znojemskou radnici ze spiknutí
Znojemští zelení obhajují čin kolegy tím, že jim v jejich předvolební kampani bránila znojemská radnice, jak mohla.

"Bylo nám přikázáno odstranit řádně povolený a zaplacený předvolební stánek. Dochází k masivnímu přelepování našich plakátů v krajské kampani plakátem s obličejem starosty," nastínil šéf místní organizace Petr Dušejovský.

"Navenek to může působit, jako by se úřad a Městská policie staly ozbrojenou pěstí jednoho muže či jedné strany. Jsme parlamentní stranou a nehodláme připustit podobné postupy jak proti nám, tak ani proti našim spoluobčanům," obvinil Nezvedu ze zorganizování útoku proti zeleným. 

Bartíkův čin odsoudila i jednička kandidátky zelených do krajských voleb Kateřina Dubská. I když připustila, že je znojemská kampaň velmi vyostřená.

"Je to problém Znojma. Nikde jinde jsme se s takovými problémy nesetkali. Přesto mě mrzí, že se něco takového, kdy naši členové přelepují cizí plakáty, stalo," řekla.

Bartík už má za sebou několik afér
Za "nepřekvapující" označili zprávu o Bartíkově nočním dobrodružství jeho političtí oponenti z Brna-středu. Bartík je tam známá postava, na kontě má už několik afér. Velká část zastupitelů například tvrdí, že měl narážky na věk nejstaršího zastupitele Brna-středu Zdeňka Vilímce.

Podle kolegů dvaaosmdesátiletému politikovi přímo na jednání řekl, že se mu nediví, že ve svém věku spěchá. Bartík, který patří k největším kritikům vedení městské části, to popírá.

Naopak političtí oponenti si "noční dobrodružství" svého kontroverzního kolegy Bartíka vychutnali.

"Ukazuje se, že udavači, donašeči a mravokárci mají vždy pokleslejší morálku a úctu k právu, než ti, které udávají a poučují," komentoval přelepování plakátů radní městské části a šéf brněnské ODS Pavel Blažek.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Holasický H-System. V pasti se ocitla obec i lidé, kteří chtěli nové domy

V holasické lokalitě Čtvrtě má stát celkem 64 patrových domů s obytnou plochou...

Kvůli sporu mezi developery mají lidé zákaz koupit si „své“ domky v Holasicích na Brněnsku. Ve slepé uličce se ocitla i...

Recidivista ukradl tři banány, poté prodavači kolenem vykopl zub

Na zadržených banánech si budou moci pochutnat zvířata ze zoologické zahrady v...

Napadením prodavače vyvrcholila minulý týden banální krádež ovoce v Hodoníně. Když se prodavač dožadoval vrácení zboží,...

Elektrodový kotel za 61 milionů promění přebytky elektřiny na horkou vodu

Instalace elektrodového kotle Tepláren Brno.

Teplárny Brno zprovoznily v areálu Červený mlýn největší elektrodový kotel v Česku. Ten posílí spolehlivost dodávek...

SOUTĚŽ: Vyhrajte naší redakcí otestovaný výkonný a tichý vysavač PURE D9
SOUTĚŽ: Vyhrajte naší redakcí otestovaný výkonný a tichý vysavač PURE D9

Prach, drobky, chuchvalce vlasů všude po bytě – zažíváme to všechny. Dennodenně svádíme boj se šňůrou, špatným ovládáním a především hlukem. Nepořádek vítězí. Tomu je díky vysavači Pure D9 od Electroluxu konec!

Najdete na iDNES.cz