Policie zveřejnila portrét devianta, který obtěžuje děti na Znojemsku

  11:20aktualizováno  20. května 12:35
Obyvatelé obcí Moravskokrumlovska a Miroslavska mají strach o své děti. Kdosi má na svědomí sexuální obtěžování dvou tamních dívek. Policie dnes zveřejnila popis a portrét podezřelého muže.

Sexuální násilník si vybírá mladé dívky na Znojemsku | foto: Policie ČR

Obětí sexuálního útočníka se na Znojemsku a Moravskokrumlovsku staly dvě dívky. "V prvním případě se jednalo o nezletilou dívku a v druhém případě se předmětem sexuálního útoku stala dívka mladistvá. K první události došlo 4. května letošního roku a druhý případ se udál krátce po předchozím," uvedla policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Podle tamních obyvatel šlo o pokus o znásilnění devítileté školačky z Miroslavských Knínic. Na počátku května ji cizí muž údajně vlákal do auta, odvezl na odlehlé místo a osahával. Pak ji přivezl zpět do vsi.

Sexuální násilník si vybírá mladé dívky na Znojemsku

Pro obyvatele Miroslavských Knínic je to šok. "Mrzí mě, že musela poznat takto odvrácenou tvář světa dospělých," reagoval starosta obce Petr Příkazský.

Další případ se odehrál jen pár dní poté, tentokrát v Rakšicích u Moravského Krumlova. Kdosi tam údajně zase sexuálně obtěžoval sedmnáctiletou dívku.

"Zatím lze obecně uvést, že za podobné trestné činy se tresty pohybují v sazbách až okolo 12 let nepodmíněně. Další informace budeme mít koncem příštího týdne," doplnila mluvčí.

dopis do škol

MF DNES má dopis k dispozici.
Mimo jiné v něm stojí: "Policie Znojmo šetří dva závažné trestné činy, které mají znaky znásilnění. V jednom případě byl tento trestný čin spáchán dokonce na žákyni základní školy. V rámci této trestné činnosti byla ihned vytvořena operativní skupina a na případy byli nasazeni nejzkušenější kriminalisté. Případy nemají dle zjištěných informací přímou spojitost."

"V současné době lze k osobě podezřelého říci, že se jedná o muže ve věku mezi 20-30 lety, vysokého asi 170-175 cm. Muž má krátce střižené vlasy na ježka, oválný obličej bez znamének či dalších nápadností. V obou případech je patrné ze svědeckých výpovědí, že byl muž oblečen do dlouhých kalhot a trička s krátkým rukávem. V jednom případě byl obut do nápadných bot skejťáckého stylu světlé barvy s barevnými pásky. Z muže nebyl cítil ani kouř, ani alkohol a působil velmi příjemným a udržovaným dojmem," uvedla Svobodová.

Vzhledem k tomu, že při páchání sexuálních útoků používal auta, je patrně držitelem řidičského oprávnění. "Ke zvláštnostem jednání a vystupování muže: velmi slušné a zdvořilé, kdy využil takticky strachu a bezbrannosti oběti k sexuálnímu násilí," dodala mluvčí.

Policie rozeslala na školy varovné dopisy

Představitelé obcí, kde se případy údajně odehrály, se nechtějí vyjadřovat. "O těch případech se hovoří. Jakkoliv komentovat je ale nebudeme, to musí policie," uvedl například místostarosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Na školy z regionu však již policie rozeslala varovné dopisy, v nichž vyzývá učitele, žáky a jejich rodiče k velké opatrnosti.

Policisté popisují, jak se mají žáci vyvarovat možného nebezpečí: nebavit se s cizími lidmi, od cizích lidí si nebrat žádné věci ani potraviny, nenechat se od cizích někam pozvat, vždy odmítnout nabídku svezení vozidlem či neradit nikomu, kdo kde bydlí.

"Policie se také obrací na případné poškozené dívky, jež se z jakýchkoliv důvodů zdráhaly se svým problémem svěřit, aby ihned kontaktovaly Policii ČR, ať už osobně na policejní služebně nebo cestou tísňového volání 158," uvedla Svobodová.Nejčtenější

Miliardářova oplocená obora právně neexistuje, úředníci udělali chybu

Do radějovské obory miliardáře Leoše Novotného staršího se běžný smrtelník...

Trofejní kusy zvěře v hodnotě i stovek tisíc korun chová bezmála 14 let uprostřed bělokarpatských kopců u Radějova na...

Bývalý radní postavil vilu u rezervace, využil zastaralý územní plán

Vila bývalého radního

Postavit si honosnou vilu s výhledem do chráněné přírodní rezervace lze snadno. Stačí zpackaný a dvacet let starý...Brno kvůli opravě tepny dusí zácpy, autobusy musely objíždět zastávky

Přestože Zábrdovický most přes řeku Svitavu vypadá na první pohled nenápadně,...

Brněnské řidiče i cestující čeká krušných 15 měsíců. Od rána je kvůli rekonstrukci uzavřena Zábrdovická ulice i...

Muž ztratil hodinky za čtvrt milionu, pátrají po nich policisté

Hodinky Mont Blanc, které ztratil šestatřicetiletý muž z Brněnska.

O hodinky za čtvrt milionu korun přišel při večírku šestatřicetiletý muž v Brně. Když se ráno probudil, zjistil, že je...

VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

Další z rubriky

Přiznáním chránil rodinu, cestou k šibenici vykloubil gestapákovi čelist

Svatební fotografie Karla Holešovského.

V roce 1941 odsoudili nacisté za sabotáž řezníka Karla Holešovského z Tetčic na Brněnsku. Až na šibenici se nakonec...

Jižní Morava tloustne, nemocnice musejí pořizovat dražší operační stoly

Ilustrační snímek

Problém s kilogramy navíc řeší přes polovinu Jihomoravanů. Ze statistických dat indexu tělesné hmotnosti vyplývá, že...

Koaliční jednání v Brně. Piráti posilují, Vokřál válčí s ODS

Stávající brněnský primátor Petr Vokřál reaguje na vznik čtyřkoalice, která...

Vznikající čtyřkoalice, která chce vládnout Brnu, dnes představí koaliční smlouvu. Piráti dostanou na starost majetek...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz