Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Paulczyňski: Homosexuálové mi nevadí. Sex v průvodu ano

  8:19aktualizováno  12:35
Brněnský politik Petr Paulczyňski má pověst rasisty a homofoba. Možná proto se on-line rozhovoru trochu obával. Některé otázky čtenářů byly opravdu "na tělo", Paulczyňski si s nimi ale poradil a odpověděl na všechny. "Čekal jsem, že to bude horší. Že přijdou jen samé nadávky," svěřil se po rozhovoru.

Hostem iDNES.cz byl kontroverzní politik Petr Paulczyňski | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Čtenáři většinou reagovali na Paulczyňského webové stránky. Někteří mu vytýkali, že často přebírá texty Národní strany a že obsahem stránek škodí ODS.

"Nebylo by řešením si ten web udělat tak, aby z něj méně čnělo vaše členství v ODS?," ptal se jej například čtenář s nickem XFranta. Paulczyňski s ním nesouhlasil. "Takový pocit nemám, s našimi lidmi a vedením tuto věc konzultuji. Ale stejně se nad Vaším námětem zamyslím," vzkázal.

Jiné čtenáře zajímalo, kolik času mu neustále aktuální web denně bere. "Tak dvě hoďky dopoledne, a pěkných pár hodin v noci. Říká se tomu "stařecká nespavost". Věřil byste, že mi stačí spát tak 4 hodiny? Náměty čerpám z veřejných zdrojů - to je ta dopolední část. V noci v klidu píši komentáře," prozradil politik.

. odpovědi Petra Paulczyňského najdete - zde

Otázky padaly i na téma pochodu homosexuálů Brnem a Paulczyňského názory. "Homosexuálové mi nevadí. Mám mezi nimi i přátele. Vadí veřejné exhibování. Láska a erotika patří do soukromí, nikoliv na náměstí," vysvětlil čtenářům.

Těm ale jeho odpověď nestačila. "Vadí Vám veřejné exhibování fyzické lásky a sexu obecně, nebo jen u homosexuálů? Kdo zabloudí na vašem webu do sekce foto nebo vtípků, nemůže přehlédnout jejich mnohdy explicitně erotický obsah. Domnívám se, že jste přítel erotiky a dívčích půvabů nejen za stěnami ložnic. Zúčastňujete se jako porotce vyhlašování soutěží krásy Brnogirl a jiných mírně erotických produkcí. Proč vám tedy tolik vadí průvod jinak sexuálně orientovaných lidí?" zeptal se znovu čtenář s nickem David.

"Myslím, že můj vztah k erotice a sexu je v mezích normy, že nikterak nevybočuji z mezí. Průvod mi vadí pro to, co už jsem uvedl. Sex nepatří do průvodu," stál si za svým brněnský radní.

Čtenáři iDNES.cz si vzpomněli i na Paulczyňského přezdívku: "Proč se vám říká Pavouk?" ptal se Karel. "Nevím, každý muž z naší rodiny už od dětství nosí tuto přezdívku. Snad proto, že řada lidí čte naše jméno Pavučinský," teoretizoval politik.

A řeč přišla i na politiku. Někteří čtenáři si nebrali servítky. "Zajímalo by mě, kolik jste už propálil věcí, které vašim spolustraníkům uškodily," ptal se ODSák. "Propálil = vyzradil na veřejnost? Pokud jste to myslel tak, věřte, že žádnou, o níž bych někoho neinformoval. Nejsem sebevrah," ujistil jej radní.

Politika podle čtenářů musí Paulczyňského bavit. Jinak by prý nestrpěl "úchylné prostředí, kde se lidé tváří jako kamarádi a za rohem se pomlouvají a sestřelují", mínil například Nestraník. Brněnský radní mu dal za pravdu. "Bingo. Ale myslím, že taková je realita života i v jiných zájmových skupinách. Myslím, že to není jen specifikum politických stran," dodal.

A on-line se probírala i pasáž Jalta. Felixe Horu zajímalo, jak politicky výměnu hodnotí, jestli byla pro město výhodná a proč je stále prázdná. "Když jsme o ní hlasovali, byl jsem přesvědčen, že moji kolegové, v jejichž to bylo kompetenci, věděli, co činí. Proč se to nehýbe, nevím, možná si to někdo chystá jako trumf do senátní kampaně. A taky to vypadá, že by se to mohlo prodat za víc, než se to koupilo. Pak by bublina splaskla," soudí Paulczyňski.




Nejčtenější

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...



Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Vítězství od titulu. Kometa potřetí zdolala Třinec a sahá po obhajobě

Hokejisté brněnské Komety slaví úvodní gól čtvrtého finále - zleva Tomáš...

Už jen poslední krok zbývá hokejistům Brna k tomu, aby získali rekordní třináctý mistrovský titul. Ve čtvrtém finále...

Další z rubriky

Biskupové kritizují hru se znásilňujícím Ježíšem, píšou o rouhání

V divadelní hře Naše násilí a vaše násilí znásilňuje Ježíš muslimskou ženu.

Čeští biskupové se ohradili proti provokativní divadelní hře Naše násilí a vaše násilí, kterou se v květnu chystá uvést...

Významný sociolog jako skřítek. Iva Možného uctili „rošťáckou“ sochou

V atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně odhalili sochu...

Přesně dvacet let od založení Fakulty sociálních studií (FSS) Masarykovy univerzity poctili v Brně jejího zakladatele a...

Silničáři zavřou kamionům most na tahu z Brna do Vídně. Zatéká do něj

120 metrů dlouhý most poblíž ostrůvku v srdci Nových Mlýnů je v havarijním...

Silničáři zavřou pro kamiony havarijní most přes Vodní dílo Nové Mlýny na klíčové silnici I/52 směřující na Vídeň....

Najdete na iDNES.cz