GÓL. Radost fotbalistů Dukly v ligovém utkání proti Zbrojovce Brno. | foto: ČTK

Dva rychlé góly a pak klid. Brno veze z Dukly cenný bod

• 1
Už i pražská Dukla poznala, jaké to je, letos inkasovat. Do soboty bezchybnou defenzivu překonal brněnský útočník Markovič. Zbrojovka si tak veze z Julisky bod za remízu 1:1.

Fotbalový divák, který přišel v sobotu na Julisku, až po dvaceti minutách duelu mezi domácí Duklou a hosty z Brna si musel zoufat. Všechno podstatné už promeškal. Jako by i rozhodčí mysleli na opozdilce, krátce před výkopem totiž pořadatelé museli opravovat síť na jedné z branek. A krátké zdržení nabudilo domácí.

Nedočkavá Dukla začala velkým náporem. „Vstup do utkání se nám nepovedl,“ přiznal kouč Zbrojovky Václav Kotal, jenž si před 11 měsíci právě v souboji s Duklou odbyl brněnskou premiéru. Tehdy při prohře 1:2 nezvládli jeho svěřenci ubránit dvě standardní situace.

198 minut letos defenziva Dukly nekapitulovala. Brankáře Chudého překonal Markovič.

A jako by byly pro Zbrojovku na Julisce prokleté, v sedmé minutě po rohu opět kapitulovala. „Přitom jsme se na ně připravovali,“ zlobil se Kotal. K hlavičce se dostal francouzský forvard Dukly Beauguel. Brankář Hladký s námahou vytěsnil míč jen před osamoceného Marka Hanouska, který bez problémů otevřel skóre. „Mrzí mě, že jsme nepokryli odražený míč. Hanouska měl hlídat jeden z hráčů, ale nedohrál ho. Na druhou stranu Dukla to sehrála dobře,“ podotkl brněnský stratég, jenž trnul i další minuty. Brněnská defenziva však atakům žlutých odolala.

Paradoxně tak udeřilo na opačné straně.

Po kombinaci se dostal k míči ve vápně brněnský Jan Malík. Jeho první pokus obrana Dukly zblokovala, jenže mladík sledoval skákající Brazucu důsledně jako vlčák. Na malém vápně se dostal opět k míči, místo střely ale volil přihrávku na Miroslava Markoviče, kterému stačilo jen nastavit nohu. „Bylo to snadné. Jen bylo potřeba se trochu koncentrovat,“ usmíval se srbský útočník Zbrojovky, který zaznamenal v letošní sezoně druhou branku.

Především však jako první hráč v letošní sezoně překonal brankáře Chudého, Dukla jako poslední ligový tým poznala pachuť inkasované branky. Domácí navíc vyrovnání zcela paralyzovalo. „Podlehli jsme tomu, že se nám nemůže nic stát. Po gólu šel náš výkon velmi dolů. My jsme si nedokázali moc poradit s takovou hradbou, kterou vystavěli někde na kruhu,“ prohlásil trenér Dukly Luboš Kozel.

Kromě poctivé defenzivy však Zbrojovka dokázala hrozit i dál. „Já sám jsem byl ve dvou šancích. Škoda, že aspoň jednu jsem nevyužil, možná bychom vyhráli,“ přemítal Markovič.

Na tempo z prvního poločasu nedokázaly týmy ve druhém dějství navázat. Spíš se bojovalo o střed pole. A když skončila i vtipně rozehraná standardka po ose Zavadil-Sýkora-střílející Markovič mimo, brali oba soupeři za sobotní výkon bod.

„Dukla za dva zápasy nedostala gól, bod je cenný,“ připomněl Kotal. „Mrzí mě naše nedotažené protiútoky. Kdybychom je vyřešili, mohli jsme mít víc než bod. Ale remíza je nakonec asi zasloužená pro obě mužstva,“ doplnil.