Odvolaný starosta Hodonína chce kandidovat znovu

  13:22aktualizováno  13:22
Po sedmi letech v politice se letos v zimě vrátil Lubor Šimeček zpět ke své původní profesi lékaře. Nic jiného mu ani nezbylo. Z funkce starosty Hodonína ho v lednu odvolali jeho bývalí straničtí kolegové, kteří se domnívali, že poškodil dobré jméno ODS.

Lubor Šimeček bývalý starosta Hodonína,nyní lékař a kandidát na starostu | foto: Radek Miča, MAFRA

Šimeček čelil vloni v zimě nařčení z korupce. Objevila se totiž nahrávka, která jej měla usvědčit z toho, že zvýhodňoval jednu z firem, která se ucházela o výstavbu solární elektrárny. "Nic špatného jsem tenkrát neudělal," stál si při rozhovoru pro MF DNES za svým Šimeček.

Návrat k medicíně byl pro Šimečka poměrně tvrdý. "Člověk trochu pozapomene. Sám cítím, že to ještě není úplně ono, ale snažím se svoje znalosti postupně oživovat. Taky už jsem v nemocnici zapadl do kolektivu. Vrátit se na původní úroveň se znalostmi a dovednostmi ale zabere čas, protože budu muset jezdit na školení," uvedl bývalý starosta Hodonína Lubor Šimeček. Na podzim se chystá do politiky znovu vrátit. Kandiduje na místo starosty, jako nezávislý.

Lubor Šimeček bývalý starosta Hodonína,nyní lékař a kandidát na starostu

"Pokud vím, tak pan Šimeček založil nové uskupení pro komunální volby pod jménem Šance pro Hodonín. Jako lídr tohoto uskupení hodlá kandidovat na funkci starosty," uvedl hodonínský zastupitel Vladimír Šťáva (ČSSD).

Komunální volby proběhnou současně se senátními na přelomu října a listopadu. "Rozhodně si nemyslím, že je úplně bez šance. Bude záležet na počtu voličů. Taky půjde o to, jestli ho podpoří členové současné ODS, popřípadě jiných stran. Podle mě tím ale ODS dost oslabí a mohlo by dojít ke změně poměrů sil mezi koaličními stranami ve městě," dodal Šťáva, podle kterého byl Šimeček odvolán hlavně kvůli celkové nespokojenosti vedení města, rady a zastupitelů.

Kauza, která byla podnětem pro Šimečkovo odvolání, postupně vyšuměla. "Nevím, jestli měl pan Šimeček kvůli té nahrávce nějaké následky. O žádném oficiálním závěru zprávy nemám. Podal trestní oznámení, ale jak to dopadlo, už opravdu nevím. Tenkrát jsme byli s dalšími kolegy předvoláni na výslech a potom už se nám od policie nedoneslo, zda byl případ uzavřen, anebo zda je to dál v šetření," řekla současná starostka Hodonína Milana Grauová (ODS), která byla jednou z iniciátorek Šimečkova odvolání.

Korupční skandál stále šetří policie

"První momenty po odvolání byly těžké, měl jsem tendence to všechno vzdát. Rozhodl jsem se ale do politiky vrátit, protože za mnou zůstala řada věcí nedokončených. Především kvůli tomu, že spolupráce na radnici už potom hodně vázla a moc se toho už dělat nedalo," vysvětlil Šimeček. Zároveň dodal, že díky svému odvolání měl možnost se na řadu věcí, které se na radnici děly, podívat z mnoha úhlů.

"Určitě má právo na to, zkusit kandidovat na post starosty znova. Situace je vždy nepředvídatelná a může mít své příznivce. Těžko ale hádat, jestli má šanci uspět. Rozhodně ale nebudeme nikoho nabádat, koho volit a koho ne," dodala starostka Grauová.

S nahrávkou bylo podle Šimečka nakládáno nelegálně. "Tlačili na mě, abych odstoupil. Paní senátorka Venhodová tak jednala prý proto, aby očistila ODS od výtečníků, jako jsem já. Neprokázala ale nic. Do dneška mi nebylo sděleno, že by na mě někdo podal trestní oznámení," dodal Šimeček. Případ je stále otevřen a police ho šetří.

Autoři: ,

Nejčtenější

Na Kyjovsku zuří prachové bouře jako v poušti, na polích vznikají duny

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Silný vítr zvedá oblaka prachu a písku a metá jimi desítky metrů daleko. Na vyprahlé zemi se tvoří malé duny. Není to...

Kometa dál posiluje. Uloví i Plekance, který už trénoval s Kladnem?

Tomáš Plekanec z Montrealu střílí na branku Detroitu ve svém 1000. duelu v NHL.

Hukot kolem hokejové Komety nabral nové obrátky. Brněnské mužstvo posílil brankář Libor Kašík, ve středečním duelu...

Mladá žena dala v tramvaji facku starší cestující, vadil jí její úsměv

Prostor před brněnským hlavním nádražím.

Facku od výrazně mladší cestující dostala v jedné z brněnských tramvají čtyřiašedesátiletá žena. Důvodem byl údajně...

Proti svým. Tak trochu. Jak brněnská rodačka Nicole bojuje za USA

Nicole Melicharová (vlevo) se raduje s Květou Peschkeovou ze zisku fiftýnu.

Oproti řadě samozvaných světáků neprokládá věty anglickými výrazy. Jen jednou lehounce mine, když tenisový žebříček...

VIDEO: Mladík v dodávce ignoroval výstražná světla, jen těsně uhnul vlaku

Dodávka na přejezdu uhnula vlaku

Na poslední chvíli stihla dodávka na železničním přejezdu v Blansku uhnout projíždějícímu vlaku. Devatenáctiletý řidič...

Další z rubriky

VIDEO: Koňský povoz přivezl vánoční strom na náměstí Svobody

Povoz tažený koňmi přivezl na náměstí Svobody vánoční strom (17. listopadu...

Stovky lidí v sobotu čekaly na příjezd vánoční stromu na náměstí Svobody v Brně. Letos ho přivezl povoz tažený dvěma...

V Brně a okolí rostou tisíce bytů, populární jsou hlavně předměstí

Rezidence Karla IV. na východním okraji města Rosice poblíž Brna bude hotová v...

Nedostatek bytů cítí lidé v Brně a okolí znatelně, to však neznamená, že by se nové nestavěly vůbec a na trhu nebylo k...

Vězni staví věrný model lednického zámku, pomáhají jim tisíce fotek

Model zámku v Lednici, který v měřítku 1:25 staví vězni z Horního Slavkova, se...

Do oken v nejvyšších patrech lednického zámku v budoucnu nahlédne každý, kdo si jen trochu stoupne na špičky. Ze...

Najdete na iDNES.cz