Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rock, zákazy i party. Na narozeninách klubu Mersey bude i playmate

  16:07aktualizováno  16:07
Už patnáct let patří klub Mersey neodmyslitelně k brněnské hudební scéně. Zprvu v něm hrála jen řinčivá rocková muzika, následně se stal místem prvních brněnských tanečních party. V něm poprvé také zazněla rytmická taneční linka puštěná z gramofonu. I proto bude klub slavit hned dva dny.

Pavel Tesař | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Zatímco pátek se bude orientovat na londýnskou scénu a živý koncert, sobota nabere směr Vídeň a DJs. Což směle opíše stejný oblouk jako dramaturgická historie klubu.

"Klub byl založen v roce 1993 a v prvních třech letech existence se orientoval především na alternativní kulturu a koncerty. Z dnešního pohledu je až neuvěřitelné, že v této době se zde konalo až 18 koncertů měsíčně," zavzpomínala Katka Červinková z Mersey.

Hrály zde kapely jako Tichá Dohoda, Dunaj, Vladimír Mišík a ETC, Michal Pavlíček, ale i americké skupiny La Mano a A Subtle Plague (viz video níže) či legendární Brit Nikki Sudden se skupinou The Jacobites.

Javas i Bittová
"Až s  příchodem dramaturga L. P. Fishe se klub začal orientovat v roce 1996 na taneční scénu a brzy se stal nejznámějším tanečním klubem na Moravě. Začínali zde například DJs Javas, Vik, Koala, vznikl zde projekt Javas a Iva Bittová," zdůraznila Červinková.

Klub si prošel i krušnými léty. V roce 1998 přišel kvůli stížnostem na hluk zákaz všech koncertů a tanečních parties. Vedení klub pronajalo a na sedm let se Mersey stal střediskem hlavně studentských akcí, oldies parties či pátečních diskoték.

Rekonstrukce v roce 2005 znamenala návrat dramaturgických otěží do rukou zakladatele Pavla Tesaře a jeho týmu. Klub opět rozezněla taneční hudba.

Hlavní host z Rakouska i playmate
Na páteční oslavě s názvem London Calling vystoupí kapela Voodooyoudo?. "V klubu Mersey se tato trojice představila již několikrát. Její zvuk připomíná kytarové formace USA či Velké Británie z přelomu 80. a 90. let," popsala Červinková. Druhým živým projektem bude Don Juan Disco. Lineup doplní DJ Ibe a Greatest Hits Collective.

V sobotu přijede hlavní host ze sousedního Rakouska – DJ Claudio Ricci. Rezident vídeňského klubu Volksgarten se v Česku poprvé představil na festivalu Creamfields Central Europe. O DJ support se tento večer postará nadaná DJ K Sandra z Prahy a brněnští Marthen, Muzzy, Elio a Tommy Riu.

"Horečku sobotní noci přikrmí playmate Playboye 2007 Dominika Mesárošová, která se objevila jako go-go tanečnice na festivalu Hradhouse," prozradila Červinková.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Řidičům na jižní Moravě se uleví, před volbami rychle finišují opravy

K rekonstrukčním pracím v brněnském centru na Kolišti, které mají skončit letos...

Práce na rekonstrukcích ulic, silnic i mostů na jižní Moravě finišují. Do prvního říjnového víkendu, kdy se konají...

Chataři na kraji Brna mají strach z narkomanů a bezdomovců, už se střílelo

V chatové oblasti mají místní strach z bezdomovců a narkomanů. Policejní pásky...

Lidi ze zahrádek a chat v brněnské čtvrti Obřany tyranizuje parta narkomanů, kteří se zabydleli na některých pozemcích....

Auto smetlo dva dělníky, kteří pracovali u kanálu v silnici

Zásah letecké záchranné služby na Vysočině. (Ilustrační snímek)

K neobvyklé nehodě ráno vyjížděli záchranáři a policisté do Jamolic na Znojemsku. Auto tam srazilo dva dělníky, kteří...

Najdete na iDNES.cz