Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Radek Coufal už může navštěvovat své týrané syny Ondřeje a Jakuba

Víme první   14:03aktualizováno  14:20
Otec v Kuřimi týraných dětí Radek Coufal už za svými syny může chodit na návštěvy, kdy se mu jen bude chtít. Povolila mu to soudkyně brněnského městského soudu Zdenka Mádrová. Zrušila předběžné opatření, které návštěvy Coufala u devítiletého Ondřeje a jedenáctiletého Jakuba omezovalo.

Radek Coufal | foto: Monika TomáškováMF DNES

"Dnes jsme rozhodnutí paní soudkyně obdrželi v poště s tím, že otec smí děti vídat bez omezení," potvrdila advokátka Radka Coufala Naděžda Kratochvílová.

"Je to naprosto skvělá zpráva. Bude to super, moc se na ně těším," reagoval na verdikt Radek Coufal. Šťastný otec se nyní musí s vedením Klokánku, kde obě děti přebývají, domluvit, jak se rozhodnutí Mádrové odrazí v praxi.

Trýznitelé dětí už budou potrestáni
V brněnském zařízení pro ohrožené děti jsou bratři Jakub a Ondřej od loňského května, kdy policie odhalila jejich dlouhodobé týrání. Na něm se podle policie podílela matka i teta a další čtyři lidé. O jejich potrestání by se měl už v pátek rozhodnout Krajský soud v Brně. - čtěte Všechno o týrání bylo řečeno, verdikt v kauze Kuřim padne v pátek

Neomezené návštěvy ovšem nebudou platit okamžitě. Proti rozhodnutí soudkyně se totiž může některá ze stran do patnácti dnů odvolat. Otec bude mít k dětem volnou cestu až ve chvíli, kdy toto opatření nabude právní moci.

Ditta Pokorná u soudu  v kauze Kuřim. (26.6.2006)Do té doby smí Coufal děti vídat jako dosud, tedy pouze hodinu týdně a jednou za měsíc i o víkendu. "Návštěvy jsou podle tohoto předběžného opatření v naší kompetenci, předpokládám, že se s panem Coufalem bez problémů domluvíme. Pokud Ondra s Jakubem nebudou ve škole nebo v kroužcích, mohl by si je brát i mimo Klokánek ve všední dny i o víkendu," potvrdila vedoucí Klokánku Ditta Pokorná. Děti se podle ní pouze musí na noc vrátit do zařízení.

Zákaz návštěv zatím stále platí pro prarodiče Mauerovy i třetí ze sester Gabrielu. Předběžné opatření zakazující jejich kontakt s dětmi soudkyně ponechala v platnosti.

O tom, kdo bude moci děti vychovávat a zda opustí zařízení Fondu ohrožených dětí, musí rozhodnout soud. Ten začal už loni v září, soudkyně však líčení přerušila kvůli znaleckým posudkům.

Pokračovat se mělo letos v září, kvůli nemoci Mádrové se ovšem i tento termín zrušil. Hlavní líčení je nyní nařízeno na 17. a 18. prosince.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Požár zasáhl kulturní dům v Drnovicích, lokalizace trvala čtyři hodiny

V Drnovicích na Vyškovsku hoří kulturní dům. Hasiči vyhlásili třetí stupeň...

Jednadvacet jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili...

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Najdete na iDNES.cz