Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Policisté v Rosicích střeží tisícikorunu. Pátrají po majiteli

  6:02aktualizováno  6:02
Stačila chvilková nepozornost a člověk, který si na konci března vybíral peníze z bankomatu České spořitelny v Rosicích, byl o tisícikorunu chudší. Bankovku zapomněl v přihrádce přístroje, z něhož si peníze vybíral, a odešel bez ní.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Majiteli tisícikoruny nepomohlo ani to, že se našel poctivý nálezce, který vše nahlásil na policii. Pracovníci České spořitelny, kteří by majitele účtu mohli najít, to odmítli udělat.

Nepřesvědčilo je ani to, že se do případu vložila policie. "Třiačtyřicetiletý muž z Rosic našel v bankomatu tisíc korun a nikde v okolí nikoho neviděl. Bankovku tedy vzal, vybral si své peníze z vlastního účtu a nalezenou tisícikorunu poté odnesl na místní obvodní oddělení policie," popsal mluvčí policie Brno-venkov Aleš Mergental.

Muž policistům oznámil nález, odevzdal peníze a nahlásil i své číslo účtu, aby banka mohla dohledat klienta, který si ten den vybíral peníze před ním. Policisté ovšem původního majitele peněz stále ještě neznají.

"Na pražské centrále banky jsme u referentky oddělení správní činnosti s dotazem na to, kdo si peníze vybíral, neuspěli. Poslala nám oficiální vyjádření, že vše podléhá bankovnímu tajemství a že údaje o původním majiteli peněz nám mohou dát jen poté, co to nařídí státní zástupce," vysvětlil Mergental.

Protože ale původní majitel tisícikoruny bankovku oficiálně nepostrádá a věc na policii nenahlásil, státní zástupce jeho dohledání nařídit nemůže. Nikdo nezahájil trestní řízení.

"Žádali jsme bankovní ústav i o to, aby navrhli jiný postup, jak dohledat majitele bankovky, třeba kdyby mu to sami oznámili. Neuspěli jsme ale. Je to škoda, většinou totiž řešíme jiné případy, kdy si nálezce peníze nechá," uvedl Mergental.

Před několika týdny se například policisté zabývali případem ženy, která našla v přihrádce bankomatu v obchodním centru Olympia v Modřicích deset tisíc korun. Žena si peníze nechala.

Člověk, který si hotovost vybíral ze svého účtu, ztrátu nahlásil na policii a ta nepoctivou nálezkyni dohledala. Žena musela peníze vrátit, a navíc jí hrozí za trestný čin zatajení věci až roční pobyt za mřížemi.

Rosičtí policisté mají opačný problém: shánějí poškozeného. V současnosti chtějí nalezenou tisícikorunu odevzdat na tamní městský úřad.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Bývalý McDonald’s přitahuje bezdomovce a potkany. V Brně neví, co s ním

Bývalý McDonald’s v Sedláčkově ulici v brněnské Líšni je plný odpadků a skla,...

První McDonald’s, který v Česku zkrachoval, je dnes ostudou brněnské Líšně. Zchátralý objekt a jeho okolí se staly...

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

VIDEO: Nové strážníky pro Brno láká klip ve stylu retro počítačové hry

Strážníky láká k policii spot ve stylu Mortal Kombat

Nadsázkou a humorem chtějí strážníci v Brně nově oslovit uchazeče o práci a získat je tak do svých řad. Kostičková...

Muži někdo ukradl drahé sako na míru, v noci jej spatřil na kolemjdoucím

Ilustrační snímek

Spor o oděv se rozhořel mezi dvěma muži ve Znojmě. Jeden z nich si všiml, že kolemjdoucí je oblečený do jeho drahého...

Najdete na iDNES.cz