Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Policista je nevinný. Steroidy prodávala jeho manželka

  11:03aktualizováno  11:25
Okamžité odvolání ze služby a dlouhodobé vyšetřování od Inspekce ministra vnitra musel podstoupit policista z obvodního oddělení ve Veselí nad Moravou. Inspekce totiž měla podezření, že si policista přivydělává prodejem zakázaných látek přes internet.

Ilustrační foto | foto: SZPI

Pro policii na Hodonínsku to byl jeden z největších skandálů posledních let. Teď však vyšlo najevo, že je vše jinak. Za policistovu pošramocenou pověst zřejmě může jeho manželka.

Policista pracoval u obvodního oddělení ve Veselí nad Moravou víc než pět let a patřil ke vzorným pracovníkům. Ovšem jen do letošního dubna. Tehdy vyšlo najevo, že si přivydělává prodejem zakázaných anabolických steroidů. Vše se provalilo díky ministerstvu zdravotnictví. Jeho pracovníci na internetu objevili nabídku steroidů a látky si naoko objednali. Stopa pak vedla přímo na Hodonínsko.

Uniforma šla dolů
Policista musel okamžitě svléknout uniformu. Tehdejší hodonínský policejní ředitel Jaroslav Přikryl ho okamžitě odvolal až do doby, než Inspekce ministerstva vnitra dokončí vyšetřování. Stalo se tak před pár dny. A s překvapivým výsledkem.

"Vyšetřování policisty jsme zastavili, neboť se mu nepodařilo prokázat podezření ze spáchání trestného činu. Toto podezření máme u policistovy manželky, proto jsme věc předali Službě kriminální policie a vyšetřování do Hodonína," uvedla mluvčí Inspekce ministra vnitra Martina Lídlová.

Ke kriminální policii zatím podnět od inspekce nedorazil. Vyšetřování tak patrně zahájí teprve v nejbližších dnech. Podrobnosti, jak k prodeji steroidů vlastně docházelo, proto zatím neprozrazuje.

Přestože policista nakonec z celého případu vyšel nevinně, uniformu už zpět neoblékl. "Tento policista už u nás nepracuje," potvrdil Pavel Hradílek, zástupce vedoucího Obvodního oddělení policie ve Veselí nad Moravou.

Jeho ženě může za nedovolené podnikání hrozit trest až tří let vězení.

Přestupek změní až nový zákon
Samotný prodej a držení dopingu je v současnosti jen přestupek. Změnit by to měl antidopingový zákon, který by mohl až třemi lety vězení potrestat výrobu, vývoz, držení, podání, ale třeba i nabízení většího množství anabolik, pokud nepůjde o léčbu nemoci. Platit by mohl začít příští rok.

Policie na Hodonínsku vyšla s čistým štítem z obou letošních skandálů. V srpnu státní zástupce odložil trestní stíhání policisty z Hodonína, kterého obvinila šestnáctiletá dívka ze znásilnění. K trestnému činu podle něho nedošlo.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Knížecí průkopníci. Výstava ukáže, jak Lichtenštejnové holdovali pokroku

Zámek Valtice

Technické unikáty z konce 19. a začátku 20. století, které se dochovaly na zámcích v Lednici a ve Valticích,...

Zednářům vděčí Brno za rozvoj textilního průmyslu, říká historik

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř, který v létě oslavil osmdesátiny, se...

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř v létě oslavil osmdesátiny. Dodnes vyučuje na univerzitě třetího věku. Naposledy...

Chceme dostat Brno do první ligy, tvrdí brněnský lídr SPD Ivan Fencl

Hnutí SPD vede v Brně v komunálních volbách Ivan Fencl.

Hnutí SPD si v Brně od zimy prošlo bouřlivým obdobím, kdy se rozhádali členové místní buňky. Nakonec ale přece jen...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz