Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Polovina lístků na Nohavicu zmizela v Brně za půl hodiny

  9:00aktualizováno  11:33
Úderem desáté hodiny začal v Brně předprodej na srpnový koncert Jaromíra Nohavici. Zazpívá 15. srpna na hradě Špilberk. Šest set lístků za 350 korun z prodejny Indies v Poštovské ulici zmizelo za půl hodiny. Velká fronta stála také před Brněnským kulturním centrem v Běhounské ulici.

Před Brněnským kulturním centrem na Běhounské ulici stála fornta na lístky na Nohavicu | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Prodejny v ulici Poštovská a Běhounská, vzdálené od sebe pár minut chůze, praskaly pod návalem fanoušků písničkáře Jaromíra Nohavici. A zájemci vážili i poměrně dlouhou cestu. "Přijeli jsme z Ostravy-Poruby v šest ráno. Čekáme tady od sedmi," uvedl David Kraus.

. kultura a zábava na 15. července 2008

Mladík přijel ze severu republiky spolu se svou matkou a ve frontě na Běhounské byl čtvrtý. "Lístky si vezmeme jenom dva, nikomu do zásoby nekupujeme," dodala paní Krausová.

Po vstupenkách se jen zaprášilo
"Prodávali jsme na dvou pokladnách. Za půl hodiny bylo šest set lístků pryč," sdělila Veronika Skřivánková z prodejny Indies. Fanoušci podle ní dále přicházejí a volají.

Prodavačka v předprodeji pracuje čtyři a půl roku a takový shon o lístky zažila prý jenom první den prodeje lístků na brněnské vystoupení kapely Rolling Stones.

Pořadatelé předvídali mimořádný zájem a stanovili limit deseti lístků na osobu. Žádané vstupenky nebylo možno ani rezervovat či objednávat po internetu. "Problémy nečekáme. Nohavicovi fanoušci jsou ukáznění a disciplinovaní," uvedla Veronika Skřivánková z prodejny Indies na Poštovské ulici.

Fronta na banány?
Nezvyklé zástupy lidí budily zájem kolemjdoucích. "Dávají tady něco zadarmo nebo přivezli nějaké nóbl zboží?" ptá se pětasedmdesátiletá brněnská důchodkyně Ludmila Novotná rázující kolem fronty na Běhounské. Připomíná tak úkaz ze socialistických časů, kdy se stávaly fronty i na banány.

Novotná na koncert Jaromíra Nohavici nemíří. I tak je spokojená. Ve frontě si popovídala se šedesátiletou ženou. Štrúdl lidí totiž vytvořili teenagerové i důchodci.

Lístky na Nohavicu mizí hned
Na červnové vystoupení populárního písničkáře v Brně se po pěti stech vstupenkách zaprášilo v deseti minutách. Podobná situace nastane zřejmě i dnes. "Vždy, když prodáváme lístky na jeho koncert, tvoří se u nás fronty až na náměstí Svobody," poznamenala Veronika Skřivánková z prodejny Indies.

Nohavica je s fanatickou oddaností publika v tuzemsku jedinečný fenomén, který nemá srovnání. Podle Skřivánkové není o živé vystoupení žádného českého hudebníka či zpěváka podobný zájem.

"Do prodeje půjde jedenáct set lístků na sezení, které rovnoměrně rozdělíme na obě prodejny," uvedla za pořadatele Martina Kozlovská. Organizátoři srpnového Nohavicova vystoupení chtějí předejít spekulacím se žádanými vstupenkami. Lístky proto nejde objednávat po internetu.

"Každý si musí přijít osobně. Prodáme maximálně deset lístků jedné osobě," dodala Kozlovská. Zájemci o vystoupení ostravského písničkáře, textaře a překladatele se mohou na hradní nádvoří při srpnovém koncertu dostat hodinu před koncertem, který začne ve 20 hodin.

"Lístky nejsou číslovány, možná přidáme i něco málo na stání. To ale až na místě a už za čtyři stovky," dodala Kozlovská. Nohavica ještě 14. srpna rozezní nádvoří znojemského hradu.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Pětistovka pro každého, dočasný armádní most. Politici slibují i nemožné

Ilustrační snímek

Politici se na jižní Moravě předhánějí v tom, jak získat voliče za každou cenu. Nezdráhají se přitom slibovat věci,...

Zednářům vděčí Brno za rozvoj textilního průmyslu, říká historik

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř, který v létě oslavil osmdesátiny, se...

Historik a brněnský rodák Dušan Uhlíř v létě oslavil osmdesátiny. Dodnes vyučuje na univerzitě třetího věku. Naposledy...

Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Najdete na iDNES.cz