Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Postřeleného ze Znojemska převezla helikoptéra do Brna, tam zemřel

  8:21aktualizováno  15:30
Ke střelnému zranění hlavy devětadvacetiletého muže včera po 16:07 do Tavíkovic na Znojemsku spěchala záchranka. "Na místo byly vyslány dva týmy záchranné služby ze Znojma. Muž s vážným poraněním hlavy byl v bezvědomí," popsala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová.

Vrtulník záchranné služby | foto: Miloš Odstrčil

Protože poraněný nedýchal, lékař se záchranáři ho okamžitě resuscitovali. "Zajistili mu dýchací cesty, provedli zevní srdeční masáž a monitorovali srdeční činnost," popsala mluvčí.

Zdravotníkům se podařilo obnovit jeho základní životní funkce a stabilizovat jeho stav.

"Zranění však byla velice závažná a vyžadovala převoz, ke kterému byl přivolán tým letecké záchranné služby z Brna. Ten pacienta transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," doplnila Zuchová.

"Bezprostředně po příjezdu do naší nemocnice však pacient zemřel," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Nesvadbová.

Muže do hlavy podle policie střelil pětatřicetiletý muž, který jej měl hostit na návštěvě. Policie však údajně prošetřuje několik verzí, jak mohlo k postřelení dojít.

Střelil známého omylem?
Ve vesnici se o události hodně mluví. Existuje k tomu mnoho variant, co se vlastně doopravdy stalo. "Slyšela jsem, že ti muži pili, a že se to stalo omylem, že ho chtěl střelit jen jako, z legrace. Myslel si, že ve zbrani žádný náboj není," uvedla žena, která se se střelcem osobně zná, jméno ale uvést nechtěla.

Střelec má doma podle ní hodně zbraní. "Prý se hodně věnoval bojovým uměním a pracoval snad u zásahovky, odkud ho vyhodili. Jeho zastřelený kamarád měl v Tavíkovicích chalupu a  občas spolu zašli na pivo. Prý se to stalo doma u toho střelce. Ale je to divné, protože ten muž je na první pohled neškodný a je navíc pobožný. S rodinou chodí do kostela. Jeho děti ani nechodí do školy, jejich matka je sama vyučuje doma," dodala žena, která v Tavíkovicích pracuje.

Podle Jany Koudelkové z tamního městského úřadu nikdo nic podobného nečekal. "Znala jsem oba muže od vidění. Přijde mi to ale nepochopitelné," řekla.

Případ si od znojemských kolegů převzali policisté z Krajské správy Jihomoravského kraje. "Naši kriminalisté nyní vyšetřují, co se mezi devětadvacetiletým a pětatřicetiletým mužem odehrálo. Na místě byla nalezena legálně držená zbraň. Policisté případ vyšetřují jako podezření z trestného činu vraždy," uvedla mluvčí Jana Šípková.

Autoři:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

VIDEO: V Ivančicích stěhovali kapličku. Pomoci musely dva obří jeřáby

Na přesun kaple dorazily do obce dva obří jeřáby.

Neobvyklou podívanou měli ve čtvrtek obyvatelé v Letkovicích, místní části Ivančic na Brněnsku. Dva obří jeřáby tam...

Místo sochy císaře chtěli v Brně stěhovat kašnu. Jenže ta by nepřežila

Takto by vypadalo Dominikánské náměstí v Brně se sochou Josefa II., která je...

Slunce rozpaluje Dominikánské náměstí, a tak lidé hledají stín pod mladými platany. Vzduch tam osvěžuje také kašna....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz