Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Paulczyňski: Homosexuálové mi nevadí. Sex v průvodu ano

  8:19aktualizováno  12:35
Brněnský politik Petr Paulczyňski má pověst rasisty a homofoba. Možná proto se on-line rozhovoru trochu obával. Některé otázky čtenářů byly opravdu "na tělo", Paulczyňski si s nimi ale poradil a odpověděl na všechny. "Čekal jsem, že to bude horší. Že přijdou jen samé nadávky," svěřil se po rozhovoru.

Hostem iDNES.cz byl kontroverzní politik Petr Paulczyňski | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Čtenáři většinou reagovali na Paulczyňského webové stránky. Někteří mu vytýkali, že často přebírá texty Národní strany a že obsahem stránek škodí ODS.

"Nebylo by řešením si ten web udělat tak, aby z něj méně čnělo vaše členství v ODS?," ptal se jej například čtenář s nickem XFranta. Paulczyňski s ním nesouhlasil. "Takový pocit nemám, s našimi lidmi a vedením tuto věc konzultuji. Ale stejně se nad Vaším námětem zamyslím," vzkázal.

Jiné čtenáře zajímalo, kolik času mu neustále aktuální web denně bere. "Tak dvě hoďky dopoledne, a pěkných pár hodin v noci. Říká se tomu "stařecká nespavost". Věřil byste, že mi stačí spát tak 4 hodiny? Náměty čerpám z veřejných zdrojů - to je ta dopolední část. V noci v klidu píši komentáře," prozradil politik.

. odpovědi Petra Paulczyňského najdete - zde

Otázky padaly i na téma pochodu homosexuálů Brnem a Paulczyňského názory. "Homosexuálové mi nevadí. Mám mezi nimi i přátele. Vadí veřejné exhibování. Láska a erotika patří do soukromí, nikoliv na náměstí," vysvětlil čtenářům.

Těm ale jeho odpověď nestačila. "Vadí Vám veřejné exhibování fyzické lásky a sexu obecně, nebo jen u homosexuálů? Kdo zabloudí na vašem webu do sekce foto nebo vtípků, nemůže přehlédnout jejich mnohdy explicitně erotický obsah. Domnívám se, že jste přítel erotiky a dívčích půvabů nejen za stěnami ložnic. Zúčastňujete se jako porotce vyhlašování soutěží krásy Brnogirl a jiných mírně erotických produkcí. Proč vám tedy tolik vadí průvod jinak sexuálně orientovaných lidí?" zeptal se znovu čtenář s nickem David.

"Myslím, že můj vztah k erotice a sexu je v mezích normy, že nikterak nevybočuji z mezí. Průvod mi vadí pro to, co už jsem uvedl. Sex nepatří do průvodu," stál si za svým brněnský radní.

Čtenáři iDNES.cz si vzpomněli i na Paulczyňského přezdívku: "Proč se vám říká Pavouk?" ptal se Karel. "Nevím, každý muž z naší rodiny už od dětství nosí tuto přezdívku. Snad proto, že řada lidí čte naše jméno Pavučinský," teoretizoval politik.

A řeč přišla i na politiku. Někteří čtenáři si nebrali servítky. "Zajímalo by mě, kolik jste už propálil věcí, které vašim spolustraníkům uškodily," ptal se ODSák. "Propálil = vyzradil na veřejnost? Pokud jste to myslel tak, věřte, že žádnou, o níž bych někoho neinformoval. Nejsem sebevrah," ujistil jej radní.

Politika podle čtenářů musí Paulczyňského bavit. Jinak by prý nestrpěl "úchylné prostředí, kde se lidé tváří jako kamarádi a za rohem se pomlouvají a sestřelují", mínil například Nestraník. Brněnský radní mu dal za pravdu. "Bingo. Ale myslím, že taková je realita života i v jiných zájmových skupinách. Myslím, že to není jen specifikum politických stran," dodal.

A on-line se probírala i pasáž Jalta. Felixe Horu zajímalo, jak politicky výměnu hodnotí, jestli byla pro město výhodná a proč je stále prázdná. "Když jsme o ní hlasovali, byl jsem přesvědčen, že moji kolegové, v jejichž to bylo kompetenci, věděli, co činí. Proč se to nehýbe, nevím, možná si to někdo chystá jako trumf do senátní kampaně. A taky to vypadá, že by se to mohlo prodat za víc, než se to koupilo. Pak by bublina splaskla," soudí Paulczyňski.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

VIDEO: Filozofická fakulta v Brně je v novém. Podívejte se, jak rostla

Filozofická fakulta v Brně zrekonstruovala dvě budovy. Oprava vyšla na 301...

Historický areál Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně může po letech oprav konečně naplno sloužit...

Každý by se měl pokusit vyřešit své bydlení, říká šéf brněnské ČSSD

Osmačtyřicetiletý Oliver Pospíšil, lídr a předseda brněnské ČSSD, je ve straně...

V nadcházejících komunálních volbách by si pro svoji stranu přál dvojciferný výsledek. „Vzhledem k tomu, v jaké situaci...

Najdete na iDNES.cz