Kometa Brno, zklamaní hokejisté

Kometa Brno, zklamaní hokejisté | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Sešup brněnské Komety dále pokračuje

Brněnští hokejisté padli s Hradcem Králové doma 3:5 a ještě nedávno první tým tabulky je až čtvrtý. Hokejisté Komety včera otevřeli okna v obraně dokořán tak, že se nestačili divit, jak jimi soupeř z Hradce Králové snadno proniká a sype góly za bezmocného brankáře Alexandra Hyláka.

Posledním předvánočním zápasem se Brňané chlubit rozhodně nebudou, protože prohráli 3:5. Poprvé se tak letos v Rondu radoval ze tří bodů soupeř, a to zcela po zásluze.

Hradec je jedním z mála týmů, který si dovolí přijet do Brna se svým útočným kombinačním pojetím a nezřídka pak slaví úspěch. "Jsme v útlumu a hra se nám nedaří, to bylo vidět. Ale bojovali jsme," povídal posmutněle trenér Vladimír Kýhos.

V modrobílém dresu nenastoupili zranění Brabenec, Černý a Liščák a na útočné síle to bylo poněkud znát. A když se k tomu přidaly hrubky v obranné činnosti, užaslí diváci pak sledovali zhruba čtyři přečíslení, nebo dokonce individuální úniky Hradce za třetinu.

"My si nemůžeme dovolit, když si ve třetí třetině řekneme, že budeme bránit výsledek, nechat dvakrát hráče ujet, z toho jednou v oslabení," zlobil se Kýhos.

Neproměněné šance

Bylo by nespravedlivé Kometě jen vyčítat, vpředu se opravdu snažila a v první třetině byla o něco lepší, jenže ani ty vyložené šance neřešili útočníci správně. A konec úvodního dějství pak naznačil, co se bude dít dál.

Na 2:2 srovnával při signalizovaném vyloučení za hereckou etudu Mikšana hostující kapitán Roubík a pak Kadlec využil chyby Komety za brankou.

"Tam si rozhodčí vymyslel faul, třikrát se dotknem puku a on to nezapíská a my dostanem vzápětí gól a pak hned ještě jeden. To byl rozhodující moment zápasu," mínil Kýhos.

Paradoxně se domácím ještě podařilo ve druhé třetině srovnat, jenže na vyložené šance vedl jednoznačně Hradec, který si vtipně pohrával s marnou domácí obranou. "Kdybychom vedli, soustředili bychom se víc na obranu, takhle jsme se tlačili dopředu," omlouval hráče trenér.

Jenže dva brilantně zakončené samostatné úniky znamenající výhru Hradce už omluvit nešlo a Kometa tak zakončila rok velmi špatně. "Ale po Vánocích přijde jiné mužstvo. Musíme začít hrát jiný hokej," tvrdí Kýhos.