Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pravec běžel proti nám, tvrdí spolujezdkyně z auta, které ho srazilo

  11:25aktualizováno  13:44
Šárka Suchánková byla spolujezdkyní v autě, které v listopadu 2006 srazilo nyní 17letého Karla Pravce a jehož řidič pak chlapce nechal bez pomoci v lese. U soudu, ve kterém žádá majitel auta, firma Abi Plus, po chlapci náhradu za poškození vozu, vypovídala jako svědkyně. Uvedla, že jim Pravec pod kola sám vběhl.

Karel Pravec s otcem - Soud začal projednávat případ řidiče, který v listopadu pohodil zraněného mladíka v lese. (5.6.2007) | foto: Radek Miča

Suchánková uvedla, že Karel Pravec nehodu zavinil, a měl by tak nyní zaplatit škodu. "On pod to auto skočil. Běžel a koukal na nás, jak jedeme. Není to naše vina," uvedla spolujezdkyně, která byla podmínečně odsouzena za to, že nechala Petra Neissera, aby hocha odvezl do lesa a tam ho nechal bez pomoci.

U soudu se také četla dvě svědectví, která tvrdí, že Petr Neisser před jízdou na diskotéce pil. Měl mít pivo a nějaké panáky.

"Já jsem pila, to ano. Měla jsem víno s kolou.  Petr ale ne, věděl, že bude ještě řídit," oponovala svědectví Suchánková.

Soud jednání odročil. Obhájce chce svědky Neisserova údajného pití alkoholu vyslechnout. Zároveň žádá také rozšíření znaleckého posudku. Chce zjistit, zda rychlost škodovky řízené Neisserem, která byla určena na 50 kilometrů v hodině, nebyla vzhledem k noci a panujícím podmínkám příliš vysoká. 

Karel Pravec má podle žaloby zaplatit necelých 57 tisíc korun a úroky. On i jeho rodina to odmítají. "Kája málem nepřežil a teď má ještě platit? Je to absurdní. Navíc my ty peníze nemáme," vysvětlila jeho matka Hana Pravcová.

Abi Plus, výrobce jukeboxů, připomíná, že je nutné oddělit nehodu od následného jednání Neissera, jenž byl potrestán dvanáctiletým trestem odnětí svobody. "Jedinou příčinou nehody byl náhlý vstup Karla Pravce do vozovky. Chtěli jsme se s Pravcovými domluvit, odmítli a nám nezbylo než se obrátit na soud," uvedl právní zástupce Abi Plus Jiří Hruban.

Okresní soud v Blansku se nehodou zabýval už v říjnu. Soudkyně Iva Krejčířová se tehdy marně pokusila o smír. "Návrh žalobce - zaplať a stáhneme žalobu zpět - považuji za absurdní," reagoval tehdy advokát Pravce Josef Čech.

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Bývalý McDonald’s přitahuje bezdomovce a potkany. V Brně neví, co s ním

Bývalý McDonald’s v Sedláčkově ulici v brněnské Líšni je plný odpadků a skla,...

První McDonald’s, který v Česku zkrachoval, je dnes ostudou brněnské Líšně. Zchátralý objekt a jeho okolí se staly...

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

VIDEO: Nové strážníky pro Brno láká klip ve stylu retro počítačové hry

Strážníky láká k policii spot ve stylu Mortal Kombat

Nadsázkou a humorem chtějí strážníci v Brně nově oslovit uchazeče o práci a získat je tak do svých řad. Kostičková...

Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na iDNES.cz