Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Policie zveřejnila portrét devianta, který obtěžuje děti na Znojemsku

  11:20aktualizováno  20. května 12:35
Obyvatelé obcí Moravskokrumlovska a Miroslavska mají strach o své děti. Kdosi má na svědomí sexuální obtěžování dvou tamních dívek. Policie dnes zveřejnila popis a portrét podezřelého muže.

Sexuální násilník si vybírá mladé dívky na Znojemsku | foto: Policie ČR

Obětí sexuálního útočníka se na Znojemsku a Moravskokrumlovsku staly dvě dívky. "V prvním případě se jednalo o nezletilou dívku a v druhém případě se předmětem sexuálního útoku stala dívka mladistvá. K první události došlo 4. května letošního roku a druhý případ se udál krátce po předchozím," uvedla policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Podle tamních obyvatel šlo o pokus o znásilnění devítileté školačky z Miroslavských Knínic. Na počátku května ji cizí muž údajně vlákal do auta, odvezl na odlehlé místo a osahával. Pak ji přivezl zpět do vsi.

Sexuální násilník si vybírá mladé dívky na Znojemsku

Pro obyvatele Miroslavských Knínic je to šok. "Mrzí mě, že musela poznat takto odvrácenou tvář světa dospělých," reagoval starosta obce Petr Příkazský.

Další případ se odehrál jen pár dní poté, tentokrát v Rakšicích u Moravského Krumlova. Kdosi tam údajně zase sexuálně obtěžoval sedmnáctiletou dívku.

"Zatím lze obecně uvést, že za podobné trestné činy se tresty pohybují v sazbách až okolo 12 let nepodmíněně. Další informace budeme mít koncem příštího týdne," doplnila mluvčí.

dopis do škol

MF DNES má dopis k dispozici.
Mimo jiné v něm stojí: "Policie Znojmo šetří dva závažné trestné činy, které mají znaky znásilnění. V jednom případě byl tento trestný čin spáchán dokonce na žákyni základní školy. V rámci této trestné činnosti byla ihned vytvořena operativní skupina a na případy byli nasazeni nejzkušenější kriminalisté. Případy nemají dle zjištěných informací přímou spojitost."

"V současné době lze k osobě podezřelého říci, že se jedná o muže ve věku mezi 20-30 lety, vysokého asi 170-175 cm. Muž má krátce střižené vlasy na ježka, oválný obličej bez znamének či dalších nápadností. V obou případech je patrné ze svědeckých výpovědí, že byl muž oblečen do dlouhých kalhot a trička s krátkým rukávem. V jednom případě byl obut do nápadných bot skejťáckého stylu světlé barvy s barevnými pásky. Z muže nebyl cítil ani kouř, ani alkohol a působil velmi příjemným a udržovaným dojmem," uvedla Svobodová.

Vzhledem k tomu, že při páchání sexuálních útoků používal auta, je patrně držitelem řidičského oprávnění. "Ke zvláštnostem jednání a vystupování muže: velmi slušné a zdvořilé, kdy využil takticky strachu a bezbrannosti oběti k sexuálnímu násilí," dodala mluvčí.

Policie rozeslala na školy varovné dopisy

Představitelé obcí, kde se případy údajně odehrály, se nechtějí vyjadřovat. "O těch případech se hovoří. Jakkoliv komentovat je ale nebudeme, to musí policie," uvedl například místostarosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Na školy z regionu však již policie rozeslala varovné dopisy, v nichž vyzývá učitele, žáky a jejich rodiče k velké opatrnosti.

Policisté popisují, jak se mají žáci vyvarovat možného nebezpečí: nebavit se s cizími lidmi, od cizích lidí si nebrat žádné věci ani potraviny, nenechat se od cizích někam pozvat, vždy odmítnout nabídku svezení vozidlem či neradit nikomu, kdo kde bydlí.

"Policie se také obrací na případné poškozené dívky, jež se z jakýchkoliv důvodů zdráhaly se svým problémem svěřit, aby ihned kontaktovaly Policii ČR, ať už osobně na policejní služebně nebo cestou tísňového volání 158," uvedla Svobodová.
Nejčtenější

Mám zdravotní potíže, psal zmizelý olomoucký radní. Pak byl viděn v Brně

Vlivný člen olomoucké ČSSD, radní a ředitel městských technických služeb...

Už více než týden oficiálně uplynul od zmizení vlivného člena olomoucké ČSSD, radního a ředitele městských technických...

Značka na cyklostezce baví Hodonín. Dělníci ji špatně poskládali

Špatně poskládaná značka baví obyvatele Hodonína.

Tahle skládačka se příliš nepovedla. Dělníci v Hodoníně rozebrali dlažbu na cyklostezce, na které je i značka...Pralinky s likérem v Lidlu koupíte už jen s občanským průkazem

Jedenadvacetiletá žena si koupila v Lidlu višňové pralinky s likérem....

Na první pohled nemá čtyřicetiprocentní rum a pralinky s višňovým likérem vůbec nic společného. Prodavačka Lidlu v...

Odchod zadním vchodem, zklamání, ticho. Na Brno naplno dolehl sestup

Smutek ve tvářích brněnských fotbalistů hovoří za vše. Zbrojovka po sedmi...

Fotbalové Brno smutní, po šesti sezonách v nejvyšší soutěži sestupuje do druhé ligy. Domácí bezgólová remíza s...

Bývalý elitní voják dostal za napadení trojice mužů šestiletý trest

Dušan Faltýnek dělal poradce iráckému ministrovi obrany. Jako elitní voják...

Šestiletý trest vězení za těžké ublížení na zdraví dostal u Krajského soudu v Brně bývalý elitní voják Dušan Faltýnek....

Další z rubriky

U Hodonína bourala tři auta. K nehodě letěl vrtulník

Silnici u Hodonína zablokovala nehoda tří aut.

Silnici I/55 u Hodonína dnes krátce před polednem zablokovala nehoda tří osobních aut. Řidiče jednoho z vozidel musel...

Zloděj se na Brněnsku vloupal do čtyř aut. S jedním pak sjel do příkopu

Ukradená dodávka, se kterou neznámý pachatel krátce po nastartování skončil v...

Čtyři vozy zaparkované v Říčanech u Brna v noci poškodil neznámý nenechavec. Do všech se vloupal, z jednoho auta ukradl...

Blanenská nemocnice nemá po zvýšení platů dost peněz, zbavuje se lidí

Ilustrační foto.

Zdravotní personál blanenské nemocnice si díky nařízení vlády polepšil, její vedení má ale problém. Od konce minulého...

Najdete na iDNES.cz