Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nelegální výlep plakátů ve Znojmě prohlásil Bartík za happening

  16:32aktualizováno  18:08
Měl to být banální případ vandalismu: tři muži přelepovali v noci na čtvrtek plakáty senátního kandidáta a znojemského starosty Petra Nezvedy. Po příjezdu strážníků se z nich ale vyklubali členové Strany zelených. A ne bezvýznamní.

Strana zelených si stěžuje na přelepování svých plakátů na Znojemsku | foto: Strana zelených

Jedním z nich je Svatopluk Bartík, zastupitel Brna-středu a koordinátor znojemské kampaně zelených.

Na plakáty znojemského starosty přilepili papíry s nápisem: Znojmo - město s narcisem. Když případ vyšel najevo, nechtěl se k němu Bartík vyjadřovat. Pak měl vypnutý telefon. O pár hodin později zaslal do redakcí e-mail hrozící právním postihem tomu, kdo informace o jeho noční akci zveřejnil médiím.

.bartík ze strany zelených přelepil ve znojmě plakáty ods 

"Záležitost jsem konzultoval se svým právníkem, který mi sdělil, že pokud nastal nějaký únik osobních informací, může se jednat o trestný čin. Bez zajímavosti není, že šéfem městské policie ve Znojmě je sám kandidát a starosta Znojma Petr Nezveda," přešel do protiútoku kontroverzní politik.

To ale nebylo jeho poslední slovo. Kolem třetí odpoledne bylo všechno jinak. Žádná výtržnost. Bartík přelepování plakátu označil za happening.

"Cílem tohoto krátkého happeningu bylo poukázat na ´mao-cetungovské´ způsoby sebepropagandy pana Nezvedy," vzkázal Bartík s tím, že šlo o jeho soukromou akci. "Věřím, že zejména znojemští občané pochopí tuto politickou satiru," dodal.

Minimálně Nezveda ji nepochopil. "Je to ubohost a špína. Ukazuje to, jaké metody někteří protikandidáti používají," uvedl.

Zelení obviňují znojemskou radnici ze spiknutí
Znojemští zelení obhajují čin kolegy tím, že jim v jejich předvolební kampani bránila znojemská radnice, jak mohla.

"Bylo nám přikázáno odstranit řádně povolený a zaplacený předvolební stánek. Dochází k masivnímu přelepování našich plakátů v krajské kampani plakátem s obličejem starosty," nastínil šéf místní organizace Petr Dušejovský.

"Navenek to může působit, jako by se úřad a Městská policie staly ozbrojenou pěstí jednoho muže či jedné strany. Jsme parlamentní stranou a nehodláme připustit podobné postupy jak proti nám, tak ani proti našim spoluobčanům," obvinil Nezvedu ze zorganizování útoku proti zeleným. 

Bartíkův čin odsoudila i jednička kandidátky zelených do krajských voleb Kateřina Dubská. I když připustila, že je znojemská kampaň velmi vyostřená.

"Je to problém Znojma. Nikde jinde jsme se s takovými problémy nesetkali. Přesto mě mrzí, že se něco takového, kdy naši členové přelepují cizí plakáty, stalo," řekla.

Bartík už má za sebou několik afér
Za "nepřekvapující" označili zprávu o Bartíkově nočním dobrodružství jeho političtí oponenti z Brna-středu. Bartík je tam známá postava, na kontě má už několik afér. Velká část zastupitelů například tvrdí, že měl narážky na věk nejstaršího zastupitele Brna-středu Zdeňka Vilímce.

Podle kolegů dvaaosmdesátiletému politikovi přímo na jednání řekl, že se mu nediví, že ve svém věku spěchá. Bartík, který patří k největším kritikům vedení městské části, to popírá.

Naopak političtí oponenti si "noční dobrodružství" svého kontroverzního kolegy Bartíka vychutnali.

"Ukazuje se, že udavači, donašeči a mravokárci mají vždy pokleslejší morálku a úctu k právu, než ti, které udávají a poučují," komentoval přelepování plakátů radní městské části a šéf brněnské ODS Pavel Blažek.
Nejčtenější

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...Třinácté zlato pro Kometu! Brno suverénně obhájilo mistrovský titul

Jakub Krejčík zvedá Masarykův pohár nad hlavu. Kometa ovládla hokejovou...

Efektivní v koncovce, precizní v defenzívě. Hokejisté Brna ovládli páté finále extraligového play off, na ledě třinecké...

Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Další z rubriky

VIDEO: Brno žije Kometou. Zelný trh se zbarvil do modrobíla

Brněnský hokejový tým Kometa po roce obhájil mistrovský titul. Zvítězil nad...

Brněnský hokejový tým Kometa po roce obhájil mistrovský titul. Zvítězil nad Třincem 4:1. Fanoušci, kteří se nedostali...

Zámecký byznys exprimátora Brna řeší policie. Je to msta, tvrdí Svoboda

Richard Svoboda

Brněnský exprimátor a valtický kastelán Richard Svoboda i jeho zástupce čelí nařčení, že na zámku neoprávněně podnikají...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Jobs Contact
Mistr výrobního střediska (20.000 - 27.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.cz