Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rondo v listopadu rozparádí Bořek Stavitel

  13:29aktualizováno  13:29
Všechno spraví šikula Bořek Stavitel. A v listopadu i zatančí a zazpívá dětem v Brně. Poctivý majitel stavební firmy, pro kterého je spokojenost zákazníka nadevše, míří se svou show do haly Rondo. Bořek i se svými kamarády Týnou, míchačkou Julčou, jeřábem Lůďou a buldozerem Maxem rozparádí Rondo 20. listopadu.

Bořek Stavitel rozparádí v Rondu děti i jejich rodiče | foto: JV agentura

Bude se zpívat i tancovat a diváci se samozřejmě dozvědí i o tom, co je to slušné chování a čest. Původem britského hrdinu dětského animovaného seriálu milují miliony dětí na celém světě - včetně těch českých, které Bořka znají z České televize.

A tak se Bořek Stavitel, v originále Bob the Builder, nyní dočkal i jevištní podoby. "Britská hraná show pro nejmenší diváky plná zpěvu a tance se v listopadu předvede na svém týdenním turné v deseti halách Česka, v Brně se začne 20. listopadu od sedmnácti hodin," uvedla Sylva Kovářová z agentury JV.

Představení trvá včetně dvacetiminutové přestávky hodinu a půl. "Bořek je vedoucí stavební firmy, kterému pomáhá spolupracovnice Týna a několik stavebních strojů. Ty se chovají jako děti a úkolem Bořka a Týny je učit je slušnému chování, spolupráci, odvaze a cti," popsala chystané představení Sylva Kovářová.

Při vymýšlení řešení, která vedou k dobře odvedené práci, Bořek a jeho parta ukazují dětem sílu pozitivního myšlení, týmové spolupráce a důležitost dotažení věcí do konce.

Postavičky budou i v muzikálu česky nadabované. Samotného Bořka se zhostil populární herec David Prachař, jeho kamarádku Týnu namluvila Marcela Kyselová. Dvojrole mají Libor Terš (Hugo a Rolík), Petr Gelnar (Max a pan Moudrý) i Tomáš Juřička (Béďa a pan Okurka).

Kdo se chce se svými ratolestmi na Bořkovu podívanou vypravit, měl by si ovšem pospíšit do předprodejů. Vstupenky lze zakoupit v sítích Ticketpro a Ticket Art, stojí od 450 do 550 korun. A první řady už jsou do Brna vyprodány. "Děti do sta centimetrů mají představení zdarma v případě, že si je rodiče posadí na klín," doplnila Kovářová.

V seriálu hrál i Elton John, tvůrce inspiroval Kafka
Britský animovaný seriál pro děti vznikl v roce 1999. Zajímavé je, že tvůrci na svých stránkách přiznávají, že se při jeho vymýšlení inspirovali i takovými díly, jako byly Kafkovy povídky.

Nejen pro české vysílání se musel Bob the Builder přejmenovat, například ve Finsku jej děti znají jako Puuha-Peta. A aby mohl stavět i v japonských televizích, musel stavbyvedoucí dokonce změnit anatomii. Původní postavička má totiž čtyři prsty - což v Japonsku odkazuje na mafiánské praktiky jakuzy.

Aby tamním dětem nepřipadal jako darebák, museli mu tvůrci pátý prst přidělat. Seriál se chlubí i hvězdnými hosty, například ve zvláštní epizodě Nezapomenutelné Vánoce vystupuje britský zpěvák Elton John, který zde hraje sám sebe.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Superbiky v Brně končí, důvodem jsou vysoké finanční ztráty

Fanoušci na mistrovství světa superbiků v Brně.

Masarykův okruh ztrácí jednu z nejzajímavějších položek ve svém programu. Mistrovství světa superbiků, které se tam...

Nehoda, která změnila železnici. Lidé z okolí se po ní neštítili rabování

Ilustrační snímek

Přesně 90 let dnes uplynulo od pohřbu železničářů, kteří zemřeli při jedné z nejtragičtějších událostí v dějinách české...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Migranty v návěsu odhalil řidič kamionu na cestě z Turecka až v Mikulově

V nákladovém prostoru kamionu se skrývali čtyři nelegální migranti.

Na čtyři muže ukryté pod plachtou kamionu narazili ve čtvrtek v Mikulově jihomoravští policisté. Černí pasažéři, kteří...

Další z rubriky

Místo sochy císaře chtěli v Brně stěhovat kašnu. Jenže ta by nepřežila

Takto by vypadalo Dominikánské náměstí v Brně se sochou Josefa II., která je...

Slunce rozpaluje Dominikánské náměstí, a tak lidé hledají stín pod mladými platany. Vzduch tam osvěžuje také kašna....

VIDEO: V Ivančicích stěhovali kapličku. Pomoci musely dva obří jeřáby

Na přesun kaple dorazily do obce dva obří jeřáby.

Neobvyklou podívanou měli ve čtvrtek obyvatelé v Letkovicích, místní části Ivančic na Brněnsku. Dva obří jeřáby tam...

Ostatky rodáka a hrdiny vylodění v Normandii se po letech vrátily do Ivančic

Miloš Knorr - válečný hrdina a jeden ze čtyř Čechoslováků, kteří se vylodili v...

V den nedožitých stých narozenin byly v Ivančicích se všemi vojenskými poctami uloženy ostatky válečného hrdiny...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz