Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obžaloba viní muže z vraždy podnikatele, jeho tělo ukryl v garáži

  12:50aktualizováno  15:58
Až patnáct let ve vězení hrozí Jiřímu Hortovi za vraždu čtyřicetiletého podnikatele Martina Krejčího. Podle obžaloby ho zastřelil kvůli dluhům, které nezvládl splácet. Tělo muže pak schoval v garáži. Policisté je našli až po roce a půl.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Brněnský podnikatel Jiří Hort se podle obžaloby dostal do velkých dluhů. Nejvíce peněz, přes čtyři miliony korun, měl přitom vrátit věřiteli Martinovi Krejčímu. Ten léta Hortovi půjčoval, pak ale z ničeho nic zmizel.

Policie ho našla až loni v řijnu v garáži v Trýbově ulici v Brně. Muž měl prostřelený týl a tělo leželo zabalené v igelitu ve skříni položené na pracovním stole. Ve stejné garáži stálo i auto značky Volkswagen Passat, které podle obžaloby od Krejčího koupil právě Hort.

Přestože se na sedadle vozu našly Hortovy pachové stopy a policisté sledující Horta zajistili rukavice, ve kterých podle nich Krejčího zastřelil, obžalovaný jakoukoli vinu popírá. Před soudem uvedl, že na Krejčího smrti neměl a ani nemohl mít zájem.

Podle brněnského krajského soudu, který jej letos v červenci viny zprostil, ale neexistují žádné přímé důkazy, které by Horta usvědčily. Totéž tvrdí i obhajoba.

Proti rozsudku se ovšem odvolala státní zástupkyně Ludmila Doležalová. A Vrchní soud v Olomouci jí dal za pravdu, věc vrátil k dořešení zpět Krajskému soudu v Brně.

"Závěry soudu, na základě kterých obžalovaného zprostil viny, jsou nepřesvědčivé a předčasné. Některé důkazy je nutné opakovat, další doplnit," uvedl senát Vrchního soudu.

Při dnešním líčení proto v jednací síni vypovídali noví svědci, soud také znovu vyslechl utajovaného svědka, jímž byl policista, který Horta předloni v květnu sledoval.

Obžaloba trvá na tom, že Hort svého známého Krejčího zavraždil kvůli dluhům. A státní zástupkyně navrhla nepodmíněný trest.

Obhájkyně Horta Marie Minářová to ale odmítá. "Nebylo prokázáno, že obžalovaný čin spáchal a že byl jediným, kdo mohl mít motiv. Naopak, policie nerozkryla osobu poškozeného, jeho kontakty ani finanční styky," řekla Minářová v závěrečné řeči.

Rozsudek u Krajského soudu v Brně při úterním jednání nepadl ani přesto, že soudce nechal zaznít závěrečné řeči a tříčlenný senát se více než dvě hodiny radil o verdiktu. "Senát shledal, že je potřeba doplnit dokazování o výpovědi dvou svědků, jednání se proto odročuje na 15.října," překvapil ale po půl čtvrté odpoledne přítomné v jednací síni soudce Daniel Plšek.

Soud ale nakonec ještě zvážil žádost obhajoby o propuštění Horta z vazby. Třiatřicetiletý brněnský podnikatel v ní ale nakonec zůstane. "Je stíhán pro zvlášť závažný trestný čin a důvodné podezření i obava z útěku zde jsou stále," vysvětlil Plšek.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Místo sochy císaře chtěli v Brně stěhovat kašnu. Jenže ta by nepřežila

Takto by vypadalo Dominikánské náměstí v Brně se sochou Josefa II., která je...

Slunce rozpaluje Dominikánské náměstí, a tak lidé hledají stín pod mladými platany. Vzduch tam osvěžuje také kašna....

Recidivista ukradl tři banány, poté prodavači kolenem vykopl zub

Na zadržených banánech si budou moci pochutnat zvířata ze zoologické zahrady v...

Napadením prodavače vyvrcholila minulý týden banální krádež ovoce v Hodoníně. Když se prodavač dožadoval vrácení zboží,...

Najdete na iDNES.cz