První gól brněnské Zbrojovky v Ovčárech dal Andrej Hodek. Ilustrační foto

První gól brněnské Zbrojovky v Ovčárech dal Andrej Hodek. Ilustrační foto | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Penalty poslaly dál Zbrojovku, Břeclav z poháru vyřadily

• 1
Divoká loterie poslala fotbalovou Zbrojovku Brno v Ondrášovka Cupu do osmifinále. Hráči Břeclavi se kvůli ní mohou zase soustředit na MSFL. O vítězi utkání nakonec rozhodli penalty.

V Břeclavi se těšili, že přijede Baník Ostrava a přijde hodně diváků. Jenže místo toho dorazil Slavičín, tedy souputník z téže soutěže.

"Snad se neurazí, že jsme čekali atraktivnějšího soupeře. Takhle přišlo 200 diváků," posteskl si trenér Vladimír Michal po porážce 1:2.

Když v 60. minutě skóroval Svoboda, plnil se jeho taktický plán. "Čekal jsem, že nepadne mnoho gólů. Věřil jsem, že jeden dáme apostoupíme. Jenže za čtyři minuty jsme je nechali po naivní chybě vyrovnat," pokrčil rameny.

Pak jako správný optimista věřil penaltám. "V brance jsme měli Hladkého, myslel jsem si, že by mohl něco chytnout. Jenže oni dali všechno, Simandl nedal. Mrzí to," připustil Michal.

V konečném účtování však přinesl pohár břeclavským ztráty. Vyjma Slovácka žádný opravdu atraktivní protivník nepřijel, navíc právě v duelu s prvoligistou se zranil na delší dobu Dvořák.

Teď nemohl nastoupit ani Bielčík, v Zábřehu se zranil Navrátil. Je nás málo a věkový průměr teď odpovídá spíš juniorce," povídá.

I proto má k pohárové soutěži značně rozporuplný vztah jako spousta ostatních českých trenérů. "Když chcete uspět, musíte mít širší kádr. Dobře teď chápu ty, kteří to vypustí," tvrdí.

"Flinta" měla namále

Brněnská prvoligová Zbrojovka měla hodně namále. S třetiligovými Ovčáry šla za stavu 2:2 až do penaltového rozstřelu, na rozdíl od Břeclavi byla úspěšná.

Díky Andreji Hodkovi vedla po poločase 1:0, jenže přišla hluchá desetiminutovka a góly domácích v 63. a 74. minutě favorita pořádně zaskočily.

Jenže stejně jako v předchozím kole v Rosicích Brňané dřeli. "Těší mě, že jsme se opět o výsledek porvali a dokázali vyrovnat," povídal trenér Karel Večeřa. Osm minut před koncem dával na 2:2 Lukáš Michna.

V rozstřelu pak stačily čtyři série penalt a bylo rozhodnuto. V osmifinále čeká na Brno druholigová Karviná.