Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Oprava průtahu v Moravském Krumlově začne do konce roku, slibují silničáři

  15:47aktualizováno  15:47
S opravou hlavního tahu v Moravském Krumlově se mělo začít už na jaře. Pak se termín posunul na léto. Jihomoravská Správa a údržba silnic přesto slibuje, že s rekonstrukcí začne ještě letos. Řidiči si ale zřejmě budou muset ještě dlouhé měsíce počkat, než po zbrusu novém průtahu městem vyjedou.
S opravou hlavního tahu v Moravském Krumlově se mělo začít už na jaře, silničáři nyní slibují, že práce zahájí do konce roku. Ilustrační foto

S opravou hlavního tahu v Moravském Krumlově se mělo začít už na jaře, silničáři nyní slibují, že práce zahájí do konce roku. Ilustrační foto | foto: Radek Miča, MAFRA

Řidiči v Moravském Krumlově každodenně čelí potížím, které jim zdevastovaná vozovka vedoucí přes centrum způsobuje. Dlouho očekávaná rekonstrukce průtahu měla začít již letos na jaře, nezačne však ani v létě. Plánovaný termín nabírá další zpoždění.

Jihomoravská Správa a údržba silnic momentálně řeší problém v zadávacím řízení na celou rekonstrukci. "V podstatě musíme nechávat odsouhlasit některé postupy. A v současné době máme trošku problém se zadávacím řízením. Nedokážu tedy říci termín, kdy se dostaneme dál, protože všechno musíme konzultovat i s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže," popsal neurčitě ředitel jihomoravské Správy a údržby silnic Jan Zouhar.

O opravách se rozhodlo už před třemi lety

Krumlovským ale již pomalu dochází trpělivost, jejich hlavní silnice totiž připomíná čím dál více tankodrom. "Já už jsem vůbec rád, že alespoň to výběrové řízení probíhá. Je šílené, jak všechno strašně dlouho trvá," míní místostarosta města Tomáš Třetina.

Opravy v Moravském Krumlově

Moravský Krumlov čekají opravy průjezdné trasy městem, která souvisí s rekonstrukcí hlavního náměstí a novou kanalizací.

Zároveň chod města ovlivní stavba autobusového terminálu. Kvůli nedávnému rozšíření integrovaného dopravního systému je totiž z města přestupní uzel.

Nádraží tak již proto vzniká zcela mimo centrum města.

Podle šéfa silničářů Zouhara však silničáři chtějí začít s opravami ještě letos. "A termín dokončení, který jsme už ohlásili i vedení Krumlova, bude v příštím roce," uvedl Zouhar. Konkrétní datum si ale netroufl odhadnout.

O opravách průtahu rozhodlo vedení Moravského Krumlova se silničáři už před třemi roky. Současná cesta z kostek je totiž desítky let stará, vznikala někdy na počátku druhé poloviny 20. století. Její stav je havarijní.

Rekonstrukci průtahu zaplatí dotace z Evropské unie. Opravovat se začne od kruhové křižovatky v Ivančické a Znojemské ulici. Odtud bude pokračovat přes náměstí kolem gymnázia až po most přes Rokytnou.

Vázne doprava a komplikuje se i oprava náměstí

Zpoždění průtahu způsobuje i nemalé komplikace ve veřejné dopravě. S opravami silnice chce totiž zároveň tamní radnice opravit i své hlavní náměstí. A kvůli bezpečnosti a zklidnění tamní dopravy z něj přestěhuje i celé autobusové nádraží, které na něm leží.

"To je hlavní myšlenka celé přestavby, tedy aby náměstí bylo místem setkávání a odpočinku. A ne jen místem nástupu a výstupu lidí z autobusů," komentoval dříve místostarosta.

Nové nádraží již firmy začaly budovat, mělo by být hotové koncem roku. Do té doby budou autobusy fungovat za stávajících podmínek.Nejčtenější

Voda na příděl. Na vyschlé Moravě musí lidem stačit sto litrů denně

Starosta obce Maršov Jaroslav Bytešník ukazuje vyschlé toky, co vždy mely hodně...

Zákazy plnit z vodovodní sítě bazény a zalévat zahrady už nestačí. V šesti obcích na jižní Moravě platí ode dneška...

Zateplili školu, aby ušetřili. Nevyřešili ale větrání a za energie doplácí

Ilustrační snímek

V Hrušovanech u Brna zateplili školu, ale bez vzduchotechniky. Místo úspory teď musí pravidelně větrat. Nejen že úspor...Z vily krále plísňových džínů Hošny je ruina, nový majitel ji přestaví

Podnikatel Rudolf Hošna byl v 90. letech v Brně pojmem. Stejně jako jeho vila.

Legendární Hošnova vila v brněnských Pisárkách je nyní útočištěm pro bezdomovce. Nový majitel chce zchátralý objekt,...

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

VIDEO: Hledaný muž stříká na auta žíravinu, zničil jich už jedenáct

Vandal stříká na auta žíravinu

Minimálně jedenáct zničených aut má na svědomí zatím neznámý vandal, který řádí na Brněnsku. Na kapotu stříká žíravinu....

Další z rubriky

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

Lední medvěd Umca žije v brněnské zoo v záložním výběhu, aby neohrozil život...

V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel...

Ústav pro duševně nemocné pachatele pomohli zmodernizovat sami chovanci

Brněnský detenční ústav prošel modernizací, pro pachatele zřídili další místa.

Jediné dva detenční ústavy v Česku, kde jsou zavření často nebezpeční duševně nemocní pachatelé trestných činů, jsou...

Fanoušci dopravy mohou v Brně adoptovat sedačku ve „zlaté“ tramvaji

Do brněnských ulic vyjela tramvaj připomínající 150 let MHD.

Brněnský dopravní podnik připravil ke svému kulatému výročí překvapení pro fanoušky tramvají. Ve speciálním voze si...

Najdete na iDNES.cz