Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proč bych měl být hejtmanem? Jsem upřímný a pracovitý, míní Venclík

  19:24aktualizováno  13. října 12:16
Zatímco u volebního stánku ODS v pondělí vyhrával jazz a lákal voliče k letáčkům, kandidát strany na hejtmana Jihomoravského kraje Milan Venclík odpovídal čtenářům iDNES.cz v on-line rozhovoru ze své kanceláře. "Proč by mě měli lidé volit? Jsem upřímný a pracovitý," mínil Venclík.

Kandidát ODS na hejtmana MIlan Venclík na on-line iDNES.cz - Milan Venclík se stal kandidátem jihomoravské ODS na post hejtmana kraje | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

"Díky mé práci bylo vytvořeno velké množství konkrétních projektů. Vzniklo Jihomoravské inovační centrum - rarita v Evropě, centrála cestovního ruchu, Jihomoravské centrum mobility, projekt Čistá Svratka, projekt Pasohlávky a mnoho a mnoho dalších," pokračoval v rozhovoru Venclík a čtenářku Ludmilu odkázal na jeho webové stránky.

. odpovědi milana venclíka čtěte - zde

Kandidát ODS na hejtmana Jihomoravského kraje Milan Venclík začal svou kampaň ve velkém stylu. A to propagačním videem, za které by se nemusel stydět ani kandidát na amerického prezidenta. "Jsem Moravák. Narodil jsem se v Brně, prožil jsem tu dětství a mládí, vystudoval jsem tu," sděluje padesátiletý politik.

Masové kampaně si všimli i čtenáři iDNES.cz. Ptali se politika na peníze, které do kampaně strana vložila, a vtipkovali i na účet jeho billboardů. "Ten pohledný, asi třicetiletý člověk, který je na billboardech s vaším jménem a logem ODS, je váš syn?," ptal se jeden z čtenářů. "Budete se divit, jsem to já," odpověděl mu ve stejném tónu kandidát za ODS.

Kandidát ODS na hejtmana MIlan Venclík na on-line iDNES.cz

Konkrétní částku za předvolební kampaň ale čtenářům prozradit nechtěl. "Ta bude sdělena 20. října na tiskové konferenci," uvedl jen.

Kauza zpronevěry je pro něj stále otevřená
Post hejtmana se Venclík pokoušel získat už před čtyřmi lety. Na jeho prohře mělo tehdy pravděpodobně podíl i obvinění ze zpronevěry a podvodu. V kapse mu tehdy mělo skončit přes 300 tisíc korun. Ze zpronevěry jej nařkli těsně před volbami čtyři podnikatelé. Soud jim v roce 2006 ale odmítl věřit a vyměřil jim podmíněné tresty za křivé obvinění.

Miroslav Balák a Leopold Spáčil se proti rozsudku odvolali. V květnu je soud zprostil viny. Obvinění Venclíka bylo součástí vnitrostranického boje. Čtenáře kauza pořád zajímá, ale pro politika je to nepříjemné téma. "Je to hanba, že může být člověk, který nic takového neudělal, takto obviněn a haněn. Stále chci, aby se mnohé věci podrobně vysvětlily," vzkázal v několika odpovědích čtenářům.

Vídeň? Jedině přes Mikulov
Otázky padaly i na téma nových projektů plánovaných v kraji. Čtenáře pálila především nejistota okolo R52. Jakou trasu Venclík prosazuje a opravdu může dálnice do Vídně stát už v roce 2013? Politik tomu věří.

"Je opravdu reálné, aby dálnice do Vídně stála už v roce 2013. Při součinnosti všech sil v Jihomoravském kraji jsem přesvědčen, že ano. Prosazuji tah Brno-Mikulov-Vídeň," odpověděl Venclík. Už ve speciálním vydání Otázek Václava Moravce z brněnského výstaviště se nechal slyšet: "Slibuji, že když nebude dálnice na Vídeň v roce 2013, půjdu tam pěšky," prohlásil před kamerami.

Milan Venclík se nevyhnul ani otázkám k předvolebnímu průzkumu, který tvrdí, že má vyhrát ČSSD. "Jediný rozhodující průzkum je pro mne skutečný výsledek voleb. Zanedlouho se dočkáme," komentoval politik. Výsledky voleb totiž odhadovat vůbec nechce. "Už pět měsíců v rámci volební kampaně objíždím kraj, komunikuji s lidmi a dělám vše proto, abychom vyhráli," dodal.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Pětistovka pro každého, dočasný armádní most. Politici slibují i nemožné

Ilustrační snímek

Politici se na jižní Moravě předhánějí v tom, jak získat voliče za každou cenu. Nezdráhají se přitom slibovat věci,...

Vize za miliardu. Z Hodonína až do Olomouce na lodi

Výletní loď se po Baťově kanálu blíží ke Spytihněvi, kde stojí nové přístaviště.

Olomoucký kraj chce prosadit výrazné prodloužení Baťova kanálu. Ředitelství vodních cest s trasou až do Olomouce v...

Auto smetlo dva dělníky, kteří pracovali u kanálu v silnici

Zásah letecké záchranné služby na Vysočině. (Ilustrační snímek)

K neobvyklé nehodě ráno vyjížděli záchranáři a policisté do Jamolic na Znojemsku. Auto tam srazilo dva dělníky, kteří...

Najdete na iDNES.cz