Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Redakce MF DNES oslavila patnáct let v Brně

  9:40aktualizováno  9:40
Slavnostní večer v brněnském Besedním domě s koncertem skupin Kryštof a Vivaldianno s virtuosem Jaroslavem Svěceným a Michalem Dvořákem byl součástí včerejších oslav patnácti let jihomoravské přílohy MF DNES.

Součástí oslav byla i speciálně nasvícená a nově rekonstruovaný funkcionalistický palác Convalaria v České ulici, kde brněnská redakce deníku sídlí.

Brněnská redakce MF DNES v paláci Convalaria na České ulici v Brně byla při příležitosti oslav 15 let MF DNES na jižní Moravě nasvícena. (15. září 2010)

Zpravodajství z Brna a jižní Moravy bylo jedno z prvních, kterým MF DNES dala speciální každodenní přílohu. Vyšla poprvé v září 1995. V listopadu 2003 k ní přibyla ještě speciální příloha pro Brno a okolí.

"Redakce v Brně patří k těm nejlepším v MF DNES a přeji jí, aby tomu tak bylo i v dalších letech," popřál svým kolegům šéfredaktor listu Robert Čásenský.

Bývalý vedoucí brněnské redakce MF DNES Karel Škrabal na oslavě 15 let MF DNES na jižní Moravě v redakci v domě Convalaria na České ulici v Brně.Hosteska na oslavě 15 let MF DNES na jižní Moravě v Besedním domě v Brně.Tereza Kostková (vlevo), Robert Čásenský a Hana Černohorská při zahájení oslav 15 let MF DNES na jižní Moravě v Besedním domě. (15. září 2010)

Brněnská redakce vyrábí dvě regionální přílohy. A před více než dvěma lety zde také vzniklo regionální internetové zpravodajství Brno.iDNES.cz.

Stránka Brno.iDNES.cz si za dva roky vybudovala silnou čtenářskou základnu. Návštěvnost se od května pohybuje kolem 200 tisíc čtenářů za měsíc. Počet návštěvníků i návštěv v dlouhodobém pohledu roste a zvyšuje se i počet článků, které čtenáři přečtou při jedné návštěvě rubriky Brno.

Téměř polovina čtenářů Brno.iDNES.cz pochází z jihomoravské metropole, 26 procent je z Prahy.

Internetový jízdní řád před terminálem v České Třebové

Portál iDNES.cz bojuje o druhé místo na českém internetu, jeho měsíční návštěvnost je 3,55 milionu lidí. "Děláme rychlé a důvěryhodné zpravodajství a díky tomu jsme byli čtyřikrát za sebou (2006 až 2009) oceněni Křišťálovou lupou za nejlepší zpravodajství na internetu," uvedl zástupce šéfredaktora iDNES.cz Ondřej Tolar.

Síla v regionech

Regionální zpravodajství vzniká za podpory deníku MF DNES, který disponuje regionálními redakcemi ve 14 krajích. Ty se rozrostly od 1. září tohoto roku o on-line zpravodaje, kteří o všech událostech v nejkratší možné době informují na webu.

Křišťálová lupa 2009 "Náš cíl je mít nejrychlejší a nejnavštěvovanější regionální zpravodajství," říká Michal Hanák, šéfredaktor serveru.

"iDNES.cz v Česku určil standardy multimediálního zpravodajství. A tak jsem rád, že jsme opět první z významných českých internetových hráčů, kdo měl odvahu takový projekt začít," dodává k rozjezdu regionálních on-line redakcí.

Jeho slova podpořil fakt, že o regionální zpravodajství se začala zajímat také další internetová média.

Autoři:Nejčtenější

Při ranním požáru rodinného domku na Znojemsku zemřely tři děti

U požáru ve starším rodinném domu zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči...

Tři děti zemřely nad ránem při požáru rodinného domku v Oleksovicích na Znojemsku. Čtyři dospělí jsou zranění. Příčiny...

VIDEO: Řidič chtěl na D2 vybrzdit kamion, těžký vůz mu skončil v kufru

Řidič chtěl vybrzdit kamion. Ten do něj narazil

Pokus vybrzdit kamion se vymstil řidiči na dálnici D2 u Podivína na Břeclavsku. Jednapadesátiletý cizinec ve volvu...Odsouzený „vybržďovač“ hokejisty Ujčíka léta vozil lidi autobusem MHD

Brněnští řidiči si stěžují, že kvůli pomalu se zavírajícím dveřím nových...

Čtrnáctkrát se Viktor Gajda dopustil přestupku. Několikrát vybržďoval řidiče jiných aut, přičemž do některých vozů...

Čtvrtfinále: Pardubice padly v Třinci i podruhé, Kometa znovu zvítězila

Vítkovický Lukáš Kucsera (vlevo) brání Ondřeje Němce z Komety před brankou...

Druhými zápasy čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Třinec porazil Pardubice i podruhé, na...

VIDEO: Fichtl přišel o zvuk i čoud. Pionýr se vrací jako elektromotorka

Legendární česká motorka Pionýr, známá pod přezdívkou fichtl, znovu ožívá. Při...

Kdejaký kluk na vesnici ho měl, a kdo ne, ten po něm prahnul. Legendární česká motorka Pionýr, známá pod přezdívkou...

Další z rubriky

Lidé s chřipkou zneužívají záchranku, při volání zveličují příznaky

Dispečink Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

Chřipková epidemie v Jihomoravském kraji dosáhla vrcholu a desítky lidí denně si kvůli chřipce volají rychlou...

Třetí nejlepší Chardonnay na světě vyrábí v jihomoravském Krumvíři

Cenu za nejlepší české víno obhájil Josef Valihrach.

Jedno z nejlepších Chardonnay na světě umí vyrobit jedenašedesátiletý vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku....

Obecní úřad v Bílovicích porazil i dnes už slavný kostel v Sazovicích

Klub za starou Prahu udělil ocenění za nejlepší novostavbu v historickém...

Nejlepší novostavbou v historickém prostředí pro rok 2017 se stal obecní úřad a další veřejné prostory v obci Bílovice...

Najdete na iDNES.cz