Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rondo v listopadu rozparádí Bořek Stavitel

  13:29aktualizováno  13:29
Všechno spraví šikula Bořek Stavitel. A v listopadu i zatančí a zazpívá dětem v Brně. Poctivý majitel stavební firmy, pro kterého je spokojenost zákazníka nadevše, míří se svou show do haly Rondo. Bořek i se svými kamarády Týnou, míchačkou Julčou, jeřábem Lůďou a buldozerem Maxem rozparádí Rondo 20. listopadu.

Bořek Stavitel rozparádí v Rondu děti i jejich rodiče | foto: JV agentura

Bude se zpívat i tancovat a diváci se samozřejmě dozvědí i o tom, co je to slušné chování a čest. Původem britského hrdinu dětského animovaného seriálu milují miliony dětí na celém světě - včetně těch českých, které Bořka znají z České televize.

A tak se Bořek Stavitel, v originále Bob the Builder, nyní dočkal i jevištní podoby. "Britská hraná show pro nejmenší diváky plná zpěvu a tance se v listopadu předvede na svém týdenním turné v deseti halách Česka, v Brně se začne 20. listopadu od sedmnácti hodin," uvedla Sylva Kovářová z agentury JV.

Představení trvá včetně dvacetiminutové přestávky hodinu a půl. "Bořek je vedoucí stavební firmy, kterému pomáhá spolupracovnice Týna a několik stavebních strojů. Ty se chovají jako děti a úkolem Bořka a Týny je učit je slušnému chování, spolupráci, odvaze a cti," popsala chystané představení Sylva Kovářová.

Při vymýšlení řešení, která vedou k dobře odvedené práci, Bořek a jeho parta ukazují dětem sílu pozitivního myšlení, týmové spolupráce a důležitost dotažení věcí do konce.

Postavičky budou i v muzikálu česky nadabované. Samotného Bořka se zhostil populární herec David Prachař, jeho kamarádku Týnu namluvila Marcela Kyselová. Dvojrole mají Libor Terš (Hugo a Rolík), Petr Gelnar (Max a pan Moudrý) i Tomáš Juřička (Béďa a pan Okurka).

Kdo se chce se svými ratolestmi na Bořkovu podívanou vypravit, měl by si ovšem pospíšit do předprodejů. Vstupenky lze zakoupit v sítích Ticketpro a Ticket Art, stojí od 450 do 550 korun. A první řady už jsou do Brna vyprodány. "Děti do sta centimetrů mají představení zdarma v případě, že si je rodiče posadí na klín," doplnila Kovářová.

V seriálu hrál i Elton John, tvůrce inspiroval Kafka
Britský animovaný seriál pro děti vznikl v roce 1999. Zajímavé je, že tvůrci na svých stránkách přiznávají, že se při jeho vymýšlení inspirovali i takovými díly, jako byly Kafkovy povídky.

Nejen pro české vysílání se musel Bob the Builder přejmenovat, například ve Finsku jej děti znají jako Puuha-Peta. A aby mohl stavět i v japonských televizích, musel stavbyvedoucí dokonce změnit anatomii. Původní postavička má totiž čtyři prsty - což v Japonsku odkazuje na mafiánské praktiky jakuzy.

Aby tamním dětem nepřipadal jako darebák, museli mu tvůrci pátý prst přidělat. Seriál se chlubí i hvězdnými hosty, například ve zvláštní epizodě Nezapomenutelné Vánoce vystupuje britský zpěvák Elton John, který zde hraje sám sebe.
Nejčtenější

Třinácté zlato pro Kometu! Brno suverénně obhájilo mistrovský titul

Jakub Krejčík zvedá Masarykův pohár nad hlavu. Kometa ovládla hokejovou...

Efektivní v koncovce, precizní v defenzívě. Hokejisté Brna ovládli páté finále extraligového play off, na ledě třinecké...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...Nechte Vranovu víc vody, žádají vodohospodáři Rakušany. Nádrž vysychá

Vodní nádrž Vranov

Jen tmavě zbarvené pruhy na březích vodní nádrže Vranov ukazují, kam až by mohla dosáhnout voda. Hladina je tady v...

Amálka se musí vyhýbat slunci, nemoc ji denně připraví o kbelík kůže

Tříletá Amálka Ježková se narodila s vzácnou nemocí kůže. Ichtyózou...

Podobně jako princezna Jitřenka z pohádky O bílé laňce se musí vyhýbat slunečním paprskům. Na rozdíl od ní však...

Kudy k Macoše? ptal se v noci muž recepční. Zachránila mu život

Propast Macocha.

Všímavosti hotelové recepční vděčí za svůj život osmatřicetiletý muž, který se chystal skočit do propasti Macocha...

Další z rubriky

VIDEO: Hokejisté Komety slavili a zpívali až do rána. Sekt tekl proudem

Hokejový titul slavili fanoušci v Brně až do rána

V Brně se v neděli slavilo ve velkém až do rána. Tisícovky fanoušků oděných do modro-bílých barev si připíjely na...

České orly hubí jedovaté návnady, s jejich hledáním pomáhá psí komando

Orel královský (Aquila heliaca) obývá otevřené krajiny s osamocenými stromy od...

V Česku žije jen několik párů mimořádně vzácných orlů královských, a to jen na jižní Moravě. Přesto na ně lidé líčí...

Trest pro boxera Plachetku za znásilnění platí, obnovy procesu nedosáhl

Boxer Ľudovít Plachetka se snaží dokázat svou nevinu.

Odsouzený boxer Ľudovít Plachetka před Krajským soudem v Brně neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Za znásilnění...

Najdete na iDNES.cz