Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf Hnutí Grálu: Sektáři se neodváží samostatně uvažovat

  1:00aktualizováno  11:26
Na Hnutí Grálu se odvolával otrokář Jiří Adam, ale i Josef Škrla, vůdce skupiny, která týrala Ondřeje a Jakuba. "Někteří z těch lidí se zpočátku k Hnutí Grálu hlásili, ale později se od něj a od myšlenek Poselství Grálu odvrátili," řekl čtenářům zemský vedoucí Hnutí Grálu Artur Zatloukal.

Śéf Hnutí Grálu Artur Zatloukal byl hostem iDNES.cz | foto: Monika TomáškováMF DNES

Čtenáři iDNES.cz se Artura Zatloukala ptali i na kontakty s politiky, konkrétně na občanskodemokratického kandidáta na hejtmana jižní Moravy Milana Venclíka.

"S panem Venclíkem se znám. Zřejmě překáží některým mafiánským seskupením, proto proti němu zinscenovali korupční skandál. Přál bych si, aby v naší politice bylo víc čestných a spolehlivých lidí, ať už mají jakékoliv světonázorové přesvědčení," uvedl šéf Hnutí Grálu.

. odpovědi šéfa hnutí grálu Artura Zatloukala si čtěte zde

Před dvanácti lety Hnutí Grálu nechvalně proslavil Jan Dietrich Dvorský alias Parsifal Imanuel, který žije neznámo kde s dcerou herečky Mileny Dvorské. Otázky padly na něho i na vůdce tyranů dětí Josefa Škrlu.

"Dvorský nikdy nenáležel k Hnutí Grálu. Hned na začátku jsem ho jménem Hnutí příkře odmítl. Na paní Mauerovou si nepamatuji, až vloni jsem usoudil, že patřila do skupiny J. Škrly. Tomu i dalším členům skupiny jsem před dvanácti lety dopisem sdělil, že k Hnutí nepatří," odpověděl čtenářům Zatloukal.

Šéf Hnutí Grálu v České republice odmítl nařčení ze sektářství. K existenci sekt se však ochotně vyjádřil.

"Sekty se skládají z vůdce a poslušných oveček. Lidé ve skupině se obvykle neodvažují samostatně uvažovat a neuvědomují si, že slouží vůdci namísto Bohu," popsal Zatloukal.

Čtenáři otevřeli i téma výchovy a vztahu "grálistů" k dětem. "Dítě má od počátku vědět, že jsou mantinely, ve kterých má práva, ale za které nemůže. Je pro nás samostatnou osobností, rodiče je mají doprovodit k dospělosti a respektovat jeho vlastní povahu, ne svá vlastní přání," poznamenal například vedoucí Hnutí Grálu.

Zakázané hnutí
K učení Hnutí Grálu se Zatloukal dostal v osmnácti. "Hnutí Grálu existuje od 30. let, ale před revolucí bylo několikrát zakázáno," říká pětašedesátiletý muž.

Zemským vedoucím, tedy šéfem grálistů v České republice, byl jmenován v roce 1990. Filozofie Hnutí Grálu vychází z křesťanství, říká ale, že nemůže existovat nic, co není v souladu s přírodními zákony.

"Křesťané věří, že hříchy z nich snímá Bůh. My věříme, že se člověk musí snažit odčinit vlastní chyby sám. Bůh při tom jen pomáhá. Nefunguje to, že člověk se jde někam vyzpovídat a je vše odpuštěno," vysvětluje Zatloukal.

Nejvíce grálistů je podle něho v Německu, Francii a hlavně v Africe. A český zemský vůdce je se stoupenci hnutí v zahraničí v kontaktu. "Vzájemně se navštěvujeme, vyměňujeme zkušenosti a konzultujeme," říká.

Autoři:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Úplné seznamy kandidátů do zastupitelstev obcí podle okresů pro Jihomoravský kraj:

Volby do Senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se v Jihomoravském kraji volí v obvodu 56 - Břeclav a v obvodu 59 - Brno-město. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo senátních voleb konat 12. a 13. října.Nejčtenější

Bývalý McDonald’s přitahuje bezdomovce a potkany. V Brně neví, co s ním

Bývalý McDonald’s v Sedláčkově ulici v brněnské Líšni je plný odpadků a skla,...

První McDonald’s, který v Česku zkrachoval, je dnes ostudou brněnské Líšně. Zchátralý objekt a jeho okolí se staly...

KVÍZ: Hokna, fedry, čurina... Jak rozumíte brněnskému hantecu?

Ilustrační snímek

Nejnovější kvíz na Regionech iDNES.cz vás zavede do Brna. Ověřte si, jak rozumíte hantecu, hovorovému jazyku...Oslava narozenin u Znojma přerostla v technoparty, ukončila ji policie

Technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce. (28. dubna 2018)

Oslavu narozenin, kam se sjelo sedm set lidí, musela v Únanově na Znojemsku ukončit až policie. Obyvatelé okolních...

Na legendárních čezetách dojeli až do Austrálie. Teď jim je ukradli

Přejezd nejdelšího mostu, jménem i délkou. Most Sultána Abdula Halíma Muadzama...

Před dvěma roky jezdili Marek Vantuch a Ivana Haraslínová na čezetách po Austrálii. Od té doby se na nich do světa sice...

Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města

Projekt s názvem Lidická 77 počítá s mrakodrapem naproti parku Lužánky....

Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů....

Další z rubriky

VIDEO: Nejpevnější most ze špejlí unesl šedesátinásobek své hmotnosti

Studenti Střední průmyslové školy stavební v Kudelově ulici v Brně soutěžili ve...

Jen ze dvou stovek špejlí, lepidla, provázku a lepicí pásky musely týmy brněnských středoškoláků zkonstruovat co...

VIDEO: Nové strážníky pro Brno láká klip ve stylu retro počítačové hry

Strážníky láká k policii spot ve stylu Mortal Kombat

Nadsázkou a humorem chtějí strážníci v Brně nově oslovit uchazeče o práci a získat je tak do svých řad. Kostičková...

Čtrnáctiletá se sotva držela na nohou. Nadýchala téměř dvě promile

Alkohol (ilustrační foto)

S limonádou se nezletilá školačka z Brna nespokojila, a tak se rozhodla, že ji vymění za alkohol. Vypila ho ale tolik,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz