Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozdávání drog a zneužívání školaček potrestal soud osmi lety

aktualizováno 
František Kukko rozdával pervitin. Dokonce čtrnáctiletým školačkám ze Znojma, kterým rovnou ukázal, jak si drogu vzít. U krajského soudu si proto vyslechl, že půjde na osm let za mříže.

František Kukko rozdával pervitin školačkám | foto: MF DNES

Kvůli odvolání se před soudci v Brně ocitl už podruhé. Dostal ale stejný trest jako v červnu.

Senát byl neoblomný. "Je vinen, že nejméně jedenkrát podal drogu metamfetamin (pervitin - pozn. red.) čtrnáctileté žákyni sedmé třídy Sandře N., stejně staré Libuši K. a nejméně dvakrát i patnáctileté Ivě T. Drogu jim aplikoval fouknutím do nosu," uvedl předseda senátu Vlastimír Čech.

Kukkovi, který má bohatou trestní minulost, k nedovolené výrobě a držení omamných a psychotropních látek a jedů přičetl i čtveřici dalších trestných činů - zpronevěru, poškozování cizí věci, krádež a porušování domovní svobody. Těch se šestačtyřicetiletý Kukko dopustil na Znojemsku a v listopadu 2005 mu za ně tamní soud uložil rok vězení a současně zákaz pobytu v okrese Znojmo.

Speciální recidivista
"Souhrnný trest je osm let. Obžalovaný byl ohrožen sazbou osm až dvanáct let, ta je velice přísná. Pro ilustraci: osm let je horní sazba pro pachatele, který úmyslně někomu ublíží na zdraví a jehož oběť třeba ochrne," vysvětloval Čech.

Obžalovaný není žádný nováček. "Opakovaně už byl trestán a z toho dvakrát za stejný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, je tedy speciálním recidivistou a i k tomu soud přihlédl," vysvětloval výši trestu předseda tříčlenného senátu.

Kukko však s verdiktem ani s obžalobou nesouhlasil. Několikrát zopakoval, že se cítí nevinný. "Nejsem si vědom, že bych poskytl pervitin těm osobám, co jsou uvedeny v obžalobě. Navíc to, že jim je čtrnáct, jsem v létě nevěděl, až v září," tvrdil Kukko ve své závěrečné řeči. Soudce mu neuvěřil, obhajobě ale přesto částečně vyhověl.

"Šlapala. Nevěděl jsem, že je jí čtrnáct"
Státní zástupkyně recidivistu vinila i z pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže. Se čtrnáctiletou Sandrou, která je dodnes na pervitinu závislá, měl totiž Kukko podle vyšetřovatelů opakovaně sexuální styk a dívka ho v jeho autě uspokojovala i orálně. Podle soudu se ale v tomto bodě obžalobu potvrdit nepodařilo.

"Výpovědi svědkyně Sandry N. byly značně rozporné, soud došel k závěru, že je nevěrohodná," vysvětlil Čech. Sám Kukko se bránil tím, že si tehdy čtrnáctiletá školačka přivydělávala prostitucí. "Šlapala chodník, vůbec mě nenapadlo, že je jí čtrnáct," tvrdil obžalovaný.

Proti rozsudku se opět odvolal. Červnový rozsudek krajského soudu Vrchní soud v Olomouci loni v září zrušil a v jednací síni se pak prověřovalo, zda dívky od Kukka nedostaly jen náhražku drogy.

"Aby měla stejné účinky, muselo by jí být padesátkrát víc, než dostaly," shrnul ale Čech.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Bývalý McDonald’s přitahuje bezdomovce a potkany. V Brně neví, co s ním

Bývalý McDonald’s v Sedláčkově ulici v brněnské Líšni je plný odpadků a skla,...

První McDonald’s, který v Česku zkrachoval, je dnes ostudou brněnské Líšně. Zchátralý objekt a jeho okolí se staly...

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

Autoři původního Sálu pro Brno žalují město, kritizují zvýšení kapacity

Projekční tým ve složení Tomasz Konior, Yasuhisu Toyota a Petr Hrůša představil...

Sotva v pátek zástupci města představili novou vizáž Sálu pro Brno, už musí řešit problém. Studio M1 architekti, které...

Návštěvníci v Lednici plivou žvýkačky na koberce a šlapou po záhonech

Zámek Lednice je součástí Lednicko-valtického areálu, památky UNESCO. Jeho...

Až 70 lidí pečuje o jeden z nejkrásnějších českých zámků a jeho rozlehlé zahrady. V Lednici je důležitý hlavně pořádek,...

VIDEO: Nové strážníky pro Brno láká klip ve stylu retro počítačové hry

Strážníky láká k policii spot ve stylu Mortal Kombat

Nadsázkou a humorem chtějí strážníci v Brně nově oslovit uchazeče o práci a získat je tak do svých řad. Kostičková...

Najdete na iDNES.cz